زبان بدن کاندیدا و رفتار وی، چه تاثیری در موفقیت دارد؟

زبان بدن کاندیدا خصوصاً زمانی که در ملأعام صحبت می کند حرف های زیادی برای گفتن دارد.

 

زبان بدن کاندیدا و رفتار وی، چه تاثیری در موفقیت دارد؟

 

زبان بدن کاندیدا

چه چیزی می تواند بدتر از این باشد که وظایف زیادی داشته باشید اما کاندید نشوید! ترکیب خاص موردنیازی برای هر فردی که به دنبال احراز مقام است وجود دارد که می تواند باعث موفقیت آنها شود. -وضعیت ظاهری، زبان بدن، پیام و سخنرانی- اگر از این موارد برخوردار نیستید همان بهتر که کاندید شدن را فراموش کنید تا حداقل در زمان، پول و انرژی خود صرفه جویی کرده باشید.

 

وقتی تصمیم بگیرید که برای دفاتر دولتی کاندید شوید در واقع، خودتان را با تصمیمات بحرانی روبرو کرده اید.

ابتدا باید تصویری از خودتان بسازید. خودتان را دقیقاً همانطور که از قبل مسئولیت را به روشی که اشتیاق دارید اشغال کرده اید جلوه دهید. این واقعیت را درنظر بگیرید که در رأی گیری عمومی باید بدانند که شما چگونه فردی هستید، بر چه چیزهایی ایستادگی می کنید و وقتی انتخاب شوید چه اقداماتی انجام خواهید داد. قبل از اینکه کاندیداتوری خود را اعلام کنید برخی از نصیحت و اندرزها به شما اعتماد به نفس و توانایی لازم را برای انجام اقدامات بهتر خواهند داد.

 

وضعیت ظاهری، انتخاب لباس و آرایش صورت

باید روی وضعیت ظاهری، ارسال پیام و مهارت های رسانه ای ضروری خود کار کنید تا انتخاب شوید. وقتی روی پلت فرم قرار می گیرید و همه ی چشم ها به سوی شما می چرخند در همان چند ثانیه ی اول، مخاطبان شما درباره ی شما قضاوت خواهند کرد. این قضاوت، حتی قبل از اینکه شما کلمه ای بر زبان آورید ایجاد می شود.

پس لازم است وضعیت ظاهری خود را با دقت برنامه ریزی کنید. بسیاری از کارشناسان معتقدند که سرمایه گذاری کردن روی لباس و وضعیت ظاهری تان واقعاً ارزش زیادی دارد. کمدلباسی را انتخاب کنید که به سادگی قابل حمل و سفر کردن باشد. چندین دست لباس را برای محیط ها و مناسبت های مختلف انتخاب کنید که بتواند شما را از صبح تا شب درون خود به راحتی جای دهد.

یک دست لباس با کیفیت خوب و به اندازه ی خودتان، ساده که با رنگ های تیره پوشیده شده می تواند انتخاب خوبی باشد. خانم ها هم می توانند از دستمال گردن، پیراهن و جواهرات مناسب که همگی از یک رنگ خاص پیروی می کنند استفاده نمایند. از گوشواره های آویزان و گردنبندهایی که صدا می دهند به شدت پرهیز کنید.

 

 

 

 

اگر خانم های کاندید در کشورهای خارجی قرار است از دامن استفاده کنند باید مطمئن باشند که وقتی در پلت فرمی حضور دارند و روی صندلی نشسته اند، تا زیر زانوی آنها را می پوشاند. باید جوراب تیره رنگ انتخاب کرده و همراه با کفشی بیاید که قد پاشنه ی آن برای راه رفتن چندین ساعته آسیب نرساند.

 

برای آقایان، انتخاب چند کراوات با رنگ ملایم که در مقابل دوربین و یا پیراهن های دیگر سوسو نزند برازنده است. بلوز آبی رنگ کلاسیک با دکمه های طلایی برای مناسبت های غیررسمی مناسب می باشد. به هنگام حضور یافتن در پلت فرم، جوراب مشکی بلند انتخاب کنید.

خانم ها باید آرایش خود را طبیعی و ساده حفظ کنند. روی ویژگی های خوب خود تأکید کرده و عیب های خود را پوشش دهند. سعی کنید خاموش و روشن بودن دوربین باعث تغییر شما نشود و همان همیشگی باشید. از استایل مویی استفاده کنید که قادر باشید به هنگام حرکت در جاده ها، از آن مراقبت کنید. بگذارید مو، فریمِ صورت تان باشد. موهای خود را به اندازه ی شانه های خود نگاه دارید تا وقتی سر خود را می چرخانید با شکستگی آن مواجه نشوید. از کلاف کردن موهای خود که چشمان تان، استخوان گونه و خط چین تان را می پوشاند بپرهیزید. از رنگ رژ لبی استفاده کنید که همرنگ با داخل دهان تان است. از عینک های دودی فانتزی که مانع از برقراری ارتباط چشمی می شود پرهیز کنید.

وقتی شما از وضعیت ظاهری خود راضی و شاد باشید آن را فراموش کرده و روی مخاطبان و پیام خود متمرکز خواهید شد.

پیام های شما، مهم ترین بخش از کمپین تان هستند. به شدت توصیه می شود که برای هر سخنرانی و ارائه ای که دارید از قبل آمادگی داشته باشید. شنونده های شما دوست دارند چه چیزهایی را از شما بشنوند؟ شما می خواهید وقتی به سمت صندوق های رأی می روند چه چیزی را از شما به یاد داشته باشند؟ از مشاور و کارشناسان در این زمینه می تواند یاری بگیرید تا در ساخت پیام های ویژه ی خودتان به شما کمک کنند.

هرگز از روی سناریویی که کسی دیگر برای شما نوشته، نخوانید! از صمیم قلب تان با اعتقادات درونی تان صحبت کنید. از شهری که در آنجا حضور دارید و گروهی از مخاطبانی که به شما گوش می دهند یادداشت برداری کنید.

زبان بدن شما رازهای زیادی از شما را برملا می سازد. زبان بدن چیزی نیست که بخواهید با پنجه های سفید و تکیه بر آن، حفظ کنید. میکروفون را متناسب با قد خود درآورید. بهتر است حدود ۴ اینچ (هر اینچ ۲.۵۴ سانتی متر) زیر چانه ی شما و یا یک اینچ زیر دهان تان قرار بگیرد تا مخاطبان بتوانند به همان اندازه که صدای شما را می شنوند خودتان را هم ببینند.

چنان رسا، بلند و واضح صحبت کنید که قابل فهم باشد. همه ی حروف و آواهای موجود در کلمات را دقیق تلفظ کنید. خیلی تند و یا خیلی کند و کش دار صحبت نکنید. برقراری تماس چشمی را هم با تک تک مخاطبان فراموش نکنید.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar