رزومه کاری و اشتباهات غیرقابل جبران در آن

رزومه کاری و اشتباهاتی که در آن مرتکب شده اید را همین امروز اصلاح کنید!

 

رزومه کاری و اشتباهات غیرقابل جبران در آن

 

اشتباهات رزومه کاری

رزومه کاری که برای استخدام به شرکت ها ارائه می دهید فقط یک کاغذ بی ارزش نیست که اطلاعات کاری، تجربیات، و مهارت شما را در بر داشته باشد! بلکه برای موسسه مورد نظر به منزله یک سند برای ضمانت شماست. ممکن است برای نوشتن این رزومه مرتکب اشتباهاتی شوید که در این پست روش های صحیح نوشتن یک رزومه را برای شما توضیح می دهیم.

 

زیاده روی در نوشتن اطلاعات شخصی و تجربیات سابق

از نوشتن اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن های خانوادگی، نام مدرسه دبیرستان، تاریخ تولد و … خودداری کنید. یک رزومه خوب کاری حاوی، مختصری از اطلاعات مهم، نام و نام خانوادگی و یک ایمیل است. شاید نوشتن کسب و کارهای سابق در رزومه بی فایده باشد مخصوصا اگر کار قبلی شما با کار جدیدی که در نظر گرفتید یکی باشد! در این صورت شاید تاثیر منفی را در ذهن خواننده رزومه باقی بگذارد. در نام بردن کارهای سابق خود اغراق نکنید مثلا اگر مسئول بخشی از یک ساختمان تجاری بودید نیازی نیست نام مدیر خود را ذکر نمایید. فقط به نام کار سابق خود اکتفا کنید با نوشتن اطلاعات اضافه فقط خود را در موقعیت بدی قرار می دهید.

 

مطلب پیشنهادی: ۵ دروغی که نباید در رزومه کاری بنویسید!

اشتباهات املایی، جزئیات زندگی

اشتباهات املایی در رزومه از بدترین خطاهایی ست که یک فرد می تواند مرتکب شود. این اشتباه یک تاثیر منفی در ذهن خواننده رزومه باقی گذاشته و شما را فردی تنبل در تصور او جلوه می دهد. اگر می خواهید دیگران بدانند کسب و کارتان برایتان مهم است از اشتباهات املایی جلوگیری کنید. تنها یک اشتباه املایی باعث می شود فرصت موفقیت را از دست بدهید. جزئیات تفریحی و زندگی خود را در رزومه ذکر نکنید!

صاحب کسب و کار آینده شما علاقه ای به خوانده علایق شما مانند تماشای فوتبال، گوش دادن اخبار و … ندارد به جای چنین علایقی از ارتباط اجتماعی خود با دیگران توضیحاتی ارائه دهید. در رزومه خود دلیل ترک کسب و کار گذشته خود را ذکر نکنید! چون برای شما به عنوان یک امتیاز منفی اتخاد می شود. سعی کنید از کارهای مثبت دیگر اطلاعاتی ارائه دهید.

 

مطلب پیشنهادی: چطور رزومه خود را با تغییرات سریع بهتر کنیم؟

طراحی بد رزومه و زیاده روی در نوشتن یک ایمیل

با زیبایی و دقت رزومه خود را طراحی کنید تا چهره زیبایی در ذهن خواننده بر جای گذارد. در طراحی رزومه هم زیاده روی نکنید تا تاثیری منفی روی ذهن مدیر آینده شما نداشته باشد. نظم یک رزومه، اساسی ترین نکته ی موفقیت در نوشتن است. ایمیل خود را با نام های بازیگران، یا شخصیت های کارتونی و … در رزومه قرار ندهید. به نوشتن یک ایمیل اکتفا نمایید. با خطی زیبا و واضح نوشته خود را تکمیل کرده تا یک رزومه بدون اشتباه را به مدیر خود ارائه دهید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar