رفاه کارکنان و سرمایه انسانی اولویت اصلی کسب وکارها

رفاه کارکنان و سرمایه انسانی از موضوعات اصلی و فاکتورهای موفقیت شرکت هاست. حتی بسیاری معتقدند که در درجه ی اول، کارکنان باید در رفاه باشند تا با رضایت خاطر به تولید و بهره وری پرداخته و در وهله ی بعد، میزبان مشتری باشند.

 

رفاه کارکنان و سرمایه انسانی اولویت اصلی کسب وکارها

 

رفاه کارکنان و سرمایه انسانی

استرس می تواند از هر چیزی نشأت بگیرد. چه منشأ آن در خانه باشد و چه محل کار ، کارمند به کمک شما نیاز دارد. و همین موضوع علتِ همین امر است که رفاه کارکنان را در اولویت قرار دهید.

استرس یک بخش طبیعی از زندگی روزمره است، اما وقتی که غیر قابل کنترل می شود، زمان یک تغییر فرا می رسد. این امر به ویژه در محل کار ضروری است. کارکنان پر استرس شروع به عدم همکاری مناسب می کنند، و بهره وری شان با رکود مواجه می شود و حتی ممکن است در جایی دیگر به دنبال فرصت های بهتر باشند.

مردم می خواهند برای کارفرمایانی کار کنند که رفاه کارکنان را در اولویت قرار می دهد، و شرکت هایی مانند بانک TD از نمونه های شاخص در این زمینه هستند. آنها می دانند که در هنگام بروز استرس بیش از حد و غیر قابل کنترل چه اتفاقی برای رفاه کارکنان می افتد.

 

بانک TD چگونه با استرس مبارزه می کند؟

بانک TD در موقعیت های بسیار استرس زا مانند سرقت ها فعالانه عمل می کند، موقعیت هایی که در صنعت مالی غیر معمول نیست و می تواند صدمات روانی بسیاری بر افراد درگیر در آن وارد آورد. این سازمان برای کمک به مدیریت تاثیرات عاطفی و روانی این گونه بحران ها بر کارکنان خود، بلافاصله مشاوران را به محل می فرستد تا با کسانی که مستقیما با آن موقعیت در ارتباط بوده اند جلساتی داشته باشند.

کارکنان همچنین ممکن است موقعیت های ضربه ی روحی و اضطراری را در خانه تجربه کنند. در سال ۲۰۱۲، طوفان شن زندگی بسیاری از کارکنان بانک VH TD را مختل کرد. برنامه ی کمک به کارکنان این سازمان (EAP) شامل یک وبینار برای کارکنان در هفته ی وقوع حادثه بود. از طریق وبینار، کارکنان در مورد منابع FEMA  آگاهی یافتند و مقالاتی را در زمینه ی مدیریت تلاش ها برای بهبود اثرات طوفان دریافت کردند.

آن دسته از کارمندان بانک TD که شاهد یک سرقت بودند یا خانه خود را در طوفان از دست داده بودند به خوبی پوشش داده شدند تا استرس خود را مدیریت نمایند و در مدت زمان معقولی به کارهایشان بازگردند. هزینه های کمک به کارکنان با روشی سریع و موثر موجب صرفه جویی در پول بانک TD شد: میزان غیبت کنترل شد، کارکنان به سطح بهره وری قبلی خود بازگشتند و مهم تر از همه، به کارکنان فهماند که سلامت و رفاه آنها در اولویت است و در نتیجه موجب افزایش روحیه و رضایت شغلی آنها گردید.

اولویت قرار دادن رفاه کارکنان برای همه سازمان ها ضروری است. هنگامی که شما روی سلامت کارکنان خود سرمایه گذاری می کنید، قطعا کارکنان نیز تلاش زیادی می کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

 

نقش شما در بهبود رفاه حال کارمند چیست؟

با روش های زیر می توانید به آنها کمک کنید:

 

آموزش عادات مثبت

هنگامی که کارکنان نمی دانند که چگونه استرس خود را مدیریت نمایند، ممکن است به مهارت های مقابله ی بد روی آورند و حتی باعث استرس بیش تر شوند. رادیوی عمومی ملی، بنیاد رابرت وود جانسون و مدرسه ی بهداشت عمومی Harvard T.H. Chan ، گزارشی را در ماه جولای سال ۲۰۱۶ منتشر کردند. این گزارش نشان می داد که ۲۵ درصد از کارکنان می گویند که شغل آنها برای عادات خواب و غذای آنها بد و نامناسب است.

خواب برای مدیریت استرس بسیار حیاتی است. متاسفانه، بررسی های CareerBuilder در ماه مارس سال ۲۰۱۶ نشان داد که ۵۸ درصد از کارکنان خواب کافی ندارند، و ۴۴ درصد از آنها نیز گفته اند که فکر کردن به کار باعث بیدار ماندن آنها می شود.

دست به کار شوید؛ به کارکنان خود در مورد نحوه ی مدیریت انتخاب های مهم سبک زندگی مانند خواب و غذا آموزش و آگاهی دهید. اتاق استراحت را با مواد تازه و میان وعده های سالم پر کنید به طوری که آنها استرس خود را با شیرینی های دارای کربوهیدرات بالا و نوشیدنی های شیرین تقویت نکنند.

در مورد قدرت شیوه های تمرکز حواس مانند مدیتیشن و تمدد اعصاب آموزش دهید تا در هنگام فرا رسیدن زمان خواب آنها را به کار گیرند. یک سمینار برگزار کنید و یک مربی تمرکز حواس به آن دعوت کنید. به این ترتیب، کارکنان به جای شب بیداری های ناشی از استرس در شب قبل از سخنرانی بعدی شان، می توانند نگرانی های خود را مطرح کنند و فقط بر روی سخنرانی تمرکز نمایند و به راحتی به خواب روند.

 

کارکنان را هم مثل مردم ببینید

کارفرمایان گاهی اوقات به کارکنان خود به عنوان دارایی خود نگاه می کنند، نه یک انسان! به راحتی فراموش می کنند که آنها نیز خانه و زندگی دارند. باید بدانند که کارمندان هم خانواده و مسئولیت هایی در خانه دارند.

 

مطلب پیشنهادی: مشکلات کارآفرینی و عدم تعادل بین کار و زندگی!

 

به این ترتیب، باید با کارکنان خود همانند دیگر مردم رفتار کنید. هنگامی که احساس می کنند ظرفیت شان پر شده است، باید برای صحبت کردن در مورد سررسیدهای غیر معقول و حجم کار سنگین احساس راحتی داشته باشند. همچنین، دوست دارند بدانند که جایگاه کنونی شان چیست. اگر کارمند در مورد اینکه مدیریت در مورد عملکرد وی چه فکری می کند، به حدس و گمان خود متکی باشد، ممکن است نسبت به ارزیابی مدیران از کارهای مورد انتظار، دچار استرس و نگرانی شود.

این موضوع کاملا عادی است – چرا که بر اساس تحقیقات Leadership IQ از سپتامبر ۲۰۱۶ ، تنها ۴۵ درصد از کارکنان اغلب یا همیشه می دانند که کار درست و خوبی را انجام می دهند.

برای به حداقل رساندن نگرانی های کارکنان در مورد عملکرد شان، فقط کافی ست آنها را تشویق و تایید کنید. اگر کاری را بسیار عالی انجام می دهند، تحسین شان کنید. این امر نه تنها استرس آنها را کاهش می دهد بلکه روحیه شان را بالا می برد و حتی ممکن است موجب بهبود عملکرد شود.

 

سیاست های تنش زدا ایجاد کنید

یکی از عوامل ایجاد استرس و آسیب رسان به رفاه حال کارکنان عدم تعادل بین کار و زندگی است. همزمان که تکنولوژی بیش تر با زندگی مردم عجین می شود، در شیوه ای ناسالم نیز شروع به متصل کردن کارکنان به محیط کار می کند.

مطالعه ای که در آوریل ۲۰۱۵ در مجله روانشناسی بهداشت شغلی (Journal of Occupational Health Psychology) منتشر شده نشان داد که “telepressure”- یعنی انگیزه ی پاسخ سریع به همه ی پیام ها- می تواند با زمان لازم برای دوری از کار و استراحت، تداخل داشته باشد. از میان ۳۰۳ شرکت کننده در مطالعه، کسانی که غرق در پاسخ به پیام ها می شده اند، کیفیت خواب ضعیفی داشته و بخاطر مشکلات سلامتی غیبت بیش تری از کار داشته اند.

مقرراتی را برای ارسال و دریافت پیام الکترونیک تنظیم کنید و کارکنان را از بردن کار به خانه در تعطیلات آخر هفته باز دارید. اگر کارکنان شما در تلاشند تا وظایف کار و زندگی خصوصی خود را مدیریت کنند، گزینه های کاری انعطاف پذیر را به آنها پیشنهاد دهید.

 

مطلب پیشنهادی: آیا کارکنان باید به ایمیل های کاری در ساعات غیراداری، پاسخ دهند؟

 

ابتدا، “ساعات تمرکز کاری” ایجاد کنید- یک بازه زمانی که در آن همه مجبور به حضور در دفتر کار هستند. سپس، تجهیز کارکنان را با ابزار و منابع مورد نیاز برای کار از راه دور مجهز کنید. برخی ممکن است در زمان صبح سازنده تر باشند، در حالی که دیگران شبها کارها را بهتر انجام می دهند. دادن حق انتخاب به آنها اجازه می دهد تا برنامه ای مناسب برای خود ایجاد کنند، برنامه ای که می تواند استرس محل کار آنها را کاهش دهد.

هنگامی که صحبت از رفاه کارکنان به میان می آید، اولین چیزی که باید بکنید این است که آن را در اولویت قرار دهید. با هدف قرار دادن علت اصلی ضعف سلامت کارکنان – یعنی استرس- برخوردی فعال و قاطع با آن داشته باشید.

هنگامی که شما از کارکنان خود حمایت می کنید ، آنها به مراتب برای مدیریت استرس خود و تمرکز بر حفظ سلامت و عملکرد کاری قوی، مجهز تر و آماده تر می شوند.

شما چگونه رفاه کارکنان خود را تامین می کنید و آن را در اولویت قرار می دهید؟ نظرات خود را برای ما ارسال کنید!

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar