رشد کسب وکار و سوال هایی که پرسیدن آنها باعث رشد می شود

رشد کسب وکار را چگونه می توانیم مدیریت کنیم؟ اصلاً بسیاری از کسب وکار نمی دانند که چگونه رشد کرد!

 

رشد کسب وکار و سوال هایی که پرسیدن آنها باعث رشد می شود

 

رشد کسب وکار

امروز قرار است چند سوال قدرتمند را با شما در میان بگذاریم که پرسیدنِ آنا به شما کمک می کند تا خود و کسب وکارتان را توسعه دهید. هر سوال را با یک پیشنهاد همراه می کنیم تا به نحوی بتوانیم شما را در مسیر درست قرار دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- آیا با درنظر گرفتن زمانبندی هایی که توسط خودتان ایجاد کرده اید، اعتماد کسب می کنید؟

بهترین راه برای اعتمادسازی ارائه ی خدمات، در همان زمانی ست که قول داده اید!

اینکه به مشتری خود بگویید: “تا آخر هفته، پروژه ی آنها آماده خواهد شد” قدرت کم تری نسبت به این جمله دارد: “پروژه ی شما ساعت ۹ روز پنجشنبه آماده خواهد بود!” پس سعی کنید از گزینه ی دوم استفاده کنید.

اگر بدقولی نکنید خیلی احتمال کمی دارد که مشتریان به دنبال یک ارائه دهنده ی دیگر و یا به قول معروف، به سراغ رقیب شما بروند.

۲- آیا از یک کارشناس باتجربه در حوزه خودتان، مشاوره می گیرید؟

هرگز برای نصیحت و اندرز به سراغ کسی نروید که قبلاً به جایی که شما قصد دستیابی دارید نرسیده است! مثلاً از مشاوره کردن با کسانی که خودشان به گروه های شبکه سازی ملحق شده اند پرهیز کنید. زیرا بازاریابیِ خودشان به اندازه ی کافی موفق نبوده که به آنجا رسیده اند.

از شرکت های سئو (شرکت هایی که کمک میکنند تا رتبه موتور جستجوی شما بهتر شود) که از طریق ایمیل خدمات خود را می فروشند دوری کنید. افراد این چنینی به سختی می توانند به شما کمک کنند.

۳- آیا فروش های روزانه و سوال راجع به خدمات خود، از طریق وب سایت تان دریافت می کنید؟

وب سایت شما باید بتواند یک ماشین تولیدکننده باشد. مثلاً ما در همین وب سایت پدیده فکر مهتر نیز روزانه با چند سوال از جانب بازدیدکنندگان مواجه می شویم که توسط مشاوران و نویسندگان مجموعه پاسخ داده می شوند. اما بخاطر بسپارید که باید استراتژی خاصی در فرای اینکارِ شما قرار بگیرد. روی صحیح بودنِ این استراتژی سرمایه گذاری کنید. در غیراینصورت این چنین به نظر می رسد که هر روز پولی را روی میز شرکت قرار می دهید و آنجا را ترک می کنید! پس وب سایت خود را جدی بگیرید.

دقت کنید: کارهایی که سایر سایت ها انجام می دهند را کپی نکنید! اکثر وبلاگ ها و وب سایت هایی که روزانه با آنها مواجه می شویم با شکست روبرو می شوند.

برای اینکه در زمینه ی وب سایت خود شکست نخورید و محتوایی قدرتمند تولید کرده و مدیریت کنید می توانید با مجموعه پدیده فکر مهتر نیز همکاری نمایید. از طریق این لینک در تماس باشید.

 

۴- آیا با مردم صحیحی ارتباط برقرار کرده اید؟

ما تمایل پیدا می کنیم به همان طریقی که افرادی که با آنها ارتباط داریم رشد کرده اند، توسعه یابیم. چند لحظه در این باره فکر کنید:

از ارتباط با افرادی که پیرامون شما هستند هدفمند باشید. سعی کنید با کسانی ارتباط داشته باشید که قبلاً به چیزی که شما هم اکنون می خواهید دست یافته اند. یا حداقل کسی باشد که برای رساندن شما به اهداف تان، انگیزه دهد.

 

۵- آیا از اشتباهات گذشته خود درس گرفته اید؟ یا دوباره آنها را تکرار می کنید؟

برای خیلی از مردم، رسیدن به سال ۹۶ همچنان مثل سال ۹۵ است! اما شما لایق خیلی بهتر از اینها هستید. پس رشد کسب وکار را جدی بگیرید.

اگر همچنان با ناامیدی ها و شکست های گذشته روبرو می شوید بخاطر این است که همواره با همان اشتباهاتی که مرتکب شده اید دچار می شوید. برای کسب نتایج بهتر، باید استراتژی های بهتری در پیش بگیرید. خوب فکر کنید و از شخصی بامهارت کمک بگیرید تا این تکرارها و اشتباهات را از شما دور کند.

امیدواریم ایده هایی که در این پست عنوان شد به شما در رشد کسب وکار کمک کند و باعث شود افکار بهتری به ذهن تان خطور کند. می توانید از طریق دکمه های اشتراک گذاری زیر، با دوستان و همکاران خود نیز سهیم شوید.

حتما نظرات و ایده های خودتان را برای ما بنویسید.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar