راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

 

برخی افراد از شخصیت خود مطمئن هستند، و برخی دیگر ادعا می کنند اعتماد به نفس بالایی دارند، مردمی هم هستند که اعتراف کرده اند اعتماد به نفس ندارند. رسیدن به اعتماد به نفس کار سختی نیست هر آن چه که باید انجام دهید این است که تمام عادت های روزانه افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند را انجام دهید. در این مقاله راه کارهایی را برای افزایش اعتماد به نفس برای شما در نظر گرفتیم که امیدواریم مفید باشند. با ما همراه باشید.

 

خوشبختی آن ها درونی ست

 

خوشبختی یکی از راه های اساسی اعتماد به نفس است، بخاطر هر چه که هستید خوشحال باشید. بابت هر کاری که انجام می دهید اعتماد به نفس داشته باشید. کسی که اعتماد به نفس دارد می تواند از تمام کارهای خود رضایت کسب کند. نظرات دیگران برای او اهمیتی نخواهد داشت. زیرا او دقیقا درک کرده که سخنان مردم اهمیت ندارد! شما همان فردی هستید که خود را باور دارید سخنان خوب یا بد دیگران ارزشی نخواهد داشت.

 

درباره دیگران قضاوت نمی کند، به هر چیزی “بله” نمی گویند

فردی که به خود اعتماد دارد درباره دیگران قضاوت نمی کند زیرا می داند هر شخصی مهارتی دارد و نمی تواند فراتر از توان خود عمل کند. همچنین با کم کردن شأن دیگران احساس رضایت نمی کند خود را با دیگران مقایسه نکنید. زیرا هم، زمان خود را هدر می دهید هم توانایی های خود را! تحقیقات نشان می دهد “نه” گفتن به برخی درخواست ها آنقدر سخت است که احتمال دارد در خطر افسردگی، فشارهای کاری و استرس قرار بگیرید، با وجود این افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند با گفتن نه به درخواست هایی که توانایی انجام آن ها را ندارند در واقع به خودشان احترام می گذارند. از عبارت هایی چون ” فکر می کنم” یا ” مطمئن نیستم” استفاده نمی کنند و بدون هیچ ترسی “نه” می گویند.

مطلب پیشنهادی: چطور بدون عذاب وجدان به درخواست دیگران “نه” بگوییم؟

 

گوش دادن آن ها بیش تر از سخن گفتن است، با اطمینان سخن می گویند

افراد با اعتماد به نفس به صحبت های کسی که سخن می گوید با دقت گوش می دهند؛ دقیقا درک خواهند کرد نیازی نیست سخن خود را به دیگران ثابت کنند. همچنین با گوش دادن به سخن دیگران تجربه های فراوانی کسب کرده و به مهارت های آن ها اضافه می شود تمرکز خوبی روی مکالمه برقرار کرده و اعتماد بیش تری از طرف مقابل بدست می آورند.
کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند از کلماتی چون “فکر نمی کنم” یا ” اطمینان ندارم” استفاده نمی کنند با یقین کامل سخن خود را عنوان می کنند. دیگران هم به شما گوش می دهند و قانع می شوند.

 

برای موفقیت های کوچک تلاش می کنند، تمرین های ورزشی را به فراموشی نمی سپارند

افراد با اعتماد به نفس همیشه سعی می کنند با خود رقابت داشته باشند. خواه این موفقیت ها کوچک باشند! آنها را عملی خواهند کرد. موفقیت های کوچک باعث ساخت عنصرهایی به نام “آندروژن”  و “تستوسترون” در مغز می شود که در آینده اعتماد به نفس را در وجود انسان پدید می آورد. اگر موفقیت های کوچکی را تحقق ببخشید در آینده اعتماد به نفس شما افزایش پیدا خواهد کرد.
تحقیقات نشان می دهد، افرادی که ۲ بار در هفته به مدت ۱۰ ه تمرین می کنند احساس بهتری نسبت به دیگران دارند و از نظر اجتماعی و آموزشی برتر از دیگران عمل خواهند کرد.

 

توجه دیگران را جلب نمی کنند، از اشتباهات خود ترس ندارند

برخی از مردم برای احساس رضایت از خود سعی می کنند توجه دیگران را به خود جلب نمایند، اما افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند می دانند که روابط صادقانه و مستقیم ارزش بیش تری داشته و با جلب توجه بی ارزش کسی به شما توجه نمی کند.
کسی که اعتماد به نفس دارد سخن خود را بدون هیچ ترسی می زند و هنگامی که دیگران مرتکب اشتباهی می شوند از اشتباه های آن ها درس می گیرد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar