راه های افزایش انرژی مثبت کارکنان

راه های افزایش انرژی مثبت کارکنان

 

راه های افزایش انرژی مثبت کارکنان

مثبت بودن کارکنان برای بهره وری و موفقیت کسب و کار اهمیت شایانی دارد. به عنوان یک کارمند، شما هم می توانید به روحیه ی خوب و نگرش مثبت در سایرین کمک کنید. این موارد به شما کمک می کنند تا احساسات مثبت را در بین کارکنان تان رشد دهید.

مشوق رفتارهای اجتماعی باشید

کارکنانی که در طول روز به تعامل با یکدیگر می پردازند می توانند در پروژه های کاری و حل کردن خلاقانه ی مشکلات همکاری داشته باشند. تعامل اجتماعی بین کارکنان می تواند محیط دوستانه تری را نیز فراهم کند در نتیجه آنها از اینکه زمان خوبی را در دفتر می گذرانند رضایت خواهند داشت. شما می توانید کارکنان را به صحبت کردن با یکدیگر و همکاری در برگزاری رویدادهای اجتماعی و ساختارسازی محیط کاری برای بازتر شدن تشویق کنید. برای مثال؛ به صورت دوره ای در بین کارکنان، شخصی برای برگزاری تولدهای کارکنان میزبانی کند و یا به انجام کارهای گروهی تشویق کنید تا به طور تیمی سعی در اتمام وظایف شان داشته باشند.

فیدبک مثبت پیشنهاد دهید

وقتی کارکنان تان کاری را به خوبی به اتمام رساندند به آنها خسته نباشید بگویید و بخاطر استدلال تان به آنها دلایل ویژه را ارائه دهید. آنها چه زمانی کار را به خوبی به اتمام می رسانند و چرا کمک کردن به کارکنان احساس بهتری را در اجرای آنان ایجاد می کند؟ از پاسخ اینگونه سوالات آگاه باشید. برای ارائه دادن بازخوردهای عمومی در جلسات کارکنان، از جوایز شرکت و یا تقدیر و تشکر از آنان بپردازید. برای ارائه ی بازخوردها در حالت خصوصی تر، ایمیل های ویژه را برای هر فردی که لایق سخت کوشی اش هست ارسال کنید.

باعث رشد کارکنان شوید

سرمایه گذاری در آموزش برای کارکنان شما و تشویق آنها برای ادامه دادن تحصیلات شان باعث می شود تا آنها احساس رضایت بیش تری را تجربه کرده و زندگی جالب تری را از آنِ خود کنند. اگر به آنها نشان دهید که به پیشرفت شخصی آنان نیز اهمیت می دهید خواهید دید که با احساس بهتری به سر کار آمده و احساس هدفمندی و انگیزه ی بیش تری را تجربه خواهند کرد.

اجازه دهید که کارکنان مشکلات خودشان را حل کنند

تشویق احساس اعتماد به نفس و رضایت شغلی اجازه می دهد تا کارکنان در محل کار خلاقانه تر فکر کرده و مشکلات شان را خودشان حل کنند. مسئولیت بیش تری که کارکنان برای به اتمام رساندن وظایف و حل کردن مسائل مرتبط با وظایف شان احساس می کنند باعث می شود تا روزهای جذاب تر و متنوع تری را سپری کنند. میکرومنیجر بودن باعث می شود تا کارکنان تان روزهای کسل کننده تر با رضایت کم تری داشته باشند که منجر به ایجاد روحیه ی منفی می شود.

برنامه سلامتی کارکنان را معرفی کنید

افراد با احساس خوب و سالم تر معمولاً شادتر بوده و استرس کم تری را نسبت به کسانی که سالم نیستند تجربه می کنند. به عنوان یک کارفرما شما می توانید تاثیر قدرتمندی را بر روی سلامتی کارکنان تان داشته باشید. ایجاد یک برنامه ی سلامت موثر می تواند نگرش کارکنان شما را تغییر دهد. چند راه ساده که می توانید با استفاده از آنها به سلامت کارکنان تان کمک کنید در زیر معرفی می گردد:

  • تمرین های ورزشی و یا برگزاری کلاس های یوگا در محل کار را پیشنهاد دهید.
  • مسابقات ورزشی را بین اعضای کارکنان برگزار کنید.
  • تابلوهایی را قرار دهید که به عادت های تغذیه ی خوب و سلامت کاری تشویق کند.
  • خبرنامه های سلامتی منتشر کنید.
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط