روش هایی برای افزایش قدرت و فعالیت مغز

افزایش قدرت و فعالیت مغز

 

افزایش قدرت و فعالیت مغز

مغز مانند هر عضله دیگری به حرکت نیازمند است و به تفکر، تمرین احتیاج دارد تا ارزش خود را از دست ندهد. همین طور که به استراحت برای به دست آوردن انرژی نیاز داریم مغز هم به استراحت نیازمند است تا باعث افزایش فعالیت آن شود. در این مقاله راه هایی برای افزایش روند فعالیت مغز را توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

کارهای جدید انجام دهید

هنگامی که تجربه جدیدی را کسب می کنید باعث تحریک مغز خود می شوید. اما به آن تجربه وابسته نشوید زیرا جزء تجربیات قدیمی ذهن می شود تنها روش تحریک مغز تجربه کارهای جدید است تا روش های جدیدی برای خلاقیت کسب کند و هوش شما افزایش یابد. این تجربه یا کار جدید می تواند کاری باشد که در محیط کار تا به حال انجام نداده باشید مانند: پختن یک غذای جدید یا تمرین ورزشی. مهم نیست که کار بزرگی انجام دهید تغییر روش های سابق شما مهم است.

تمرین حافظه

چند بار شنیده اید مردم درباره فراموشی سخن بگویند؟ افراد زیادی از این امر شکایت دارند که دیگر حافظه آن ها مانند سابق کار نمی کند اما شکایت از این امر مشکل شما را حل نمی کند می توانید با تمرین هایی چون حفظ کردن شماره های تلفن حافظه خود را قوی کنید یا در اینترنت از تمرین های دیگر استفاده کنید.

مثبت فکر کنید

استرس و نگرانی سلول های مغز را می کشد و از به وجود آوردن دوباره این سلول ها جلوگیری می کند. کارشناسان می گویند؛ فکر مثبت به آینده باعث افزایش تولید این سلول ها شده و دستگاه عصبی از استرس و ترس انسان کاهش می یابد پس روشی بیابید که فکرهای منفی را درمان کنید.

خواندن کتاب، خوردن غذای سالم، خواب کافی و استفاده نکردن از ماشین حساب

مطالعه کردن باعث کم شدن استرس شده و آرامش را به شما هدیه می کند. این روش بسیار قوی بوده و مغز را مجبور به تصور رویاهای زیبا می کند که در حقیقت وجود ندارند. یعنی امور خارجی مربوط نبوده و هواس شما را آن گونه که دوست دارد مجبور می کند به چیزهای زیبا فکر کند.
مغز ۲۰ درصد از انرژی غذایی که مصرف می کنیم را استفاده می کند پس غذاهای سالمی بخورید.
خواب باعث می شود مغز از سموم موجود در بدن خلاص شود هنگام بیداری هم می تواند این کار را انجام دهد اما خواب تاثیرات بیشتری روی این روند دارد.

اجازه دهید مغز شما تمریناتی داشته باشد. ماشین حساب را رها کنید. نگذارید کسالت در وجود شما رخنه کند. انجام تمرین های مختلف، افزایش قدرت حافظه و دور شدن از بیماری هایی همچون آلزایمر را به همراه دارد.

شنیدن موسیقی، یادگیری زبان

هر نوع موسیقی که دوست دارید گوش دهید فرقی نمی کند کلاسیک باشد یا رپ، شنیدن موسیقی باعث افزایش تولید سلول های مغز شده و آرامش و انرژی را در وجود شما تزریق می کند.
یادگیری زبان جدید باعث افزایش کار مغز شده و فرهنگ و مفاهیم جدیدی از دیدگاه های مختلف را یاد می گیرید این کار می تواند تفکر شما با دید های متفاوت می شود و برای مغز تمرین خوبی است.

نویسندگی

نویسندگی از هر لحاظ برای مغز مفید است با این کار می تواند حافظه شما را در آینده و سن بالا حفظ کند. نوشتن می تواند تمرینی باشد تا شما چیزهای جدید را خلق کنید هر نوع نوشته ای که دوست دارید را شروع کنید.

خوردن قهوه و کاهش مصرف شکر

تحقیقات نشان می دهد دانشجویانی که قهوه را قبل از امتحان میل می کنند نمرات بهتری نسبت به سایر دانشجویان دارند. در مصرف قهوه زیاده روی نکنید زیرا مصرف بالای آن هم باعث کاهش قدرت تصمیم گیری در شما می شود.
مصرف زیاد کربوهیدرات می تواند مانند مه باشد که دور تا دور مغز را احاطه کرده همچنین می تواند انرژی شما را کاهش دهد اگر احساس کردید انرژی شما در حال اتمام است از خوردن شیرینی جات خودداری کنید.

مطالعه تند

برخی معتقد هستند خواندن سریع باعث می شود انسان معنای متن را متوجه نشود اما این قاعده بر عکس است خواندن سریع کتاب یا هر چیز دیگر باعث با نشاط شدن مغز و فهمیدن سریع متن می شود و از تمرین هایی که مغز برای افزایش انرژی از آن ها استفاده می کند بهتر است.

دوستان خیالی

صحبت با دوستان خیالی خود در رویا و گرفتن راهنمایی مفید از آن ها باعث می شود مغز شما اطلاعات جدیدی کسب کند مانند صحبت بین شما و فردی که اطلاعاتش از شما بیشتر است برای امتحان این حالت را تصور کنید.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar