راه هایی برای افزایش عملکرد کارکنان و تعامل آنها توسط مدیران

افزایش عملکرد کارکنان توسط مدیران باید کنترل شود. در این پست به معرفی راه هایی در این خصوص می پردازیم.

۷ راه عملی که رهبران می توانند با تعامل و مشارکت به افزایش عملکرد کارکنان بپردازند را در این مقاله یاد بگیرید.

 

راه هایی برای افزایش عملکرد کارکنان و تعامل آنها توسط مدیران

 

افزایش عملکرد کارکنان

تقریبا رویای هر رهبری الهام بخشیدن به کارکنان است تا طوری با کسب و کار ارتباط برقرار کنند که گویی خودشان صاحب آن هستند.

ما از کارمندان خود می خواهیم در ارتباطات شان با مشتریان و کارمندانِ همکار، سنگ تمام بگذارند. نمی خواهیم که آنها کارهای خود را با استانداردهای حداقل انجام دهند، بلکه می خواهیم هر چه در توان دارند به کار گیرند. کارمندانی که به این سطح می رسند، و مداوما تلاش های بی دریغ شان را به کار می گیرند، با عنوان “کارکنان تعاملی” شناخته می شوند.

این نوع از کارکنان برای اقتصاد ایالات متحده اهمیت دارند و موسسه Gallup ، شرکت نظر سنجی که در سال ۱۹۳۵ تاسیس شد، تعامل کارکنان را به صورت روزانه، به همراهِ بیکاری واقعی و هزینه های مصرفی می سنجد.

اما فکر می کنید تعداد کارکنان تعاملی کننده چقدر است؟ حدودا ۳۰ درصد!

تنها ۳ نفر از هر ۱۰ نفر در این سطح، ایده آل هستند. ۷۰ درصد دیگر سالانه بیش از ۴۵۰ میلیارد دلار هزینه برای اقتصاد ایالات متحده به همراه دارد.

با این حال کارکنانی که مشارکت و تعامل دارند، حوادث و روزهای بیماری کم تری را سپری می کنند. بهره وری آن بیش تر و حفظ آنها آسان تر است. حال، چه کاری می توان انجام داد تا کارکنان به این سطح طلایی تعامل برسند؟

توصیه های موثری را در ادامه به شما پیشنهاد می کنیم که امیدوارم مفید باشد.

 

۱- آنها را آزاد بگذارید

یکی از چیزهایی که به طور مداوم با تعامل همبستگی دارد، استقلال کارمند است. هنگامی که کارمندان احساس کنند بر زندگی کاری خود کنترل دارند، احتمال تعامل شان بیش تر می شود. این بدان معنی نیست که شما باید کاملا مراتب سازمانی را نادیده بگیرید و یک هالوکراسی (یک کل خود مختار) ایجاد کنید، اما اگر جاهایی وجود دارد که می توانید کنترل خود را در آن کاهش دهید و برای تصمیم گیری آزادی بیش تری در اختیار کارکنان بگذارید، در این کار کمک کننده خواهد بود.

می توان گفت که این کار  یعنی اجازه ی انعطاف پذیری بیش تر در برنامه ها به کارکنان، انتخابِ جایی که کار می کنند، و یا نحوه ی  مدیریت پروژه هایشان. به کسب و کار خود نگاه کنید. آیا جایی هست که اعمال کنترل شما چندان ضرورتی نداشته باشد؟

 

۲- به کار درست توجه کنید

یکی دیگر از تاثیرات بزرگ بر تعامل، درک و توجه است. هنگامی که کارمند احساس می کند بخاطر کارش توسط رهبران و همکارانش مورد توجه قرار گرفته، تمایل بیش تری به تعامل و مشارکت پیدا می کند. معقول و منطقی است، درست است؟

وقتی که پیشرفت می کنید، شناخته شدن و مورد توجه قرار گرفتن حس خوبی دارد.

Zappos ، روشی جالب و آسان برای انجام این کار پیاده سازی کرده که نیازی به بازدید افراطی از ساختار سازمانی شرکت ندارد. در هر ماه، کارمندان رای می دهند که چه کسی بیش تر پیشرفت کرده و موجب ارتقای شرکت شده است. برنده ۵۰ دلار دریافت می کند. بدیهی است که این مقدار پول خیلی زیاد نیست، اما نکته این نیست، بلکه نکته در شناخته شدن و مورد توجه قرار گرفتن است.

 

۳- زمانی را برای جلسات اختصاص دهید.

اثبات شده است که این موضوع در بین نسل جدید جوان تاثیر ویژه ای دارد. برگزاری جلسات منظم – حتی کوتاه مدت – مفید خواهد بود. در واقع، نسل جوانی که با کارفرمایان خود دیدار های منظم دارند، دو برابر بیش تر تعامل و مشارکت خواهند داشت که درنتیجه افزایش عملکرد کارکنان را منجر می شود.

به نظر می رسد عامل مهم در این مرحله، بازخورد باشد. با توجه به نظرسنجی Gallup، نسل جوان خواستار دریافت بازخورد از سوی مدیران هستند – اما بعید است خودشان برای این کار درخواست کنند.

 

۴- پول را برای مشکل هدر ندهید

مطالعات متعددی نشان داده است که پرداخت پول بیش تر به کارکنان با تعامل و مشارکت بیش تر ارتباطی ندارد. نمی گوییم که دلایل خوبی برای پرداخت به کارکنان بخاطر چیزی ارزشمند، وجود ندارد، فقط انتظار نداریم که پرداخت بیش تر ، موجب تعامل و مشارکت بیش تر شود.

 

۵- روابط کارمندی ایجاد کنید.

اگر روابطی قوی بین کارکنان خود ایجاد کنید، احتمال تعامل و مشارکت آنها بیش تر می شود. البته هیچ راه آسانی برای انجام این کار وجود ندارد – تمرینات تیم سازی سرگرم کننده هستند، اما زمان هایی برای کار با هم و ایجاد اعتماد بین آنها، مطمئن ترین راه است. تیم های قوی تر بیش تر از سفر لذت می برند تا از رسیدن به مقصد! – چیزی که باید  برای همیشه و در هنگام پیشرف شرکت، بخاطر داشته باشید.

 

۶- به آنها حس هدفمندی بدهید.

Adam Seabrook شریک بنیانگزار Betterteam می گوید:

به نظر من، این بخش مهم ترین بخش از بهبود تعامل برای رهبران است. به زمانی فکر کنید که پیشرفت کرده اید و تمام توان خود را به کار گرفته اید. با یقین اطمینان دارم که حس هدفمندی خواهید داشت- و این یعنی در کاری که انجام داده اید هدفی پنهان وجود داشته است.

حال چگونه می توان این حس را به کارکنان منتقل کرد؟ برخی از کارفرمایان اینکار را مستقیما با اهدای پاداش، تسهیل سازی داوطلب شدن کارکنان، و یا تطبیق سهم و کمک کارمند، انجام می دهند.

برخی دیگر نیز این کار را با الهام بخشی انجام می دهند. استیو جابز با اشاره به اینکه میلیونها نفر از مردم از کامپیوتر استفاده می کنند، و هر روز آن را به کار می گیرند؛  به کارکنان اپل القا کرد که میزان زمان راه اندازی مک را کاهش دهند. او اشاره داشت که کم کردن و اصلاح زمان راه اندازی، که توسط میلیون ها نفر از مردم در طی چند سال، چند برابر شده کمی به طول زندگی افزوده است.

 

۷- اجازه دهید کارکنان از همان آغاز کارشان را درست شروع کنند

از روز اول، تعامل و مشارکت را با نوشتن یک شرح وظایف پرورش داده و به افزایش عملکرد کارکنان کمک کنید. چرا که استقلال و جلسات منظم را تقویت می کند و احساس هدفمندی را برای این نقاط از طریق فرایندهای جاری ترسیم می نماید، با این کار در حالی که روی به کار بستن نقاط قوت جدید تاکید می کنید و دستاوردهای اولیه آنها را می شناسید، از همان ابتدا به ایجاد تعامل و مشارکت کمک می نمایید.

خب، حالا آماده ی الهام بخشی و انگیزه دادن به تیم تان هستید؟

اگر مشکل زمانی دارید، نکته ی ۲  آسان ترین راه برای پیاده سازی در کوتاه ترین زمان است. می توانید از آنجا شروع کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar