روش های استخدام در سال های آینده و ۲۰۱۷

آگاهی از روش های استخدام که مدام در حال تغییر است؛ احتمال جذب شدن شما را به عنوان نیروی کار در شرکت ها افزایش می دهد.

 

روش های استخدام در سال های آینده و 2017

 

روش های استخدام

مدیریت منابع انسانی، شغلِ چالش برانگیزی ست. یعنی شما همیشه باید به دنبال افراد مستعدی باشید که به رشد کسب وکارتان کمک کنند. ساختن بهترین تیم، نه تنها نیازمند مرور جامع بر متقاضیان کار و انجام مصاحبه با کاندیداهاست، بلکه به شکارِ استعدادها و استخدامِ افراد مطیع (و همینطور کسانی که هنوز هم نمی دانند -می خواهند برای شما کار کنند) نیز اشاره دارد.

استخدام بسیار هزینه بر است بنابراین طبیعی ست که شما همه ی تلاش خود را بکار بگیرید تا به بهترین نتیجه دست یابید. ابتدا باید کاندیداهای احتمالی را شناسایی کرده و متقاعدشان کنید تا پیشنهادات شما را درنظر بگیرند. سپس باید عملکرد آنان را مشاهده کرده و روی آموزش آنها سرمایه گذاری کنید. اما موضوع اینجاست که روند استخدام، بطور پیوسته در حال تغییر و دگرگونی ست.

اگر می خواهید شرکت شما به عنوان یک سازمان مدرن شناخته شده و در رقابت ها پیشی بگیرد باید از برترین و جدیدترین این روش ها آگاه باشید.

در این پست، به جدیدترین روش های استخدام که سال ۲۰۱۷ میلادی را تعریف می کند، می پردازیم. امیدوارم برای کسانی که به دنبال استعدادهای برتر می گردند مفید باشد. همینطور متقاضیان کار که به دنبال شغل می گردند می توانند با مطالعه ی مقاله چگونه نقاط ضعف خود را در مصاحبه استخدامی بپوشانیم؟  شانسِ قبولی در این مصاحبه ها را افزایش دهند.

۱- کسب وکارهای جانبی

بسیاری از کسانی که از قبل در شغل خود موفق بوده اند احتمالاً با کار کردن جانبی موافق و راضی خواهند بود مثل نویسندگی جانبی، عکاسی جانبی، بلاگ نویسی جانبی، طراح گرافیک و ...

همه ی اینها نیازی به دفتر (آفیس) تمام وقت ندارند. استخدام کننده ها می توانند کسانی را برای کار پاره وقت در سازمان شان استخدام کنند بدون اینکه لازم باشد کار فعلی شان را ترک کنند.

وظایفی هست که نیازی نیست حتماً توسط کارکنان تمام وقت انجام شود. اگر طراح گرافیکی خارج از سازمان تان نظر شما را جلب کرده یا می خواهید در تیم بازاریابی خود جذب کنید، پیشنهاد کارِ پاره وقت را به آنها ارائه دهید. برای اینکار، فقط باید عالی بودن سازمان تان را به آنها نشان دهید تا آنها بخواهند درخواستِ کارِ تمام وقت را از شما داشته باشند.

 

۲- رزومه های ویدیویی

رزومه های ویدیویی برای متقاضیان کار می تواند چالش برانگیز و سخت باشد. اما برای یک استخدام کننده واقعاً خوب است. شما شخصیت کاندیدا را حتی بدون اینکه برای مصاحبه دعوت کنید، می بینید. می توانید ببینید که در مقابل دوربین چقدر استرس و عصبی اند. می توانید زبان بدن آنها را ببینید و تن صدای شان را تشخیص دهید. همه ی اینها چیزهایی ست که از یک رزومه ی کتبی بدست نمی آید!

استفاده از این نوع استخدام (استخدام از روی رزومه ویدیویی) جزو روش های استخدام رو به افزایش است. بسیاری از کاندیداها با علاقه و اشتیاق روبروی دوربین خواهند نشست فقط کافی ست استفاده از این نوع تاکتیک را ابراز کنید.

۳- کاندیداها اغلب از خدمات رزومه نویسی استفاده می کنند

همانطور که تعداد متقاضیان کار افزایش می یابد استفاده از خدمات رزومه نویسی نیز بیش تر می شود. طبق داده هایی که توسط ResumesPlanet فراهم شده، تعداد افرادی که نوشتن رزومه را به متخصص اینکار سپرده اند در سال ۲۰۱۶، در مقایسه با سال قبل تر از آن ۳۸ درصد افزایش یافته است. به نظر می رسد که این روش، رفته رفته بیش تر هم شود!

این اتفاق برای کارفرمایان به چه معناست؟

اگر به رهبر تیم نیاز دارید، -برای مثال، به دنبال این نباشید که این جایگاه را در اختیار کسی قرار دهید که توانسته بهترین رزومه را بنویسد. بلکه باید کاندیدایی را که مخصوص لیدری تربیت شده و برتری دارد استخدام کنید. همه ی ما باید دریابیم که هیچ مشکلی با خدمات رزومه نویسی وجود ندارد! مهم نیست چه کسی این رزومه را نوشته! فقط مهم خودِ کاندیداست.

هرچه اطلاعات موجود و در دسترس روی رزومه صحیح و واقعی باشد اوکی است. در حقیقت، ما باید کاندیدا را تشویق کنیم تا در نوشتن رزومه شان درخواست کمک کنند زیرا این، کارِ کارفرمایان را آسان تر می کند.

به این فکر کنید که چنین رزومه ای، تمیزتر و سازمان یافته تر بوده و به ما در تفکیک اطلاعات مهم و همینطور صرفه جویی در زمان کمک می کند.

۴- سرمایه گذاری های بیش تر روی استخدام های بازاریابی های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بطور خیلی عجیبی روند استخدام را تغییر دادند. برای شما هم بسیار واجب است که از همه ی پتانسیل آنها استفاده کنید. قبل از هر چیزی، این پلت فرم ها به شما کمک می کنند تا فرصت شغلی که ایجاد کردید بین مردم منتشر شود و این تنها مزیت این شبکه ها نیست!

شبکه های اجتماعی، یک محل جامع از استعدادهای برتر است. البته نه به این معنی که هر کسی که صفحه ی شرکت شما را در اینستاگرام دنبال کرده باشد، لازمه ی درنظر گرفتن باشد یا هر تاثیرگذار در حوزه ی شما، مهارت و دانش کافی داشته باشد! خیر.

کارِ شما باید شناساییِ دقیقاً همان استعدادی باشد که به آن نیاز دارید. کارفرمایان منابع را نه تنها روی بازاریابی شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند بلکه به استخدام کردن از طریق این پلت فرم ها نیز ارزش قائلند. اصطلاحِ “شکارچیانِ استعداد” برای تیم های استخدامیِ این شرکت ها بکار گرفته می شود که در سراسر لینکداین، تلگرام، فیسبوک، توییتر و اینستاگرام گسترده شده اند.

مطلب پیشنهادی: نقش شبکه های اجتماعی در استخدام شدن/نشدن افراد

 

 

۵- فرصت های آموزشی کارکنان

وقتی به دنبال استعدادهای برتر می گردید باید از این واقعیت آگاه باشید که اینگونه افراد می خواهند پیشرفتی را در حوزه ی کاری شان ایجاد کنند. آنها نمی خواهند برای شما کار کنند چون قرار است فقط کمی پول بیش تر از کارفرمای فعلی شان پرداخت کنید. آنها به پیشنهاد کاری شما فکر می کنند چون احساس می کنند فرصتی برای پیشرفت دارند. بله، ایجاد فرصت های رشد هم از روش های استخدام سال های آتی ست.

بیش از ۵۰ درصد کسب وکارهای کوچک و متوسط از قبل ها روی آموزش سرمایه گذاری کرده اند. شما هم باید با این روش و وضعیت هماهنگ شده و به عنوان یک اولویت کاری برای شرکت درنظر بگیرید. وقتی فرصت های رشد را برای آنها پیشنهاد بدهید، استخدام و ماندگاری شان خیلی راحت تر خواهد شد.

 

از آنجاییکه شما با چالش های متعددی در طول فرآیند استخدام مواجه می شوید یاد خواهید گرفت که چگونه آنها را با آنالیز، بررسی، تجربه و تمرین حل کنید.

دنبال کردن بزرگ ترین روش های استخدام این فرآیند را برای شما راحت تر و موثرتر خواهد کرد. همیشه باید از تمرین های رقبا و بزرگ ترین انتظارات افراد مستعد در حوزه ی خودتان آگاه باشید. استخدام کردن در عصر دیجیتالی امروز لازمه ی یک کارفرمای نوآور شدن است که نه تنها پول بهتری را پیشنهاد دهد، بلکه فرهنگ سازمانی جذاب تری را هم پدید آورد.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar