رهبر فکری : چگونه اثربخشی خود را افزایش دهیم؟

رهبر فکری در هر صنعتی وجود دارد. اینها کسانی هستند که قبل از روی دادن ترندها و روش ها، آنها را شناسایی کرده و بینش و رهبری را برای همراهان خود آموزش می دهند.

 

رهبر فکری : چگونه اثربخشی خود را افزایش دهیم؟

 

رهبر فکری

این افراد، مردم قدرتمندی هستند که فرصت ها و قدرت نفوذ هم درون و هم خارج از صنعت خود کسب کرده اند.

راه برای رسیدن به چنین جایگاهی خیلی طولانی ست و شما باید بخاطر مزایای زیادی که رهبر فکری بودن دارد تلاش زیادی کنید. ۴ مرحله برای پیگیری این مسیر وجود دارد که در ادامه بیان می شود:

 

۱- رهبر فکری حوزه خودتان را بیابید

چه کسی قبل از شما این مسیر را رفته است؟ دریابید که پیشگامان موردتحسین واقع شده چه کسانی هستند. وب سایت هایی مثل Kred و Klout هستند که به شما در یافتن و تحقیق درباره ی تاثیرگذاران توسط کلمات کلیدی حوزه ی مربوطه کمک می کنند. مهارت های آنها را ببینید و به تاثیرات حساب های شبکه ی اجتماعی خودتان بیفزایید.

در هر راهی که می توانید توجه نزدیکی را به مردم ارائه دهید. آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کرده و درباره ی گذشته و حوزه شان تحقیق کنید. به دنبال نقاط قوتی باشید که با آنها به اشتراک گذاشته اید و مراقبِ چیزهایی که با آن، شما را شکست می دهند باشید.

آیا آنها در شبکه های اجتماعی و بلاگ شان بیش تر پست می گذارند؟ چه نوع نظرات و دیدگاه هایی را فراهم می کنند؟ مقاله های آنها در چه جاهایی به اشتراک گذاشته می شود؟ از دستاوردهای آنها به عنوان نشان و محک برای خود استفاده کنید و البته درس گرفتن از اشتباهات و نقاط ضعف را فراموش نکنید!

۲- تمرکز خود را عمیق تر کنید

رشته ای که شما در آن مشغول به کارید، بازارهای متعددی دارد. خوب تحقیق کنید تا متوجه شوید که کدامیک مناسب شماست. نقاط قوت خود را بشناسید. همکاران تان چه چیزی را در کار شما تاثیرگذار می شمارند؟ از میزان تخصص خود آگاه باشید. و بدانید هنوز هم باید چه مهارت هایی را یاد بگیرید. هریک از اینها خود به تنهایی نقطه ی قوت شما محسوب می شوند. یک شخص کلی نگر، هرگز به عنوان یک کارشناس درنظر گرفته نمی شود! اگر می خواهید متخصص باشید باید از کلی و عمومی بودن دست بردارید.

 

۳- به شدت شبکه سازی کنید

بین کنفرانس ها و اینترنت، فرصت های زیادی برای ارتباط با رهبران فکری، همکاران حوزه و … هست. شبکه سازی اغلب به عنوان راهی برای پیشرفت در حوزه و یافتن شغلی مناسب دیده می شود. با اینحال، شبکه سازی به عنوان یک بخش مهم برای تبدیل شدن به یک رهبر فکری است. هرچه شبکه ی شما گسترده تر شود، تاثیرگذاری های شما نیز افزایش می یابد.

۴- به انتشار خود بپردازید

بلاگ یا وب سایت شما دروازه ای برای رهبری فکری ست. این محلی را برای به اشتراک گذاری عقایدتان و به نمایش گذاشتن دانش تان فراهم می کند. محتوای عالی در انواع متعدد ظاهر می شود اما ریشه ی آنها اطلاعاتی ست که به خوبی سرپرستی شده اند. ببینید مردم چه سوالاتی را در حوزه ی شما دارند و سعی کنید با بینش های جدید به آنها پاسخ دهید.

نظم یک بخش ضروری برای انتشار است. اینکه هر از چند هفته مقاله های کمی را منتشر کنید کافی نیست! حتی اگر این مقاله ها بسیار باکیفیت باشند. یک برنامه زمانی مشخص کنید که مخاطبان شما بتوانند دنبال کنند. مطمئن شوید که آنها بدانند چه زمانی پست بلاگ شما را دریافت می کنند تا بتوانند آن را دنبال کنند. برای اینکه رهبر صنعت شوید، تعهد و تلاش زیاد لازم است و این فقط با چند پست بدست نمی آید.

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar