راه های هوشمندانه برای بهبود استراتژی موبایل کسب و کارهای کوچک

استراتژی موبایل برای کسب و کارهای کوچک

 

بهبود استراتژی موبایل

ما امروز در عصر طلایی تکنولوژی کسب و کارها زندگی می کنیم. تجارت الکترونیکی که همواره در حال تحول است این اجازه را می دهد تا به مخاطبان در سراسر دنیا راحت تر دسترسی داشته باشیم. اپلیکیشن های جدید و روش های نوین بطور مداوم در حال ترقی و ارتقا دادن اهداف و واژه های استراتژی بازاریابی هستند.

برای اینکه بتوان در سطح رقابت ماند صاحبان کسب و کار باید بیاموزند که آنها هم در مجاورت “زمان” با آن پیش بروند. طبق بررسی های محققان، هنوز هم تعداد بسیاری از شرکت ها با احتیاط نسبت به این موضوع برخورد می کنند. آنها سعی می کنند که به راه های سنتی و روش های بازاریابی تست شده رجوع کنند تا چشم اندازهایی از دیجیتال در حال توسعه و استراتژی های متناسب با موبایل بیابند.

باور بکنید یا نکنید، برداشتن قدم هایی برای دستیابی به مشتریان جدید از طریق دنیای دیجیتالی و تکنولوژی مویابل کاملا بدون درد خواهد بود! بعلاوه، شما برای استفاده از این ابزار، به سطح هوش و تخصص معینی نیاز ندارید! استفاده از استراتژی بازاریابی موثر موبایل یک هنر است که بسیار رایج شده. برای شروع لیستی از نکاتی را که به شما کمک می کند تا به گروه شرکت های قرن ۲۱ ملحق شوید را ذکر می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

  • مطمئن باشید که وب سایت شما، متناسب با گوشی های هوشمند است

امروزه، کاربران زمان بیش تری را صرف وب گردی از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها می کنند تا استفاده از کامپیوترها و سیستم های کسل کننده! پس همین موارد کافی ست تا شما به ارتقا دادن وب سایت تان برای پلت فرم های مختلف اقدام کنید. اگر وب سایت شما در گوشی های هوشمند به خوبی به نمایش گذاشته نمی شود می ارزد که به کیفیت آن رسیدگی کنید و جوانب آن را بسنجید. گاهی اوقات عواملی مانند ویدئوهای استفاده شده و یا تصاویر با حجم زیاد کافی ست تا وب سایت شما در نمای گوشی های هوشمند از کار بیفتد.

اگر برای این رسیدگی ها دچار شک هستید، بهتر است کسب و کارتان را رها سازید. وقتی که هیچ زمانی را صرف تلاش برای بهبود بازاریابی شرکت تان نمی کنید و مردم هم قادر نباشند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند بی فایده است.

  • از طراحی Responsive استفاده کنید

یکی دیگر از اصول بازاریابی موبایل این است که مطمئن شوید وب سایت شما از طراحی Responsive استفاده می کند. این نوع از طراحی باعث می شود تا بطور اتوماتیک؛ چیدمان کلی و محتوای وب سایت تان با توجه به ابعاد اسکرین دستگاهی که وارد وب سایت شما می شود مطابقت داشته باشد. در بازاریابی وب این امر بسیار مهم است که کاربر زمانی را صرف زوم کردن در جای جایِ صفحات وب سایت شما صرف نکند.

خوشبختانه نیازی به استفاده تکنولوژی های بسیار پیشرفته برای خلق طراحی Responsive احساس نمی شود و اگر میزبان وب سایت شما بطور مثال؛ وردپرس باشد برخی از قالب ها در دسترس شما قرار می گیرند که کاملاً Responsive بوده و متناسب با محیط گوشی های هوشمند می باشند.

 

  • سعی کنید پیام هایی را ارسال نمایید

در چند سال اخیر، بازاریابی اس ام اسی به محبوبیت خاصی دست یافته است. تا زمانی که سعی می کنید لیست مخاطبان مشتریان خود را بروزرسانی و حفظ کنید دیگر نیازی نیست که با آژانس های بازاریابی برای صرف هزینه های بالا رجوع کنید. اما موضوع اینجاست که در این خصوص باید هشیارانه عمل کنید.

ممکن است کاربران تمایل زیادی به باز کردن پیام شما داشته باشند اما شما باید دلیلی برای آنها ارائه دهید تا روی پیام تان کلیک کرده و وارد وب سایت کاربرپسندانه و Responsive شما شوند. خصوصاً تخفیف هایی که برای زمان های خاص اجرا می کنید، پیشنهادات محدود و یا ارائه ی اطلاعات انحصاری معمولاً نتایج خوبی بدست می آورند.

  • از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین سلاح هایی ست که در دنیای بازاریابی کسب و کارتان قرار گرفته است خصوصاً اگر تجربه ی استفاده از استراتژی های مختلف بازاریابی موبایل را دارید، تاثیر آن بیش تر نیز خواهد بود. اگر قرار است پیام های اس ام اسی برای مشتریان بالقوه ارسال کنید لینک صفحه ی فیسبوک خود را در آن درج نمایید. آنها را تشویق کنید تا “لایک” کرده و تصاویر موبایلی تان را به اشتراک بگذارند همینطور سعی کنید تا آنها را در صحبت های مرتبط با محصولات، خدمات و یا در جنبه ی وسیع تر “حوزه ی خود” درگیر نمایید.

  • از URL های مختصر استفاده کنید

کاربران بطور معمول از برندها می خواهند تا کوتاه و شیرین باشند؛ خصوصاً زمانی که وارد مبحث بازاریابی پیام رسانی می شویم اهمیت آن نیز افزایش می یابد. اینجا دقیقاً همانجایی ست که URL های مختصر به کار می آید.

اگر مایلید که صفحات خاصی از وب سایت تان را برای مشتریان ارسال کنید همیشه از url های کوتاه و مختصر استفاده کنید زیرا به سادگی در معرض دید قرار گرفته و بهتر در حافظه ها ثبت می شوند. لیستی از وب سایت هایی که به کوتاه کردن آدرس URL های شما کمک می کنند در اینجا قرار داده شده است.

شاید گمان کنید که مورد بی اهمیتی ست اما بخاطر داشته باشید که تغییرات کوچک منجر به تفاوت های عظیم می شوند.

  • از کدهای QR استفاده کنید

کدهای QR امروز در همه جا، جای گرفته اند. شما می توانید آنها را در تبلیغات مجلات، بطری ها و حتی قفسه های فروشگاه ها ببینید. قبول کنید که واقعاً هم عالی هستند! با یک ضربه ی سریع کد مورداستفاده از گوشی موبایل، می توانید مستقیماً به صفحه ی وب سایت سفارشی که طراحی شده تا به شما درباره ی محصولات و خدمات آن بگوید منتقل شوید. حتی کسی که از تکنولوژی ترس زیادی دارد هم می تواند به راحتی کد QR برای کسب و کار خود ایجاد کند. ما هم مقاله ای را درباره ی کدهای QR در وبسایت حاضر برای شما عزیزان قرار دادیم که می توانید در اینجا مطالعه کنید.

  • تبلیغات موبایل را خریداری کنید

برخلاف تبلیغات چاپی، تبلیغاتی موبایلی نیز می تواند برای کسب و کار شما پویایی خاصی ببخشد. زیرا در این نوع تبلیغات شما می توانید مخاطبان خود را براساس جمعیتی یا مناطق جغرافیایی پایه گذاری کنید. تبلیغات موبایلی قادرند افرادی را به سمت شما جذب کنند که حتی با بازاریابی پیام رسانی موفق به جذب آنها نشده اید.

برخی دیگر از راه هایی که به استراتژی موبایل شما کمک می کند استفاده از گوگل AdWords و ارتقای ایمیل تان است. برای کسب اطلاعات بیش تر و راهنمایی ها برای رونق کسب و کارتان می توانید با کارشناسان پدیده فکر مهتر از طریق این لینک مشاوره کنید. امیدوارم که مطالعه ی این مقاله به بهبود وضعیت کسب و کارتان کمک کند. موفق باشید.

 

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar