رضایت کارکنان و پنج امر ضروری برای جلب رضایت مشتری های شما

رضایت کارکنان امری ضروری برای رضایت مشتریان

رضایت کارکنان امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است. آیا به دنبال افزایش فروش هستید؟ پس نیاز دارید تا روی مشتریان خود تمرکز کنید .و آنها را مهمترین اولویت خود قرار دهید، درست است؟
این کار قطعا یک استراتژی خوب است. با قرار دادن مشارکت کارکنان در هسته کسب و کار  و جلب رضایت کارکنان ، می توانید مشتریان بیشتری را جذب و حفظ کنید. رضایت مشتری را بهبود بخشیده و عملکرد شرکت را بهتر کنید.

یک مطالعه درمورد بانکداری خُرد، نشان داد که کارکنان خوشحال و راضی بیشتر از کارکنان دیگر موفق تر هستند. این مطالعه در طی سه سال، نگرش های شغلی و همچنین عملکرد مالی و رضایت مشتری را ارزیابی کرد. و دریافت که نگرش و رضایت کارکنان به طور پیوسته عملکرد را افزایش می دهد.

این مطالعه توسط تحقیق دیگری که موسسه ی گالوپ انجام داد تایید شد. که نشان می دهد سازمان هایی که سطوح بالایی را برای مشارکت و رضایت کارکنان قرار می دهند. سودآوری، بهره وری، رضایت مشتری و ابقای کارکنان را بالاتر می برند. و همچنین میزان غیبت از کار، حوادث ایمنی و نقص های کیفیتی کمتر می شوند.

پنج راه برای شکل دهی رضایت کارکنان وجود دارد:

۱. کار ارزشمند ایجاد کنید

چشم انداز روشن ، هدف و مأموریت مربوط به ارزش های اصلی را در اختیار کارکنان قرار دهید. و استانداردهای بالایی تعیین کنید. این سه مورد را در رفتارهای روزانه و فعالیت ها قرار دهید. و اطمینان حاصل کنید که درباره شان گفتگو می کنید. هر کارمند نیاز دارد که بداند نقشش چیست و چه کمکی به دیدگاه شرکت می کند. تا شخصا احساس کند وظیفه اش ارزشمند و معنی دار است. رضایت کارکنان از نقش و کارشان ، رضایت مشتری را نیز در پیش خواهد داشت.

۲. سبک رهبری خود را با هر فرد تطبیق دهید

یکی از عوامل اصلی برای تعامل بالا، تعاملات مکرر با کیفیت بالا بین یک کارمند و مدیر مافوقِ بی واسطه است. به عنوان یک مدیر، مهم است که از میکرو مَنیجینگ (مدیریت ذره بینی) اجتناب کنید. و در عوض از یک رویکرد مربیگری استفاده نمایید. و مطمئن شوید که انگیزه هر فرد را درک می کنید، به دیدگاه هایش گوش می دهید و به آنها فرصت می دهید. تا برای رسیدن به نتایج مطلوب کار کنند. (نه آنکه به آنها بگویید چگونه کارشان را به روش شما انجام دهند.)

برای مطالعه بیشتر:

چرخه دمینگ ابزار دستیابی به کیفیت و رضایت مشتری

۵ اجزای ضروری برای فراهم کردن خدمات مشتری عالی

۳. ارائه نتایج را برای کارکنان آسان کنید

مطمئن شوید که ساختار سازمان، استراتژی و فرآیندها به جای ایجاد مانع و نا امیدی از افراد حمایت می کنند. تا موثر و مفید باشند. همچنین اطمینان پیدا کنید که ساختارهای شما می توانند با تغییرات سازگار و با اهداف همسو شوند. تا منابع مورد نیاز برای موفقیت افراد تامین گردد. ایده های کارکنان خود را در مورد چگونگی ساده سازی، بهبود کارایی و اثربخشی ، هماهنگی با هدف و ارزش شرکت و کاهش ناامیدی ها، جویا شوید.

وقتی کارکنان بتوانند ایده های خود را به راحتی با مدیر خود در میان بگذارند. محیطی به وجود خواهد آمد که  رضایت کارکنان در آن اهمیت خواهد یافت. در این صورت به راحتی می توانند نارضایتی و یا رضایت مشتری را نیز به مدیر انتقال دهند. و راهی برای حل و بهبود آن پیدا کنند.

۴. فرصت های توسعه را فراهم کنید

از منابع داخلی که از پیشرفت شغلی مورد نظر افراد حمایت می کنند، حمایت همه جانبه شخصی داشته باشید. از جمله اطمینان و اعتماد به نفس، انعطاف پذیری و هوش هیجانی و همچنین مهارت های فنی و رهبری.

۵. به نقاط قوت خود بپردازید

نقاط قوت شما چیزهایی هستند که از آن لذت می برید. و به صورت ذاتی و فطری شکل می گیرند، برای شما انرژی به ارمغان می آورند و انتخاب می کنید. که با کدام یک کارتان را انجام دهید. هر چیزی که در آن خوب هستید. اما انتخاب نکرده اید که انجامش دهید و یا چیزی که انرژی شما را تخلیه می کند، نقطه قوت نیست.

ایجاد نقاط قوت بسیار مفیدتر از تلاش برای حل نقاط ضعف است. از تیم خود بخواهید تا نقاط قوت را بشناسند. و نقش ها را با نقاط قوت خود تطبیق دهند. بجای پر کردن شکاف ها و ایجاد نقاط ضعف، برنامه هایی را برای تقویت نقاط قوت در نظر بگیرید. هنگامی که همه افراد نقاط قوت خود و یکدیگر را بشناسند. و روی نقاط قوت کار کنند، متعهدتر، مشارکتی تر و مفید تر و راضی تر خواهند بود.

اگر رضایت مشتری برای تان اهمیت دارد. و همچنین می خواهید عملکرد خود را افزایش و بهبود دهید، سود خود را بالا ببرید و مشتریانی داشته باشید که شما را دوست دارند و به دیگران نیز توصیه می کنند. پس از رضایت کارکنان سازمان در مورد جوانب مهم کار مطمئن شوید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar