رزومه خود را چگونه بروزرسانی کنیم ؟

بروزرسانی رزومه

 

بروزرسانی رزومه

“در بازار جهانی امروز، رزومه ی شما نیاز دارد که محکم و برجسته در میان سایرین، قرار گرفته و دیده شود.” این سخن از Dawn Bugni نویسنده ی حرفه ای رزومه می باشد.

مطالعات TheLadders اخیراً‌ نشان می دهد که استخدام مدیران نیز با نگاه کردن ۶ ثانیه ای به رزومه ی آنان انجام می شود.

همانطور که در این ایام استخدام افزایش می یابد، کسانی که به دنبال شغل هستند با رقیبان بیش تر و حتی سخت تری مواجه می شوند. بنابراین، نکات زیر را درنظر گرفتیم تا با رعایت آنها، صاحب رزومه ای درخشان تر و برجسته تر نسبت به دیگران باشید. همراه باشید.


۱- اطلاعات ارتباطی خود را بهبود ببخشید

سادگی را حفظ کنید : استخدام کردن، کار پیچیده و شلوغی ست. کار استخدام کنندگان را با هایلایت کردن و برجسته کردن آدرس ایمیل ساده تر کنید. به طوری که تنها به یک کلیک نیاز باشد. این گفته را Wendy Enelow از شما می خواهد که نویسنده ی “رزومه ی خود را جدید سازید” است. موردتوجه قرار گرفتن استخدام شدن را به همراه دارد.

Enelow می گوید : در ذهن خود بسپارید که شما برای نشان دادن دارایی ها و توانایی های خود به میدان آمده اید. بنابراین بهتر است نام استان، شهر و کد پستی خود را نیز در رزومه درج کنید. همینطور می توانید لینک پروفایل های لینکداین و سایر شبکه های اجتماعی خود را که فعال است در ادامه قرار دهید.

۲- صفحات رزومه را خاص کنید

براساس صنعتی که دارید، می توانید رزومه ی خود را با طراحی خاص تمییز دهید. اما احتیاط کنید : یک گرافیست، به نسبت یک حسابدار می تواند خلاقیت بهتری را در این کار نشان دهد! Louise Kursmark همکار نویسنده ی Enelow پیشنهاد می دهد که از “رنگ ها” برای منحصربفرد کردن رزومه ی خود استفاده کنید. برای حرفه ای جلوه دادن، تنها عناوین را با رنگ آبی و الباقی قسمت های رزومه را با مشکی پوشش دهید. همینطور می توانید فونت قدیمی Times New Romance را با کمی فونت جدیدتر مثل Cambria , Calibri و یا Georgia جانشین سازید.

۳- موقعیت هدف را درک کنید

مدیران استخدام امروز، درباره ی اینکه شما به دنبال چه چیزی هستید فکر نمی کنند! تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد یافتن شخص درست و استخدام اوست. بنابراین، Tiffani Murray می گوید که موقعیت هدف کاملاً مشخص است! Tiffani در زمینه ی منابع انسانی تخصص داشته و نویسنده ی رزومه می باشد.

به یک “خلاصه” منتهی کنید …

برای اینکه توجه مدیران استخدام کننده را جلب کنید، رزومه ی خود را با یک جملات کوتاه درباره ی تخصص تان شروع کنید. این جملات می تواند بیانگر سال های تجربه ی شما، تاریخچه ی شغلی و یا دستاوردهای حرفه ای عظیم تان باشد. بجای استفاده از بخش “خلاصه” از عنوانی استفاده کنید که حوزه ی کاری شما را هایلایت و برجسته کند.

۴- نگاه خواننده را هدایت کنید

اینترنت، رفتار خواننده (مطالعه کننده) را تغییر داده است. Kursmark می گوید : دیگر مردم از ابتدا تا انتهای مطلب را نمی خوانند! آنها با نگاهی کلی و پیوسته به سایر بخش های نوشته به درک ویژه ای از آن می رسند. اگر شما به این نکته آگاه نباشید و در رزومه ی خود بکار نگیرید بسیاری از محتوای خوب رزومه ی خود را در قالب ساختاری اشتباه به هدر داده اید! بنابراین، می توانید از Bold کردن قسمت های خاص، نگاه مطالعه کننده را جلب کنید.

۵- لیست “مهارت ها” را فراموش کنید!

مهارت ها و توانایی های خود را به تجربیات کاری تبدیل کنید. Murray می گوید که کارفرمایان به دنبال شخصی هستند که بسیار فراتر از یک لیست توانایی باشد! آنها می خواهند بدانند که شما این توانایی ها را چگونه استفاده کرده و به کار می بندید؟! این بخش، تنها زمانی مفید است که وقتی برای آن دسته از مشاغلی که براساس مهارت ها بوده و صلاحیت های خاصی را می طلبند درخواست دهید. مانند متخصص آی تی!

 


 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar