زنگ‌ها برای پی‌سی‌ها به صدا درمی‌آیند

انگلیسی‌ها علاقه‌ی زیادی به صفحه‌های نمایش کوچک‌تر پیدا کرده‌اند؛ تا حدی که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند تا پایان سال میلادی جاری از کاربران کامپیوترهای خانگی پیشی خواهند گرفت.

 

۱۴۴۱۱۰۱۸۰۰۱۴۴۱۰۴۷۶۴۸_phonewrinkles

 

مطابق گزارش Enders این‌روزها یک کاربر گوشی هوشمند به طور متوسط یک ساعت و چهل و پنج دقیقه با گوشی‌اش آنلاین است که در مقایسه با زمان مشابه با کامپیوتر و تبلت، بیش‌تر است. حساب‌های گوشی‌های همراه تقریبا بیش‌تر وقت‌ها را آن‌لاین هستند، یک تحقیق آماری در انگلستان نشان می‌دهد که کاربران اینترنت در انگلستان تلفن‌های هوشمند را به لپ‎تاپ ترجیح می‌دهند.

براساس پیش‌بینی Enders نفوذ گوشی‌های هوشمند در انگلیس در سال ۲۰۲۰ به ۸۳% خواهد رسید. محققان اضافه کردند:”انتظار داریم زمان اتصال به اینترنت با رشدی ۳۵ درصدی، در سال ۲۰۲۰ به ۲۱ میلیارد ساعت بیش از ۲۰۱۵ برسد. ”

بودجه‌های تبلیغاتی با همان سرعتی که مردم از گوشی‌های هوشمندشان استفاده می‌کند، به این دستگاه‌ها نفوذ نکرده است. درواقع درآمدهای تبلیغاتی از طریق تلفن‌های همراه و تبلت‌ها هنوز هم سهم اینترنت خود را شریک می‌شوند در حالی‌که تعداد آگهی‌های پخش‌شده در صفحه‌های نمایش کوچک تقریبا با آگهی‌های پی‌سی برابری می‌کند. تلفن‌های هوشمند ۲۷% جست‌و‌جوی اینترنت و بودجه‌ی نمایش آگهی را در سال گذشته به خود اختصاص داد که نسبت به سال ۲۰۱۳، ۸ درجه ارتقا داشته است. در همین زمان فروش اینترنتی با یک چهارم رشد، تا ۳۶ درصد ارتقا داشته است.

این آخرین گزارش از فرصت‌های دست‌نخورده برای برندها در بستر موبایل است. کنترل‌ سفت‌ و سخت قیمت‌ها باعث شده‌اند روند ریزش بودجه به موبایل کندتر باشد. خیلی از بازاریاب‌ها با وجود آگاهی از پتانسیل این وسیله، فکر می‌کنند توانایی یا درک درست بهره‌برداری کامل را از آن ندارند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *