• اسفند ۳, ۱۳۹۸

از چه رنگ هایی برای فروش محصولات فروشگاه استفاده کنیم؟

فروش محصولات و به نمایش گذاشتن آنها در فروشگاه ها معیارهای متفاوتی دارد. انتخاب شما هر فروشگاهی که باشد مدیران فروشگاه معیارهای خاصی را برای به نمایش گذاشتن محصولات وضع می کنند. معیارهای چنین فروشگاه هایی فراوان هستند اما در این پست فقط به چند معیار مهم که می تواند در فروش محصولات شما نقش داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

 

از چه رنگ هایی برای فروش محصولات فروشگاه استفاده کنیم؟

 

 

فروش محصولات

اهمیت رنگ ها در فروش محصولات

 

آقای Lan Daniel در کتاب خود به نام “E Commerce Get It Right” می گوید بازدید کننده سایت شما ۵ تا ۷ ثانیه در سایت مکث می کند و محتوای سایت می تواند مخاطب را طولانی مدت در سایت نگه دارد یا باعث شود وب سایت را ترک کند. در این کتاب ذکر شده که با استفاده از رنگ ها می توانید محصولات جالبی را در معرض نمایش مخاطبان خود قرار دهید. برخی از رنگ ها که برای به نمایش گذاشتن محصولات به کار می رود را عنوان می کنیم. اگر محصولات شما درباره سلامت باشد می توانید از رنگ های روشن مانند آبی و سبز در آن استفاده کنید، رنگ هایی چون مشکی و قهوه ای برای ابزارهای گران قیمت به کار می رود.
زرد

رنگ زرد به عنوان یکی از رنگ هایی که جلب توجه می کند مورد استقبال خیلی از مردم قرار می گیرد، به طور مثال رنگ زرد در ماشین های تاکسیرانی به کار رفته است. همچنین زرد را برای لوگوهای تجاری به کار می برند این رنگ نیز از دسته رنگ های نشاط آور به شمار می رود.
بنفش

بنفش از دسته رنگ هایی ست که برای ابزارهای ظریف به کار برده می شود. به طور مثال از رنگ بنفش برای محصولاتی چون انواع شکلات استفاده می کنند. و یا تحریک خرید دختر خانم های جوان استفاده می شود.
سبز

نشان دهنده طراوت، امنیت، توسعه، نشاط، قدر و منزلت است. از رنگ سبز برای بسته بندی محصولات دارویی و سلامت استفاده می شود سبز پر رنگ نیز برای امور مالی استفاده می شود.
مشکی

مشکی رنگ قدرت به شمار می رود. فروشگاه ها معمولا برای جلب توجه مردم از رنگ مشکی در اسباب و اساسیه منزل استفاده می کنند. ابزارهایی چون ماشین ها نیز از مشکی بهره می برند.
سفید

سفید نشانه صلح است و شرکت ها آن را به عنوان رنگ زمینه محصولات خود استفاده می کنند محصولات الکتریکی در فروشگاه ها همیشه سفید انتخاب می شود تا باعث جلب توجه دیگران شود.
پرتقالی

رنگ خوراکی و اشتها آور، این رنگ یکی از رنگ های نشاط آور و جادویی به شمار می رود و باعث موفقیت در فروش محصولات خوراکی است. از این رنگ برای کپسول های گاز و اسباب بازی ها نیز استفاده می شود.
قرمز

قرمز رنگ آتش و عاطفه است این رنگ نشان دهنده خطر، قدرت، عشق و نیز در خوراکی ها، خودروها، و برخی ابزارآلات ورزشی به کار می رود.
آبی

این رنگ از دسته رنگ های سرد است، رنگ آسمان و آب، از این رنگ برای آب معدنی ابزارآلات ذخیره آب بهره می برند آبی نیز در مکان های گردشگری استفاده می شود همچنین از آبی برای محصولات دارویی هم بهره می برند.

 

لیست محصولات

سایت های بزرگ به بخش بندی محصولات خود نیاز دارند، این کار خرید کردن را برای مشتریان شما آسوده می سازد. برندهای متنوع مخصول انواع جنسیت مانند خانم ها، آقایان، و کودکان را از هم جدا کنید سایز محصولات، قیمت محصولات، لباس هایی که مربوط به هر فصل می باشند را با تهیه فهرستی از هم جدا کنید این کار می تواند راحتی جستجو را برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

 

راه های پرداخت را ساده تر کنید

معمولاً فروشگاه ها از دو راه برای پرداخت استفاده می کنند. اول این که تمام عملیات پرداخت در یک صفحه صورت بگیرد و دوم این که، پرداخت در چند صفحه انجام بپذیرد، معمولا روش اول چون همه موارد پرداخت در یک صفحه صورت می گیرد محتوای صفحه طولانی خواهد بود. در روش دوم از چند صفحه برای پرداخت استفاده می شود معمولا روش دوم کاربردی تر است و مردم آن را ترجیح می دهند.سهولت استفاده از فروشگاه نیز یکی از نکته های مهم در فروش محصولات است. غرض از جلب مشتری فروش محصولات است، برای همین باید به راحتی استفاده از فروشگاه خوب بیاندیشید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar