راه هایی برای ایجاد نوآوری در شرکت های نوظهور

راه هایی برای ایجاد نوآوری در شرکت های نوظهور

 

نوآوری در شرکت های نوظهور

با ادامه فشار روی کارکنان برای بهتر شدن سطح کیفیت محصولات و واقعیت بازار که شرکت های نوظهور را بدون تحقق سود به طور مداوم پس می زند، اهمیت پاسخ به این سوال افزایش می یابد. چگونه می توانید فضای کافی برای نوآوری ایجاد کنیم؟ شرکت های بزرگ با وجود فشارهای گوناگون محیط های نوآوری را برای کارکنان خود فراهم می آورد. اما ممکن است شرکت های کوچک نتوانند برای کسب و کار خود چنین محیطی فراهم آورند. مدیران نمی توانند کارکنان خود را مجبور به ارائه یا نوآوری کنند.

قبول شکست

ما از اشتباهات خود درس هایی بیش از موفقیت می آموزیم.

یک شرکت معماری بزرگ که کار طراحی زمین های بسکتبال را بر عهده دارد، از شکست مقابل چشم مشتریان خود ترس داشت، یکی از ملاک های طرح آن ها، موافقت تمام مدیران برای ارائه طرح به مشتری بود اما، کار سخت تر از چیزی بود که فکر می کردند! آن ها باید طرح خود را به ۱۰۰ مهندس که در شرکت کار می کردند ارائه می دادند تا مورد تایید واقع شود. چرا کسی از قبل سعی نمی کرد به این نکات رسیدگی کند؟ سرمایه گذاران شرکت به اشتباه خود پی بردند و تصمیم گرفتند تمام طرح های خود را قبل از فروش به مهندسان ناظر جهت اطمینان عرضه کنند. شرکت ها باید فرهنگی را ابداع کنند که شکست خود را تصویب کرده و از آن درس بگیرند. مشکل مدیریتی یا شکست در مدیریت را گردن کارکنان خود نیندازید.

تثبیت فرهنگ همکاری

یک ضرب المثل ژاپنی می گوید “هوش ۱ شخص، با هوش چند شخص در یک مکان مساوی نیست!” منبع نوآوری و خلاقیت همکاری است، طرح ایده ها در بین همکاران می تواند سرعت کار شما را افزایش دهد و مشکلات سریع تر حل شوند. به طور مثال جلسه ای برگزار می شود که ۲۱ مهندس آن را تشکیل می دهند. این جلسه در هفته یک بار در شرکت برپاست. مهندسان درباره یک مشکل به عجز رسیده بودند اما هنگامی که با هم همکاری کردند توانستد در ۲ ساعت آن را حل کنند.

 

دیگران از همکاری کردن با هم به دلایل زیر ترس دارند:

ترس از دست دادن شخصیت و هویت خود

ترس از دست دادن نبوغ فکری خود

ترس از دست دادن استقلال و آزادی

اطلاع از پاسخ مشتری و نظرات آن ها

باید از شکست های خود درس بیاموزید. افکار ما نیازمند تشویق هستند. واکنش ها و نظرات دیگران برای حل مشکلات متعدد است. پس از واکنش هایی استفاده کنید که کاملاً صادقانه و از منابع اصلی سرچشمه می گیرد. حتی گاهی مدیران فکر می کنند کاملاً مشتری را درک کرده اند. مشتری شما نیازمند است از او سوالاتی بپرسید و واکنش او را زیر نظر بگیرید به ایده های مخاطبان تان گوش دهید ممکن است یکی از مشکلات شما با پیشنهاد مشتری حل شود.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar