ریچارد برنسون : هر کارآفرینی در ابتدا باید یک شغل تمام وقت داشته باشد

ریچارد برنسون
ریچارد برنسون

 

ریچارد برنسون

کارآفرین سریالی فکر می کند که بسیار مهم است از شغل تمام وقت خود برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنید.

کارآفرین شدن و بودن، کارِ آسانی نیست. بسیاری افراد هم اصلاً فکر نمی کنند که بتوانند شغل روزانه تمام وقت خود را رها کنند و به سمت کارآفرینی رجوع کنند! این شغل به شما استحکام و ثابت در جریان نقدینگی تان را فراهم می کند، برای همین بسیاری از ما، بدون این موارد قادر نیستیم از عهده ی خودمان بربیاییم.

به گفته ی ریچارد برنسون داشتن شغل منابعی را برای کارآفرینان ایجاد می کند و به آنها الهاماتی اعطا می کند تا حرفه ی استارتاپی خود را راه اندازی کنند.

ریچارد برنسون در یکی پست های شرکت ویرجین نوشت: “کار کردن در شغلی که دوست دارید، اگر قصد داشته باشید روزی آنجا را ترک کرده و شرکت شخصی خود را راه اندازی کنید، مزیت های زیادی دارد. علاوه بر احساس حمایت مالی و ثباتی که کارمند بودن به همراه می آورد، شما می توانید ارتباطات مهمی را هم ایجاد کنید که بعدها به نفع تان خواهد شد.”

البته این حرف ها به این معنی نیست که شما باید در هر شغلی که هزینه ای را برای شما درنظر بگیرد کار کنید. خیر!

به گفته ی ریچارد برنسون، برای اینکه خودتان را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در آینده آماده کنید، باید در نقش و شرکتی کار کنید که در آینده مزایایی برای شما ایجاد کند. جایی که شما ۴۰ ساعت از زمان خود را در طول هفته سپری می کنید باید باعثِ رشد و یادگیری شما شود، باید منجر به گسترش ارتباطات شما شده و مهارت های ارزشمندی را فراهم کند.

برنسون ادامه می دهد “از انتخاب کارفرمای صحیح در حوزه ی موردعلاقه ی خود اطمینان حاصل کنید. فرهنگِ سازمانی که برایش کار می کنید باید آزادی و مسئولیت را باهم برای شما فراهم کند.”

البته هنوز هم یافتن حرفه ی صحیح، کار مشکلی ست. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید “از خودتان بپرسید: آیا بر روی حرفه ای که شما در نهایت قصدِ ورود به آن را دارید، واقع شده است؟ آیا وظیفه ی شما باعث می شود خودتان را به چالش بکشید؟ آیا شغل شما، به شما آزادی و مسئولیتی را منتقل می کند که برای اجتناب از ناامیدی نیاز دارید؟” نکته ی آخر بسیار اهمیت دارد. کار کردن برای شخصی دیگر، می تواند منجر به راه اندازی اتفاقات خوب و عالی زیادی شود، اما انتخاب اشتباه کارفرما می تواند شما را از پای درآورد.

ما سعی می کنیم به مردم چنان قدرتی منتقل کنیم که گویی رئیس خودشان هستند. این استراتژی کارکنان را تشویق می کند تا کارآفرینانه تر بیندیشند و تیم را از راکد بودن بازمی دارد.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar