راه اندازی کسب و کار جدید نیازی به ترک شغل فعلی نیست!

راه اندازی کسب و کار

آرزوی بسیاری از مردم این است که شغل روزانه ی خود را رها کرده و به دنبال راه اندازی کسب و کار خودشان بروند.

در اینجا لازم است بدانیم که بسیاری از افراد موفق، شغل روزانه ی خود را تا زمانی که کسب و کار خودشان را توانستند به یک جایگاه موردقبول برسانند ادامه دادند! شاید کسانی که این تجربه را داشتند احساس خاص این شرایط را بهتر درک کنند.. اگر جزو این افراد هستید می توانید تجربه های شخصی خود را با ما در میان بگذارید.

قطعاً دوره ی زمانی تغییر از کارمندی به کسب و کار شخصی سخت و پراسترس خواهد بود. خصوصاً وقتی که از شغل خود لذت نبرده و قادر به ترک آن هم نباشید!

آرزو و خواسته ی شما بسیار مهم است. اما به تنهایی برای ایجاد تغییر (از موقعیت کارمندی به صاحب کسب و کار بودن) کافی نیست! اینکه قادر باشید انگیزه ی خود را در طول این روند حفظ کنید بسیار اهمیت دارد. زیرا این حالت رکودی ممکن است خیلی راحت در شما اتفاق افتاده و باعث شود که تمایل تان را به ادامه ی مسیر از دست دهید.

امروز می خواهیم فعالیت هایی را بررسی کنیم که شما را در این مسیر همراهی کند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

Building in a hand businessmen

  • یک دلیل واضح، شفاف و قانع کننده برای خود ارائه دهید

اولین و مهم ترین مسئله “چرایی” ماجراست. یعنی چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟ شاید انگیزه های زیاد و متفاوتی داشته باشید. مثلاً استقلال مالی داشتن می تواند یک بخش از قضیه باشد. شاید دوست دارید خودتان رئیس خودتان باشید. زمان آزاد بیشتری داشته باشید. شاید هم دلتان می خواهد در منزل در کنار خانواده زمان بیشتری را سپری کنید و … دلیل تان هر چه هست، برای خود روشن و واضح داشته باشید. حتی باید درنظر بگیرید که در شرایط سخت (که ممکن است دچار شوید) چه چیزهایی شما را به تمرکز برمی گرداند؟ چه چیزهایی روحیه ی شما را در رسیدن به آرزوهایتان تقویت می کند؟ آنها را بشناسید و در شرایط لزوم توسط خود یا دیگران به خود القا کنید.

  • خودتان را وقف رؤیاهایتان کنید

تمایل داشتن به انجام یک کار با “خود را وقف کاری نمودن” کاملاً متفاوت است. زمانی که شما خودتان را وقف رسیدن به آرزوهایتان می کنید به این معنی ست که متعهد هستید و خود را ملزم به رسیدن می دانید. تمام جوانب کار مربوط به شماست و شما در زمان رویارویی با سختی و مشکلات، خودتان در جهت بهبودی وضعیت تلاش خواهید کرد. ساکت نمی مانید! بی توجهی نمی کنید! زیرا این آرزوی شماست نه کسی دیگر!

 

  • برای کسب و کار خود، یک چشم انداز شخصی تعیین کنید

در کسب و کارتان به دنبال چه چیزی هستید؟ به این سؤال فکر کنید. ببینید که در طول یک سال از کسب و کارتان چه می خواهید؟ پاسخ این سؤال ها را کتباً بنویسید. ریزبین بوده و به جزئیات کاملاً بیندیشید. این افکاری که برای آینده ی خود دارید باید به “زمان حال” و با جزئیات کامل در دفترتان نوشته شوند. یک روز ایده آل کاری خود را در کسب و کارتان توصیف کنید. چه فعالیت هایی را انجام می دهید؟‌ کارکنان و مشتریان تان چه کسانی هستند؟ درآمد ماهیانه ی کسب و کارتان چقدر است؟ و … این ها می تواند برخی از سؤال هایی باشد که باید پاسخ شان را همین الان در دفتر خود یادداشت کنید.

این چشم اندازهای روشن را هر صبح و شب، با صدای بلند برای خود تکرار کنید. این کار بر تمرکز شما کمک زیادی خواهد کرد. به نتایج کار بیندیشید. با تمرکز کردن بر نتایج، شما روز به روز قادر خواهید بود که هر گونه افکار منفی (که احتمال افزایش آن هست) از شما دور شود.


مقاله ی مرتبط: هدف سازی و ضمیر ناخودآگاه


 

  • به گروه هایی با هدف “همفکری” ملحق شوید

گروه هایی هست که افراد می توانند با برنامه ای منظم، ساعات خاصی را جهت همفکری و کمک به یکدیگر، انجام طوفان ذهنی درباره مسائلی خاص، بیان تجربه ها و … بپردازند. این نوع گروه ها می توانند شما را در با انگیزه نگهداشتن، مسئولیت پذیری و شاداب ماندن یاری کنند. این گروه ها می تواند حضوری، آنلاین و یا حتی پشت تلفن باشد! در صورت تمایل به حضور در این نوع گروه ها  می توانید برای ما پیام بگذارید تا برای برگزاری این دوره ها اقدام کنیم 🙂

 

  • خودتان را غرق در یادگیری کنید

تحقیق و مطالعه از چیزهایی هستند که همواره، همیشه، هر زمان و در هر موقعیتی برای کسب و کارتان مفید خواهند بود. اینترنت، فضایی ارزشمند است که در موفقیت یک کسب و کار تأثیر بسزایی دارد. اگر لازم است برای خودتان استاد و راهنما بیابید تا همراهتان باشند. حتی می توانید در مسیر رفت و آمد به سرکار خود، به فایلهای صوتی آموزشی گوش دهید. مطمئن باشید که با افزایش اطلاعات خود در حوزه کاری تان، با انگیزه تر بوده و موفق تر نیز خواهید بود.

 

  • درباره ی شغل روزانه ی خود مثبت فکر کنید

هر روز به یک موردی بیندیشید که باعث قدردانی و شکرگذاری شغل حاضرتان شود. مثلاً شاید جزو افرادی هستید که مرخصی های بیشتری دریافت می کنند.. شاید هم قدردان همکاران خوبی که دارید هستید! اگر این ها هم نبود، حداقل چایی رایگان و صندلی راحت که دارید 🙂 پس شکرگذار باشید.

به نکات خوب و مثبت بیندیشید. افکار منفی، انرژی ذهن تان را به هدر داده و فاصله ی رسیدن به آرزوهایتان را بیشتر خواهد کرد!

 

  • اهداف روزانه تنظیم کنید

هر روز قدم های کوتاه، منظم و دقیق به سمت کسب و کار خود بردارید. حتی شاید فکر کنید که با این وضعیت هیچ پیشرفتی ندارید! اما اینطور نیست. صبور باشید. شاید روزهای اولیه، وظایف خسته کننده به نظر برسند اما بعدها متوجه خواهید شد که همین قدم های روزانه ساختار کسب و کارتان را تشکیل می دهند. پیشرفتی که داشتید، اعتماد به نفس و اراده ای که جزم تر شده، آینده ای بهتر را نویدبخش هستند.


 

با انجام دادن این فعالیت ها، شما با رفتن به کار روزانه ی خود برای راه اندازی کسب و کار خودتان نیز آماده تر خواهید بود. هرگز فکر نکنید که شغل حاضر، شما را از کسب و کار خودتان دور کرده! بلکه شاید چند پله جلوتر از کسانی باشید که بدون داشتن شغل، مستقیماً در حال تشکیل کسب و کار هستند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar