۵ راه موثر برای مدیریت آنلاین کسب وکار

مدیریت آنلاین کسب وکار از مباحث بسیار مهم برای موفقیت کسب وکار است که در این پست سعی شده به برخی نکات در خصوص مدیریت آنلاین کسب وکار اشاره شود.

 

5 راه موثر برای مدیریت آنلاین کسب وکار

 

مدیریت آنلاین کسب وکار

کاربران آنلاین بطور متوسط ۵۰ درصد از زمان آنلاین خود را به تنهایی در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. اما آیا این زمان را راجع به کسب وکار صحبت می کنند؟ شرکت هایی که چشمان شان را روی اعتبار و شهرت آنلاین می بندند ریسک بزرگی را در از دست دادن فرصت ها و نابودی بازاریابی شان مرتکب می شوند.

 

چرا باید به آنچه که مردم بصورت آنلاین می گویند اهمیت دهید؟

تحقیقات نشان می دهند که ۸۵ درصد از مشتریان بالقوه ی شما قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید، راجع به شما در اینترنت جستجو می کنند. این تحقیق اینترنتی همه ی حضور شما در شبکه های اجتماعی، همه ی اخبار و بررسی های آنلاین را شامل می شود که وقتی در موتور جستجو نام برند شما را وارد می کنند در صفحه ی نتایج ظاهر می شود. بخشی از مدیریت آنلاین و موثر از اعتبارتان به درک شما از نحوه ی استفاده ی مشتریان از وب برمی گردد. جالب است بدانید که شاید وب سایت شما، آخرین جایی باشد که آنها برای آموختن راجع به شما قدم می گذارند.

چگونه می توانید اعتبار آنلاین برندتان را مدیریت کنید؟

در این پست، ۵ راهکار سریع و مفید برای شما معرفی می شود تا بتوانید اعتبار و شهرت آنلاین برند خود را مدیریت نمایید.

۱- جای پای اجتماعی خود را بازبینی کنید

فیسبوک و توییتر در حال حاضر، دو پلت فرم فوق العاده محبوب در بین شبکه های اجتماعی هستند. اما البته که تنها گزینه های موجود هم نیستند! بطور مرتب و منظم نام برند و یا محصول خود را در این پلت فرم ها جستجو کنید تا تصوری داشته باشید که چیزهایی که مردم راجع به شما می گویند. علاوه بر اینکه می توانید قادر به پاسخگویی به مشکل باشید اطلاعات ارزشمندی را هم از مشتری درباره ی برندتان کسب می کنید. به یاد داشته باشید که همه ی پلت فرم ها را چک کنید! نه فقط همان پلت فرمی را که خودتان در آن حضور دارید.

 

۲- بی درنگ، به مردم پاسخ دهید

اگر در شبکه های اجتماعی حضور دارید مردم از شما انتظار دارند که اجتماعی هم باشید. وقتی مشتریان تان در این شبکه ها به سمت شما می آیند انتظار دارند که شما خیلی فوری به آنها پاسخ دهید. حتی اگر این مسئله چیزی باشد که شما قادر به حل کردن سریع هم نباشید! زیرا حداقل آنها را در جریان این موضوع قرار می دهید. اگر محتوایی پست می کنید، با کسانی که برای شما کامنت خود را ثبت می کنند درگیر شوید تا ارتباط تان با مخاطب تان خاتمه نیابد.

۳- به دنبال بررسی های گوگل، Yelp باشید

بررسی های آنلاین، ابزارهای بسیار قدرتمند مخصوصاً برای جذب کردن مشتریانی که در اوایل چرخه ی خرید به سر می برند هستند. اگر شما هم رضایت مشتریان تان را فراهم می کنید از آنها بخواهید تا یک بررسی را برای ابراز دیدگاه ها و افزایش کلکسیون بررسی های شما پست کنند. اگر پایگاه مشتریان عظیمی دارید یک کمپین بازاریابی ایمیل راه اندازی کنید تا مشتریان را برای ثبت نظرات شان تشویق کرده باشید. تحقیقات نشان می دهند که اکثریت مردم وقتی نظر خود را ثبت می کنند که درخواست شده باشد. اگر در دریافت نظرات مردم دچار مشکل هستید با برگزاری مسابقه یا ارائه ی رایگان در کمپین، آنها را به انجام اینکار تشویق کنید.

مشتریان به صورت آنلاین در بین این بررسی ها بدنبال ارزش های سرویس و محصولات شما می گردند. دو نوع از مشهورترین بررسی ها برای گوگل و Yelp می باشد.

 

۴- به دفاع و طرفداری از برند تشویق کنید

شما می توانید از شبکه های اجتماعی برای پرورش دادن پایه ای از طرفداران قدرتمند برند استفاده کنید. با به اشتراک گذاری محتوایی که مخاطبان لذت می برند به آنها دلیلی بدهید تا شما را دنبال کرده و درگیرتان شوند. با آنها بحث کنید و به چالش بکشید. میزبان برگزاری مسابقات باشید و … حتی آنها را تشویق کنید تا محتوای خودشان را هم با شما به اشتراک بگذارند. که همان محتوای UGC نامیده می شود. این نوع از محتوا ارزش بسیار زیادی نزد سایر کاربران ایجاد می کند.

۵- شفاف باشید

شفاف بودن اعتماد ایجاد می کند. در حال حاضر میلیون ها چشم روی چیزهایی که شما نه تنها هم اکنون می گویید، بلکه همه ی چیزهایی که تاکنون گفته اید قرار دارند و سعی می کنند واقعیت هایی را که می تواند عواقب جدی داشته باشد پوشش دهند. پس ارتباط صادقانه و بازاریابی را در شبکه های اجتماعی تمرین کنید. همیشه از اشتباهات خود استقبال کنید، چون به هرحال دیر یا زود از آن پرده برداری می شود. اگر کسی در شبکه های اجتماعی از شما گله می کند آن را حذف و یا پنهان نکنید! خوب به آن رسیدگی کنید و همواره به خاطر داشته باشید که میلیون ها چشم در حال تماشا کردن شما هستند.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar