راه اندازی کسب و کار : چطور مدیر کسب و کار خود باشیم؟

راه اندازی کسب و کار

 

راه اندازی کسب و کار

اگر می خواهید کاری تجاری را آغاز کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید، نگران نباشید. شما تنها نیستید. به وضعیت اقتصادی این عصر بنگرید، بیش تر مردم خوابِ کاری را می دیدند و فکر می کردند این کار منتظر آن هاست. اما در حال حاضر کار دوست داشتنی شما دیگر وجود ندارد! برخی هم خود، کسب و کاری برای خودشان خلق می کنند که با اهداف آن ها و زندگی شان هماهنگ باشد.

 

موقعیتی برای خودتان در نظر بگیرید

اگر از شغل فعلی خود ناراضی هستید، هیچ کس جز خودتان نمی تواند این امر را اصلاح کند. مشکلات خود را گردن اقتصاد نیندازید یا از رئیس و همسر خودتان گله مند نباشید. کسی که می تواند تغییراتی در زندگی تان به وجود آورد تنها خود شما هستید.

 

با کاری که برایتان مناسب است آشنا شوید

به خود فرصت دهید چیزهای جدیدی را کشف کنید. از ناحیه های مختلفی به خود بنگرید (شخصیت خودتان، موقعیت اجتماعی خود، سن و سال، و اطلاعاتی که در اختیار دارید) هنگامی که خسته هستید چه چیزی به شما انرژی می دهد؟

مقاله پیشنهادی: چطور می توانیم “چرا”ی خود را پیدا کنیم؟

 

چگونه می توانید تشخیص دهید کارِ مناسب برای شما چیست؟
برنامه های مشترک کارآفرینان سه دسته هستند:

هر کاری که بلد هستید انجام دهید: آیا در کار، عذر شما را خواستند؟ آیا دوست دارید تغییری در کار خود به وجود بیاورید؟ به کارهایی که در گذشته برای دیگران انجام دادید دقت کنید. چگونه می توانید از مهارت ها و تجربه های خودتان استفاده کنید.

کاری که دیگران انجام می دهند را شما هم انجام دهید: از کسب و کارهای مهمی که دیگران انجام می دهند درس بگیرید. کارهای مورد نظر را مشخص کنید و سیستم توسعه هر کدام را کشف کنید.

مشکلات شایع را حل کنید: آیا می توانید مشکلات موجود در بازار را حل کنید؟ آیا می خواهید محصول و خدمات خاصی را روانه بازار کنید؟ (این بخش خطرناک ترین قسمت از این سه بخش است) اگر تصمیم گرفتید این بخش را در بازار عملی کنید قبل از آن آموزش های لازم را ببینید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

 

برنامه ریزی برای کسب و کار فرصت های موفقیت را افزایش می یابد.

 

بیش تر مردم برنامه ریزی نمی کنند. اما برنامه ریزی به شما کمک می کند با سرعت بیش تری وارد بازار شوید. برنامه ریزی باعث تمرکز و اعتماد به نفس خواهد شد هنگامی که هدف ها، استراتژی ها و راه های کسب و کارتان را با برنامه ریزی پیش می برید کارتان مانند حقیقتی مقابل روی تان ظاهر می شود.

از خود سوالاتی را بپرسید:

برای خدمات و محصول خود چه کاری انجام می دهم؟

چه وعده هایی به مشتریان خود می دهم؟

اهدف، استراتژی ها و برنامه ریزی من برای کسب و کار چیست؟

 

مخاطبان مورد هدف خود را قبل از سرمایه گذاری بشناسید

قبل از هزینه کردن همه چیز را درباره محصولات، و خدمات موردنظر بشناسید. این مهم ترین کاری ست که می توانید انجام دهید این کار را از طریق تحقیق در بازار عملی کنید. چه کسی به غیر از خانواده و دوستان تان محصولات شما را خریداری می کند؟ ( نگویید “همه محصولات من را می خرند”) حجم بازار مورد هدف خود را تعیین کرده اید؟ آیا مردم از محصولات شما روزانه در زندگی خود استفاده می کنند؟

پاسخ به این سوالات می تواند نتیجه صادقی برای قراردادن محصولات شما در بازار کار باشد.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar