راه های قانع کردن دیگران تا ایده شما را بپذیرند!!!

قانع کردن دیگران

قانع کردن دیگران

بیشتر کارآفرینان، هنگامی که ایده جدیدی ابداع می کنند، احساس قدرت و انرژی زیادی در وجود خود دارند. ایده ای که می تواند باعث پیشرفت صنعت شده و ثروتمند شدن آن ها را تضمین کند. تنها چیزی که ممکن است بین ایده و عملی کردن آن قرار بگیرد، عدم توضیح آن برای دیگران و قانع کردن آن هاست.

هنگامی که ایده ای روشن ابداع می کنید، اگر توانایی قانع کردن دیگران را نداشته باشید و جواب آن ها منفی باشد، این ایده در وجود شما کشته می شود، زیرا قدرت قانع کردن آن ها را نداشته و این امر در روحیه شما تاثیری منفی خواهد داشت.

در اینجا به چند راهنمایی اشاره می کنیم که برای قانع کردن دیگران مورد استفاده قرار می گیرند با ما همراه باشید.

۱- با اختصار و زیبا سخن بگویید

دیگران فکر می کنند شما توانایی قانع کردن هر کسی را دارید. شما با سخن دیگران اعتماد به نفس خود را بالا برده و در سخن با مشتری بی وقفه صحبت می کنید. با این کار طرف مقابلتان متوجه می شود که شما سعی می کنید خود را قانع کنید نه او را.

۲- از کلمات اضافه اجتناب کنید

گفتن سخنان حشو و استفاده از کلمات اضافه، باعث می شود که صحبت و جملات شما تکراری به نظر بیاییند. برای ترک این روش، سعی کنید آرام سخن بگویید تا اگر چیزی را از یاد برده باشید دوباره به یاد بیاورید. با این روش طرف مقابل شما متوجه نمی شود که شما از آنچه که می گویید مطمئن نخواهید بود.

۳- برای برنده شدن ایده، هرگز ” معذرت” نخواهید

بیشتر کسانی که برنامه های خاص برای شرکت ها اجرا می کنند، مانند: برپایی نمایشگاه ها و یا اجرای مسابقه ها، برای بیشتر کارها از مخاطبان خود عذرخواهی می کنند. مثلا می گویند؛ “معذرت می خواهیم وقت شما را گرفته ام و یا اجازه دهید برای شما توضیح دهم” . به جای این عبارت ها می توانید از عبارت “من زمان شما را نمیگیرم و سریع برای شما شرح می دهم” استفاده کنید، این عبارت به شما ثابت می کند نیازی به عذرخواهی نیست.

۴- با معنی کلمات بازی نکنید

هنگام توضیح دادن، سعی کنید آنچه را که توضیح می دهید با اطمینان کامل باشد. فرار کردن از معنی جملات مختلف باعث می شود بیننده اعتماد خود را به شما از دست بدهد. هنگامی که می گویید “تا حدودی” و یا ” به نوعی” مطمئن نخواهیم شد که شما تا چه اندازه از حرف خود اطمینان دارید. در نهایت شور و شوق در وجود مخاطب خاموش می شود و دیگر به شما اعتمادی نخواهند داشت.

۵- پیروزی را تصور کنید

به مدیر و همکاران خود کمک کنید تصور کنند که ایده شما موفق شده و پیروزی از آن شما خواهد بود. با این کار تصویر خوبی از ایده شما در ذهن آن ها بسته خواهد شد.

۶- با بهترین چیزهای ایده شروع کنید

با ایجاد جنبه های قدرتمند، می توانید به استراتژی های خوبی از مخاطبان خود برسید. این استراتژی ها را به تعویق نیاندازید زیرا مخاطبان دیگر به شما اهمیت نمی دهند. با قدرت شروع کنید تا توجه آن ها را جلب کنید. اگر آغاز کار با قدرت باشد مخاطب تا پایان راه همراه شما خواهد بود.

۷-مانند بازیکن شطرنج نزدیک شوید

مانند بازی شطرنج به مخاطبان خود نزدیک شوید. فقط با نزدیک شدن استراتژی بازی خود را آغاز نکنید، زیرا به حرکت دیگر بازیکنان هم باید دقت کنید. توجه داشته باشید چه زمانی نظر خود را ارائه می دهند و نظر آن ها رد می شود و چه زمانی که تصمیم به هجوم می گیرند .

به یاد داشته باشید که نباید آنقدر عاشق ایده خود باشید که باعث کور شدن شما و نادیده گرفتن نواقص آن شود. اگر ایده شما مورد انتقاد قرار گرفت از آن دفاع نکنید و در جواب بگوید؛ “من هم همین سوال را از خودم پرسیدم” و سعی کردم تمام تلاشم را برای اصلاح آن به کار ببرم اما در نهایت به این صورت به پایان رسید، اما نظر شما نظر فوق العاده ای خواهد بود.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar