رقابت در کسب و کار

رقابت در کسب و کار

 

رقابت در کسب و کار

رقابت برای کسب و کار بسیار خوب است. خصوصاً در حوزه ی کسب و کار شما، بسیار بهترتر هم هست. چرا؟

  • رقابت، به ما انگیزه می دهد تا مانع را بالاتر برده و استانداردهای والاتری را تنظیم کنیم.
  • رقابت، ما را تشویق می کند تا بین خود و دیگران فرق هایی را قائل شویم. در نتیجه، برجسته تر خواهیم شد.
  • رقابت، نوآوری را به همراه می آورد.
  • رقابت، منجر به ارائه ی محصولات و خدمات بهتر به بازار می شود.

به عنوان صاحبان کسب و کار، در تصمیماتی که با آنها مواجه می شویم یا باید صبر کرده و سپس واکنش نشان دهیم، یا سریعاً تصمیم اتخاذ شده را به عمل تبدیل کنیم. آیا باید تا قبل از اینکه یک رقیب با سرعت بالاتر به میدان بیاید ادامه دهیم؟ یا بطور فعال در مسیر شخصیِ خود به سمت آینده حرکت کنیم؟

پاسخ ما به این سوال، اهمیت فوق العاده ای دارد. و مشخص می کند که مزیت بُرد را برای خودمان انتخاب می کنیم، یا آن را برای دیگری برجای می نهیم؟

از دیدگاه وب سایت inc هم، رقابت می تواند مزیت های بی شماری برای کسب و کارتان داشته باشد به شرطی که بتواند خودتان را از سایرین مجزا کنید. به گفته ی Ben Yoskowit، سرمایه گذار و شریک Year One Labs، “اگر هیچ کسی در فضای مدنظر شما رقابت نمی کند، فرصت بسیار خوبی ست. زیرا بازاری که شما وارد آن می شوید بسیار کوچک است.” او در ادامه می گوید:”در حال حاضر، ۱۰٫۰۰۰ نفر در حال کردن روی هر ایده ی خوب و منطقی که به ذهن تان می رسد هستند، اما شاید شما حتی از وجودِ آنها هم باخبر نشوید، زیرا آنها هم دقیقاً به کوچکیِ شما هستند.

Brad Feld ، مدیرعامل Foundry Group، Boulder واقع در کلورادو، به کارآفرینانی که درباره ی رقابت نگرانند می گوید: در حالیکه به رقبای خود بی اعتنایی می کنید، با وسواس خاصی روی آنها تمرکز کنید. به عبارت دیگر، محصولات رقبای خود، موقعیت های بازار، وضعیت مالی و نحوه ی درگیر کردن کاربران شان را بشناسید. اما بطور مداوم هم نباید به حرکات آنها واکنش نشان دهید.

طبق گفته ی Feld، بسیاری از استارتاپ ها، با “وضع موجود” رقابت می کنند. بجای این کار، باید سعی کنند شرکتی را ایجاد نمایند که چیزی منحصربفرد داشته باشد.

 

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar