رفتار روزانه مدیر با کارکنان چگونه باید باشد؟

رفتار روزانه مدیر با کارکنان

 

رفتار روزانه مدیر با کارکنان

واژه هایی شگفت انگیز از بین مهم ترین ابزارهای اداره ها برای کارمندان موفق شرکت ها، اگر مدیریت شرکتی کوچک یا بزرگی را در دست دارید پس بدانید دیگران درباره آنچه که می گویید قضاوت خواهند کرد. واژه هایی که هر روز باید از لب های شما خارج شود تا کارکنانی نمونه مانند خودتان داشته باشید را برای شما شرح می دهیم.

۱- در حال حاضر وضعیت این است

دیگران دوست دارند آنچه که اتفاق می افتد را بدانند. هنگام بروز وضعیت نابسامان تمام ماجرا را برای تیم خود شرح دهید. با مخفی نگه داشتن وضعیت شما خود را از دانستن ایده ها و راه حل های کارمندان تان محروم می کنید، با این کار کارمندان شما احساس بی ارزش بودن کرده و به شما اعتماد نخواهند کرد. کارمندانتان را در دایره خود حفظ کنید.

۲- نقشه این است

یک رهبر باید بتواند کسب و کار خود را به شکل صحیحی کنترل کند. سعی کنید تصمیماتی استراتژیکی را بگیرید تا پشت این تصمیمات بایستید. تیم شما باید بداند شما قرار است آن ها را به کجا و چگونه برسانید، همچنین لازم است قادر باشید از کلمه ” نه” استفاده کنید خصوصا در بحران هایی که با نقشه شما سازگاری ندارد.

۳- به چه چیزی احتیاج دارید

کارمندان شما نیازمند آن هستند که شما از همه لحاظ به آن ها اهمیت داده و موفقیت آن ها را بطلبید. اگر سعی می کنید پروژه جدیدی را با آن ها شروع کنید سعی کنید توانایی فردی آن ها را تا نهایت وجود به کار بگیرید اگر به ارزش های آن ها اهمیت نگذارید قادر نخواهید بود از توانایی آن ها برای کسب و کارتان بهره ببرید.

۴- به من بیش از حد لازم بگویید

کارمندان خود را کنجکاو کنید تا بدانند شما دوست دارید ایده های جدیدی را درباره کسب و کار به شما بگویند. به دیگران اجازه دهید تبادل نظر داشته باشند، با آرام بودن تان به دیگران اجازه می دهید نظرات و تفکرات خود را ارائه دهند.

۵- ارزش های ما را به یاد داشته باشید

شما نمی توانید روی شانه کارمندان خود بایستید و عملکرد آن ها را برای شرکت خود مشاهده کنید. اما می توانید به آن ها یادآوری کنید تصمیماتی را بگیرند که شما و دیگران به آن ها افتخار کنید. پس ارزش های مشترک کسب و کارتان را برای کارمندان تان مشخص کنید.

۶- من به شما اعتماد دارم

اگر نمی توانید به کارکنان تیم خود اعتماد کنید، لزومی ندارد آن ها در تیم شما باقی بمانند. شما حتی در شوخی کردن با آن ها هم باید اعتماد را خلق کنید به این صورت آن ها متوجه می شوند تا چه اندازه به آن ها اعتماد کرده اید و این امر باعث بهره وری بهتر کسب و کارشان می شود. همچنین تیم شما  باید مطمئن باشند که می توانند به شما اطمینان کنند و تکیه گاه خوبی برایشان باشید پس به وعده هایی که به آن ها می دهید عمل کنید.

۷- می توانیم آنچه را که بهتر است انجام دهیم

یکی از سخت ترین و حساس ترین امری که در رهبری کسب و کار وجود دارد فشار آوردن به تیم خود و خواستن خواسته هایی ست که فراتر از آن چیزی باشد که از اول خواستار آن بودید. هنگامی که کار مثبتی انجام می دهند آن ها را تشویق کنید حتی هنگامی که نتوانند کاری که خواستید را انجام دهند باز هم آن ها را تشویق کنید این به این معناست که شما حتی در شکست هم کنار آن ها هستید.
با کارمندان خود جشن بگیرید این استراتژی را خلق نکنید که جایزه کار بزرگ، کار کردن اضافه است کارمندانتان دنبال جایزه دیگری هستند. این امر باعث می شود رضایت بیشتری را داشته باشند.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar