راه هایی برای دستیابی به خواب آرام پس از یک روز کاری سخت

راه هایی برای دستیابی به خواب آرام پس از یک روز کاری سخت

 

فرهنگ ما، بطور پیوسته به شما می گوید تا هر کاری که بتوانید جهت ماندن در حداکثر پتانسیل انجام دهید، حتی اگر مجبور باشید ۵ لیوان قهوه در یک روز بنوشید!

اما وقتی بحث “زمان خواب” فرا می رسد، یافتنِ یک استراحت واقعی بسیار سخت می باشد. بسیاری از کارآفرینان شب ها را با فکر کردن به مشکلات همان روز و نگرانی روز بعد سپری می کنند.

در اینجا نکاتی ذکر شده که می تواند به کارآفرینان خسته کمک کند تا در طول شب، راحت تر خستگی خود را رفع کنند.

۱- تجدید ذهن

استرس را با آموزش مجدد ذهن تان ترمیم کنید. بجای اینکه در طول شب به نگرانی ها فکر کنید به همه ی چیزهایی که بخاطرش شکرگذار هستید بیندیشید. فقط روی جنبه ی مثبت چیزها تمرکز کنید. براساس تحقیقات Harvard ، “شکرگزاری، ارتباط شدید و مداوم با خوشبختی دارد. شکرگزاری، به مردم کمک می کند تا احساسات مثبت بیش تری را تجربه کرده و از تجربیات خوب لذت ببرند. سلامتی آنان را بهبود بخشیده و باعث می شود ارتباطات قدرتمندی را ایجاد کنند.”

۲- از رختخواب تنها برای خواب استفاده کنید

رختخواب را فقط برای خوابیدن نگه دارید. لپتاپ را در فاصله ی دورتری از خود قرار دهید. در مقابل احساسی که شما را به تماشای تلویزیون وامی دارد مقاومت کنید.اگر بتوانید محرک های موقع خواب را از خود دور کنید قادر خواهید بود که به بدن خود آموزش دهید تا هرچه سریع تر به خواب برود.

۳- در طول ۲ ساعت مانده به خواب غذا نخورده و ورزش نکنید

هر دوی این فعالیت ها منجر به رخ دادن فعالیت های شیمیایی در بدن می شوند که می تواند خواب را از چشمان شما دورتر کند.

۴- اثرات کافئین را در متابولیسم تان اداره کنید

آیا می دانید که کافئین می تواند برای مدت طولانی در بدن شما باقی بماند؟ در بدن برخی افراد، کافئین می تواند بیش از ۱۵ ساعت باقی بماند. به مقدار کافئین هایی که می تواند در غذاها و نوشیدنی هایی که در طول روز مصرف می کنید وجود داشته باشد توجه کنید.

همه ی افراد باهم فرق دارند. بدن شان هم همینطور! با توجه به عوامل زیاد و وابسته به آنزیم های موجود در بدن فرد، کافئین ممکن است سریع تر و یا کندتر تجزیه شود.

با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که قهوه ای که بعدازظهر میل می کنید در خواب شبانه ی شما اثر می گذارد.

۵- به ساعت خیره نشوید

هرگز به ساعت خیره نشوید. اگر متوجه شدید که برای دیدن آن وسوسه می شوید، آن را در زیر پتو پنهان کنید.

۶- فعالیت های ریلکس کننده انجام دهید

اگر هنوز هم غرق خواب نشدید بلند شده و به یک اتاق آرام بروید. اتاقی باشد که بتوانید مطالعه کنید و یا فعالیت های آرام بخش دیگری را تا زمانی که مجدداً خسته می شوید انجام دهید.

۷- دوش گرفتن

آب گرم به ریلکس شدن ماهیچه ها کمک کرده و گردش را افزایش می دهد. همینطور فوایدی را مانند ماساژ و ورزش کردن به ارمغان می آورد.  چند شمع روشن کنید. یک موزیک آرام پخش کرده و حدود ۱۰ دقیقه در وان قرار بگیرید.

دوش و یا حمام کردن، زمان بسیار خوبی برای انجام مدیتیشن و تمرین های ذهنی ست.

۸- راحت ترین لباس های خود را به تن کنید

از لباس های رسمی، کاری و یا مدرسه ی خود رها شوید و لباس های سبک، راحت و آزاد بپوشید. مطمئن باشید که احساسات بهتری را تجربه خواهید کرد.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar