• بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

روزنامه‌های تهران: جمعی شادمان و برخی بی‌قرار

روزنامه‌های تهران: جمعی شادمان و برخی بی‌قرار

روزنامه‌های امروز صبح تهران، یکشنبه ۲۷ دی در حالی خبر اعلام اجرای برجام و لغو تحریم‌ها را در گزارش‌های اصلی خود با تیترهای بزرگ منعکس کرده‌اند که روزنامه های تندرو، منتظر اعلام نتیجه گفته‌ها نمانده و انتشار گزارش خبری را به فردا موکول کرده اند. روزنامه های مخالف دولت یا ابراز نومیدی کرده اند که مذاکرات به نتیجه برسد و یا گمانه زنی کرده اند که ایران در نقطه ضعف است و آمریکایی ها هم امتیازی نمی دهند.

در روزنامه های میانه رو و هوادار دولت، ده ها مقاله وجود دارد که توافق های ایران و کشورهای شش گانه را تاریخی خوانده و پیروزی بزرگی برای دولت روحانی به حساب آورده اند.

یک روز خوب برای دنیا

شرق در گزارش اصلی خود نوشته: دیروز با شور و هیجان شروع شد اما در انتظار و اضطراب گذشت. این تنها بورس و صرافی‌های تهران نبود که شنبه ٢۶ دی‌ماه پرهیاهوترین روزش را پشت‌سر گذاشت. روز برداشته‌شدن تحریم‌های جهانی علیه ایران، برای کل دنیا روزی پرسروصدا بود و شبکه‌های اجتماعی هر لحظه اظهارنظرهای‌ میلیون‌ها کاربر درباره این موضوع را منتشر می‌کردند.

به گزارش این روزنامه دیروز اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز یکی از پرکارترین روزهای خود را پشت‌سر گذاشتند و واکنش‌های سایر رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز پس از انتشار اخبار لحظه‌به‌لحظه تیم مذاکره‌کننده از دیدارها در وین، اوج می‌گرفت. هشتگ‌های متعددی از کلماتی مانند برجام، روز اجرا و… در شبکه‌های اجتماعی رد‌و‌بدل می‌شد؛ البته به زبان‌های مختلف.

جواد دلیری در سرمقاله اعتماد نوشته: دیشب مردم ایران اسلامی آسوده‌تر از همیشه سر بر بالین خود گذاشتند تا امروز که سپیده دم از افق بیرون زد صبح بدون تحریم را آغاز کنند. بله دیروز سرانجام ساعت یک بامداد امروز دیوار تحریم فروریخت.

اگر حل دیپلماتیک بحران هسته‌ای، نتیجه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی بوده باشد یا روش و تدبیر حسن روحانی و دولت او؛ تلاش‌های بی‌انتهای محمد جواد ظریف و همراهانش در وزارت خارجه بوده باشد یا همراهی علی لاریجانی و هوادارانش در مجلس؛ حاصل کارشان، فراهم آمدن فراغتی فرخنده است.

به نوشته سردبیر اعتماد: ٢۶ دی‌ماه آغازی بر پایانی است، صبح بدون تحریم؛ زندگی در این صبح تازه راه و روش خود را دارد، همه باید دست در دست دولت با همدلی و همزبانی مسیر جدیدی را که برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم و بهسازی موقعیت ایران آغاز شده طی کنند و سنگ راه هم نشوند.

در انتهای سرمقاله اعتماد آمده: توافق هسته‌ای را می‌توان تابلو یک راه جدید از سیاست‌ورزی به حساب آورد؛ راهی که در آن ایران و ایرانی با زبان و منطق جدید با جهان سخن می‌گوید و بدبینی‌ها و کدورت‌های گذشته جای خود را به حس رقابت و همکاری می‌دهد. در این مرحله شهروند و سیاستمدار ایرانی دیگر نمی‌خواهد هیچ دولت و کشوری از افزایش قدرت او احساس خطر کند.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
حسابداری
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسابداری
مهمان
حسابداری

رفع تحریم ها کاملا به نفع کشور می باشد.