• اسفند ۸, ۱۳۹۸

راه های توسعه کسب وکار در مدیریت سازمان

توسعه کسب وکار و رشد می تواند مزایای زیادی را با خود به همراه آورد. برای مثال، شما می توانید از مزایای فرصت های جدید بهره ببرید، محصولات و خدمات خود را گسترش دهید، مشتریان بیش تری جذب کنید، فروش را افزایش دهید و کارکنان بیش تری را استخدام نمایید.

 

راه های توسعه کسب وکار در مدیریت سازمان

 

توسعه کسب وکار

قبل از هر گونه اقدام در جهت رشد کسب وکار، پیشنهاد می دهیم که اول درنظر بگیرید چرا به دنبال رشد هستید؟ آیا کسب وکارتان آماده ی رشد هست؟ راه های زیادی که کسب وکارتان می تواند رشد کند چه چیزهایی ست.

توسعه ی کسب وکار قدم بزرگی است که شما می توانید تحقیق کرده و برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که آیا کسب وکارتان پایدار هست یا خیر. اگر کسب وکارتان از قبل رشد را به خود دیده باشد همچنان مراحل کلیدی وجود دارد که می توانید هر گونه رشد آینده را برنامه ریزی کنید.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که آیا کسب وکارتان آماده ی رشد هست؟ برخی از راه ها را هم به شما پیشنهاد می دهیم تا بتوانید در توسعه کسب وکار درنظر بگیرید.

 

مطلب پیشنهادی: این عوامل را قبل از رشد کسب وکارتان، درنظر بگیرید

 

آمادگی برای رشد

بررسی و تشخیص عملکرد فعلی کسب وکار به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا برای رشد آماده هستید یا خیر و اینکه این رشد از کجا پدید می آید. کارشناسان به شما پیشنهاد می دهند که بطور مداوم و مرتب بررسی کنید که عملیات کسب وکارتان چقدر خوب است. اگر کسب وکار از قبل، به خوبی سازماندهی شده باشد خیلی بهتر می تواند رشد را با موفقیت پیش بگیرد.

 

تحلیل کسب وکار

به سوالات کلیدی زیر، قبل از رشد کردن، پاسخ دهید:

 • آیا کسب وکارتان در طول زمان، بهبود می یابد؟
 • چگونه می توانید عملکرد خود را بهبود بخشید؟
 • چگونه می توانید مخارج را کاهش دهید؟
 • تاثیرات ساختارهای فعلی چگونه گسترش خواهد یافت؟
 • آیا محصول تان به درستی قیمت گذاری شده است؟
 • آیا زنجیره تأمین قابل اعتمادی دارید؟
 • آیا کارکنان بطور موثر، کارآمد هستند؟
 • نسبت به رقبای تان، بهتر عمل می کنید یا بدتر؟
 • آیا چیزی هست که شما را عقب نگاه داشته باشد؟

 

شما می توانید منبع حسابرسی را جهت موجودی مالی، نیروی انسانی، منابع فیزیکی نامشهود پیش ببرید. بعنوان بخش وسیعی از کل برنامه کسب وکارتان می توانید از بررسی SWOT جهت درنظر گرفتن نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدیدهای کسب وکار بکار برید.

همینطور می توانید از تحقیقات بازار برای بررسی مخاطبان هدف، رقبا و مشتریان تان استفاده کنید.

 

مقایسه اهداف و نتایج

برای اینکه بفهمید کسب وکارتان در کجا قرار دارد برنامه ها و بودجه ی خود را با نتایج واقعی مقایسه کنید. برنامه کسب وکار و برنامه بازاریابی خود را مجدداً موردبررسی و بازبینی قرار دهید تا ببینید که آیا به اهداف تان دست یافته اید؟ یا به آنها نزدیک شده اید؟

اسناد و مدارک مالی را بازبینی کرده و آن را با بودجه مقایسه کنید. مشاور کسب وکار شما می تواند به شما در تحلیل این بررسی ها یاری دهد. همینطور می توانید با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر از طریق این لینک تماس بگیرید.

 

وقتی اهداف تان را با عملکردتان مقایسه می کنید از خودتان بپرسید:

 • کسب وکار چه چیزی را خیلی خوب انجام داده است؟
 • چه چیزی طبق انتظارات پیش نرفته است؟
 • کسب وکار در چه مواردی می تواند بهبود یابد؟
 • چه تغییراتی جهت دستیابی به اهداف موردنظر نیاز هست تا صورت بگیرد؟

پاسخ های خود را ثبت کنید. تا بتوانید هم اکنون و در آینده وضعیت کسب وکار را ارزیابی کنید. رویدادهای مهم را هم ثبت کنید تا تا از نحوه ی تاثیرات آنها بر کسب وکار آگاه شوید.

شما همینطور می توانید کسب وکار خودتان را در مقابل سایر شرکت های هم اندازه با خودتان که در یک حوزه ی مشترک هستند، محک بزنید تا عملکردها را بسنجید.

ادامه مقاله را در اینجا بخوانید…

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar