• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

راه اندازی کسب و کار برای همسرتان قابل قبول نیست؟

راه اندازی کسب و کار مراحل سختی دارد و نیازمند خودآگاهی لازم است. در این پست ببینیم که اگر همسرمان با راه اندازی کسب و کار مشکل داشت باید چه کار کنیم!

 

راه اندازی کسب و کار برای همسرتان قابل قبول نیست؟

 

راه اندازی کسب و کار

هر رابطه ای متفاوت است و به هر یک از افرادی وابسته است که تصمیم می گیرند چه چیزی برای خانواده شان بهترین انتخاب است. گاهی اوقات هم کمک می کند تا مکالمه ای را با همسر خود داشته باشید مبنی بر اینکه چرا شریک زندگی تان، مخالف ایده ی راه اندازی کسب و کار شخصی شماست. هیچ کس دوست ندارد همسر خود را تسلیمِ رویاهایش ببیند! کلید اصلی، یافتن راهی ست که رویای هر دوی شما در یک هارمونی باهم زیست کنند.

چرا همسرتان در این مسیر حامیِ شما نیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که همسرتان بخاطر آنها نخواهد شما را برای صاحب کسب و کار شدن یاری کند. شاید او می ترسد که همه پول های خود را از دست دهید شاید هم نگران این موضوع هستند که زمان های زیادی را که می توانستید باهم سپری کنید، را جدا مانده اید. شاید هم نگرانند که شکست بخورید! خصوصاً اگر خود شما یا عضو دیگری از خانواده قبلاً مشکلی در این خصوص داشته باشد!

شاید هم فکر می کنند که راه اندازی کسب و کار شخصی، اصلاً مرحله ای ضروری در مسیر کاری و دنیای حرفه ای شما نیست! و یا شاید هم چشم اندازی متفاوت دیگری برای آینده ی هر دونفرتان در ذهن در نظر داشته باشند.

بدون درنظر گرفتن این دلایل، بسیار مهم است که به عنوان یک تیم باهم صحبت کنید. اکثر مواقع، نگرانی های همسرتان، بر پایه ی ترس است و اصلاً اینطور نیست که بخواهند از روی قصد رویاهای شما را تخریب کنند. راه های متعددی وجود دارد تا بتوانید این مسئله را راه یابی کنید. اما همه چیز لازمه ی حمایت و ارتباط است. از آن عافل نشوید!

چطور راهکار بیابیم؟

برای یافتن سازش بین شما و خانواده، بهترین کلید موفقیت، ارتباط است. قبل از اتخاذ کردن هر گونه تصمیمی، باید زمانی را برای صحبت کردن با وی بیابید. مهم تر از صحبت کردن، گوش دادن به یکدیگر است. توضیح دهید که چرا صاحبِ یک کسب و کار شدن برای شما اهمیت دارد همینطور بگویید که چرا فکر می کنید راه اندازیِ یک کسب و کار، برای خانواده ی شما هم به همان اندازه مهم هست. نه تنها باید به نگرانی های همسر خود گوش فرا دهید بلکه باید بخاطر این نگرانی های قانونی از او قدردانی کنید و این حقیقت را می بایست درنظر بگیرید که همسر شما واقعاً حق دارد!

به او بگویید که با درنظر گرفتنِ “راه اندازیِ کسب و کار جدید” اگر اقداماتی که اجرا می کنید کاملاً مطمئن و امن باشند، ترس ها و نگرانی ها رخ نمی دهند! ترس از ناآگاهی ها سرچشمه می گیرد و یکی از آسان ترین راه ها برای اینکه به همسرتان آرامش خاطر دهید این است که به او اجازه دهید درگیرِ فرآیند سعی و تلاش های شما شود. اجازه دهید که با افرادی که آزاد کار می کنند صحبت کند. برای گشتن جا با وی همراه شوید. بدین ترتیب می توانید احساس بهتری را برای خرید و یا ایجاد کسب و کار در همسرتان پدید آورید. با یکدیگر، درباره ی ساختن شبکه های ایمنی در مقابل همه ی ناشناخته ها بحث کنید.

اگر درباره ی صاحب کسب و کار بودن به توافق و سازش رسیدید، مطمئن شوید که ارتباط تان بعد از آن متوقف نشده است. صاحب کسب وکار بودن اصلاً وظیفه ی آسانی نیست و شما همواره برای موفقیت به حمایت یکدیگر نیاز دارید. به اشتراک گذاری افکارتان در طول فرآیندهای مختلف ادامه دهید.

هر کسی قادر نیست حمایت همسر خود را در این مسیر با خود همراه کند و البته این چیزی ست که شما باید باهم همانند یک زوج واقعی عمل کنید. اگر هر دو زوج یکدیگر را حمایت کنند کسب و کار می تواند خیلی موفق تر شود. همیشه راهکارهایی هم هست که زوج ها می توانند از طریق ارتباط موثر و حامی بودن برای همدیگر بدست آورند. اگر واقعاً راه اندازی کسب و کار شخصی آرزوی حقیقی شماست، به همسرتان کمک کنید تا شما را درک کند.

موفق باشید.

 

 

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar