روش های ارسال مستقیم ایمیل به مشتریان

ارسال مستقیم ایمیل به مشتریان

 

ارسال مستقیم ایمیل به مشتریان

برای بهترین مشتریان بالقوه ی خود ایمیل ارسال می کنید؟ اگر این کار را نمی کنید، بهتر است بدانید که از بودجه ی تبلیغاتی خود نهایت استفاده را نکرده اید.

با استفاده از کمپین ایمیل مستقیم، می توانید توانایی ارسال ایمیل به لیستی از مخاطبان ویژه و هدفمند را داشته باشید. شما مزیت این کار را زمانی بدست می آورید که بتوانید در این لیست دقیقا بهترین مشتریان بالقوه ی خود را جای دهید. در این پست سه روشی هست که مشتریان کمک می کند تا بیش ترین نتیجه را از تک تک ایمیل های دریافتی داشته باشند.

  • شباهت در سفارشات

اولین روش، یکی از چیزهایی ست که شما دوست دارید بشنوید. وقتی شما به دنبال لیست ایمیل ها می گردید لیستی از مشتریان را  می یابید که مشابه افرادی هستند که در گذشته، از بهترین مشتریان شما بوده اند.

به منظور انجام این کار، شما باید تا حدامکان درباره ی اینکه بهترین مشتری شما چه کسی ست بدانید. یکی از راه ها برای انجام این، مصاحبه و یا بررسی بهترین مشتریان تان می باشد. آنها چه کسانی هستند؟ اطلاعات جمعیتی آنها چیست؟ دوست دارند چه کارهایی انجام دهند؟ سایر علاقه مندی هایی که دارند چه چیزهایی ست؟

هرچه بیش تر درباره ی آنها بدانید، بیش تر می توانید افراد دیگری که مشابه آنها هستند را بیابید.

برای بدست آوردن این اطلاعات باید برای انگیزه ی مشتری، پیشنهاداتی را درنظر بگیرید. پیشنهاداتی مثل تخفیف دادن، یا نوشتن اسامی آنان در قرعه کشی و … البته به آنها اطمینان دهید هرگونه اطلاعات آنها از جانب شما، محفوظ مانده و با کسی به اشتراک گذاشته نمی شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:

تکنیک فروش : برای تخفیف دادن از مدیرتان بپرسید

تکنیک فروش : تخفیف را از طریق ماشین حساب محاسبه کنید

انجام این کارها، کسب و کار شما را می سازد.

اگر تمایل دارید که قدم هایی را فراتر بروید می توانید از خدمات شرکت که می تواند مدل بهترین مشتریان تان باشد استفاده کنید. تعدادی از داده های بزرگ شرکت ها، محموله هایی از اطلاعات میلیون ها تن از مردم را دارا هستند. شما می توانید اطلاعات مشتری را برای گردآورنده ی اطلاعات ارسال کنید سپس او داده ها را مدیریت خواهد کرد تا همه چیز را درباره ی مشتری از طریق این فایل هایی که افراد به شرکت ها داده اند دریابد. شما می تواند میانگین سن مشتریان، سطح درآمد، علایق و … را دریابید. این لیست را با کارگذاری درمیان بگذارید. سپس اعتماد به نفس بیش تری شما را احاطه می کند زیرا اکنون می دانید لیستی که در اختیار دارید بسیار نزدیک تر به کسانی ست که قصد دستیابی به آنها را دارید.

  • به دنبال پاسخ باشید

شما در حالت نرمال می توانید دو نوع لیست ایمیل تهیه کنید.

اولین نوع آن، یک لیست گردآوری شده است. این لیست با بدست آوردن اطلاعات از منابع مختلف تهیه می شود. این منابع می تواند، پیشنیه ی دولتی، کارت ضمانت، گزارش های شرکتی، فهرست راهنمای تلفن، دفاتر اعتباری، بررسی ها و … باشد. اگر تاکنون کارت و فرمی را برای شرکت در قرعه کشی پر کرده باشید احتمالاً متوجه شده اید که از شما سوالاتی را پرسیده اند. این کارت ها، به کسی که لیست ها را تهیه کرده و نام شما را با کسانی که ویژگی های مشترک با شما دارند، قرار می دهد فروخته می شوند.

خب، این لیست های گردآوری شده احتمالا اسامی افرادی را با علایق مشابه شامل هستند، آنها کسانی نیستند که بخاطر پاسخ دادن به هرگونه پیشنهاد و خریدی که مرتبط با این علایق باشد شناسایی شده باشند. آنها هیچ اقدامی را هم در جهت علاقه مندی ای که مرتبط با محصول و یا خدمات شما باشند انجام نداده اند.

دومین نوع لیست، لیست جواب داده هاست. این نوع از لیست، شامل اسامی افرادی ست که به پیشنهاد مربوطه مستقیماً پاسخ داده اند. درباره ی آن پرس و جو کرده و یا عمل خرید را انجام داده اند. که این مورد هم ما را بیش تر به چیزی که به دنبالش هستیم نزدیک می کند. یعنی احتمال اینکه نسبت به پیشنهاد آینده ی ما پاسخ مثبت دهند بیش تر می شود.

  • از رقبای خود کپی کنید

آخرین مورد این پست، چیزی ست که معمولاً بسیاری از ارسال کنندگان ایمیل آن را از دست می دهند. در حالی که من معتقدم این یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای شناسایی بهترین لیست ایمیل است.

موضوع، تحقیق کردن است. تحقیق کنید که رقبای شما چه کاری انجام می دهند تا متوجه شوند که کدامیک از ایمیل مستقیم استفاده می کنند. شاید مجبور باشید برای انجام این کار، کمی همت به خرج دهید.

برای مثال، شاید شما در یک شهر کوچک، فیزیوتراپ هستید. احتمالاً هیچ فیزیوتراپی که از ارسال مستقیم ایمیل استفاده کند در آن منطقه وجود ندارد. در چنین شرایطی شما باید به دنبال یافتن موفق ترین ارسال کننده ی ایمیل فیزیوتراپ در شهر دیگر باشید. با کمک کسی که لیست ها را تهیه می کند، دریابید که رقیب تان از کدام لیست استفاده می نماید. اگر دیدید که رقیب شما مدام از یک لیست استفاده می کند بدانید که قطعاً فرصت های خوبی را از آن بدست آورده است که منجر به نتایج بهتر می شوند. پس این یکی از چیزهایی ست که شما هم باید استفاده کنید.

پس باید درباره ی اینکه رقبای تان مشغول چه کاری هستند اطلاعات بدست آورید و مسیر آنها را دنبال کنید. دقت کنید: از لیستی استفاده کنید که توسط بهترین رقیب های تان استفاده شده و از لیست هایی که آنها هم اجتناب کرده اند دوری کنید.

از این سه روشی که در پست قرار دادیم برای ایجاد بهترین لیست ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که ایمیل های تان به دست افراد صحیحی می رسند. امیدوارم مفید واقع شود. نظرات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar