رضایت مشتری امری است که نمی توان آن را نادیده گرفت!

در زمان شروع پروژه و در پایان پروژه ی مورد هدف، باید به اموری فکر کنید که یکی از آن ها بهتر شدن موفقیت محصولات طبق نظر مشتریان است.

چرا رضایت مشتری؟ چرا نظر و تجربه شخصی ما نه؟ !!!

مهم ترین کار شما این است که به تمایلات و نظرات مشتری اهمیت دهید و خدمات درخواستی را برای آن ها در نظر بگیرید. حالا دوباره سؤال را تکرار می کنیم:
چرا مشتری؟ چرا من نه!!!

جواب ساده است؛ چون کار شما بدون مشتری ارزشی ندارد!
مشتری اساس کار شما و سبب وجود کار شماست. بدون مشتری کار می میرد و ارزش خود را از دست می دهد.


چرا رضایت مشتری
رضایت مشتری امری است که نمیتوان آن را نادیده گرفت!

 

وقتی به نظر مشتری توجه می کنید؛ به نتایج خوبی دست پیدا می کنید. شنیدن نظرات مشتری به شما اجازه می دهد کار خود را در آینده ببینید و تنظیم کنید. همه می دانند که رضایت مشتری امری ست که نمیتوان آن را نادیده گرفت!

۱/ از خود بپرسید چرا مردم به تجارت الکترونیکی روی می آورند؟

جواب شما درست شما را به جایی می رساند که مشتری دنبال آن است. مردم برخی از زمان خود را خارج از منزل می گذرانند؛ سپس به خانه باز می گردند. هنگام بازگشت خسته هستند و حوصله ی کاری را ندارند که دوباره بیرون رفته، خرید کنند و احتیاجات خود را برآورده سازند. پس به سراغ اینترنت رفته و خریدهای خود را انجام می دهند.

وقتی در حال ساخت یک وبسایت هستید به این فکر کنید که این شخص به چه چیزی نیازمند است؟ مطمئن باشید که در درجه اول مشتری شما به پاسخ گویی سریع نیازمند است. این خدمات اعتبار شما را به عنوان خریدار بالا می برد. پس راحتی و سهولت استفاده، از اولویت کار وبسایت شماست.

۲/ ارائه محصول مناسب در زمان مناسب که مشتری به آن نیاز دارد

ارائه ی محصولی که مشتری می خواهد درست در زمان درخواست، امری است که تلاش زیادی می خواهد. با این کار مشتری حتماً با رضایت کامل خرید را از شما تکرار می کند. شما به کارمندانی نیازمندید که پاسخ گوی نیازهای مردم در نقاط مختلف دنیا بوده در و ارتباط با آن ها هستند.

سؤال مهم: چگونه نظر مشتری را بدانیم؟

انتشار شبکه های اجتماعی بین صاحبان کسب و کار خیلی به آن ها کمک می کند تا دیوارهای بین مشتری و فروشنده از بین برود. همینطور مشتری می تواند انواع اطلاعات و فواید محصولات و خدمات شما را بداند و شما هم همیشه می توانید با آن در ارتباط باشید.
صرفه نظر از شبکه های اجتماعی، می توانید راه های دیگری مانند ساخت گروه صاحبان کسب و کار با استفاده از برنامه focus Group دور هم گرد آورید و از نظرات و پیشنهادات آن ها نیز استفاده کنید.

همچنین می توانید از طریق Google Analytics از نظرات مشتریان خود باخبر شوید.
مراقب تصمیم گیری هایتان باشید که به شکل صحیحی باشد تا مشتریان خود را حفظ کنید و مشتری جدید جذب کنید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar