سئو چیست ؟ چرا برای رونق وبسایت خود به دانش سئو نیاز داریم ؟

 

سئو

سئو

شما هم به تازگی با نام سئو بر می خورید؟

شاید بارها فکر کرده اید که دقیقاً سئو چیست و چرا برای رونق وبسایت آشنایی و حتی تخصص در سئو اهمیت می یابد؟! امروز اگر دانش سئو داشته و به آن عمل کنید به راحتی می توان گفت که در رده ی موفق ترین ها قرار دارید.

برای آگاهی از مبحث گسترده ی سئو احساس نیاز می کنید؟ راهنمای آموزشی مراحل ابتدایی سئو در سطح اینترنت سه میلیون بار مطالعه شده است که اطلاعات کاملاً کافی و لازم برای قرار گرفتن در مسیر خاص کیفی موتورهای جستجو یاری می دهد.

سئو : بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

(SEO : Search Engine Optimization)

سئو یک بخش وسیع از مبحث بازاریابی است که بر روی قابلیت بصری در نتایج موتورهای جستجو تمرکز دارد.

سئو، معیارهای خلاقانه و تکنیک هایی را می طلبد که باعث کسب رنک و رتبه ی بهتر شده و ترافیک بیش تری را به سمت وبسایت شما جاری می کند. همینطور آگاهی از موتورهای جستجو را بالا می برد.

جنبه های مختلفی برای سئو وجود دارد. از کلماتی که در صفحات وبسایت خود استفاده می کنید گرفته تا راه هایی که باعث می شود دیگر وبسایت ها به وبسایت شما لینک شوند. همه و همه تخصص در مبحث سئو را می طلبد. گاهی اوقات هم، سئو تنها به شما می فهماند که آیا وبسایت شما به زبان موتورهای جستجو ساختار یافته است یا خیر؟ یعنی شما باید با موتورهای جستجو همزبان باشید تا آنها بتوانند شما را در زمانی که کاربر به جستجو می پردازد نشان دهند.

سئو تنها درباره ی ساختن وبسایت هایی دوستانه با موتورهای جستجو نیست! درباره ی بهتر و مفیدتر کردن وبسایت تان برای مردم نیز هست. ما معتقدیم که این موارد در کنار هم برای موفقیت وبسایت شما قدم برمی دارند.

در این راهنما که روبروی شما قرار گرفته و در حال مطالعه هستید سعی شده که تمام جوانب سئو بیان شود. از یافتن کلمات و واژگان کلیدی (که باعث جذب ترافیک بیش تر به سوی وبسایت شما می شود) گرفته تا راه هایی برای ایجاد روابط دوستانه تر با موتورهای جستجو که منجر به ساخت لینک شده و ارزش منحصربفرد وبسایت شما را بازاریابی می کند. اگر فکر می کنید که لابلای این تعاریف، گم شده و دقیقاً منظور را متوجه نمی شوید نگران نباشید. تنها نیستید. پدیده فکر مهتر اینجاست تا از هرگونه ابهام و مانع در مسیر موفقیت شما بکاهد. در این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

چرا وبسایت شما به سئو نیاز دارد ؟

قسمت اعظمی از ترافیک وب توسط تبلیغات موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو تامین می شود. همینطور رسانه های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک ها می تواند بازدید وبسایت شما را افزایش دهند. اما برای بیش تر کاربران اینترنتی، موتورهای جستجو در سطر اول تمام این موارد قرار گرفته اند.

این موضوع بدون شک درباره وبسایت شما هم صدق می کند. حال وبسایت شما محتوا، خدمات، محصول و اطلاعات تولید کند و یا هر چیز دیگری!

موتورهای جستجو در فراهم کردن ترافیکِ کاملاً هدف دار منحصربفرد هستند. این جمله یعنی -“مردم دقیقاً به دنبال همان چیزی می گردند که شما پیشنهاد می دهید!” – موتورهای جستجو هم رابط هایی هستند که منجر به رخ دادن اینها می شوند. اگر موتورهای جستجو نتوانند وبسایت شما را بیابند یا نتوانند محتوای شما را به داده های خودشان اضافه کنند بدین معنی ست که شما فرصت بسیار خوبی را برای جذب ترافیک بالا از دست داده اید!

جستجوهای نمایش داده شده –

کلماتی که کاربر در قسمت جستجو (در موتور جستجو) تایپ می کند ارزش خارق العاده ای دارد. تجربه نشان می دهد که ترافیک موتورهای جستجو، موفقیت و یا شکست یک سازمان را نیز منجر می شود. ترافیک هدف داری که به سمت وبسایت روانه می شود می تواند بیش تر در معرض عموم قرار گرفته و درآمد بیش تری را نسبت به سایر کانال های بازاریابی همراه داشته باشد.

 سرمایه گذاری کردن بر روی مبحث سئو در مقایسه با انواع دیگر بازایابی ها می تواند به طرز استثنایی تری قابل برگشت باشد.

چرا موتورهای جستجو بدون سئو نمی توانند وب سایت ما را شناسایی کنند؟

موتورهای جستجو باهوشند اما هنوز هم به کمک نیاز دارند.
بسیاری از موتورها، همواره برای بهبود تکنولوژی خودشان تلاش می کنند تا به بینش عمیق تری دست یافته و نتایج بهتری را در اختیار کاربر قرار دهند.
با این حال، محدودیت هایی برای سازمان یافتن موتورهای جستجو وجود دارد.
انجام یک سئوی درست و کامل، می تواند هزاران بازدیدکننده را به سمت وبسایت شما هدایت کرده و توجه همه را به خود جلب کند. دقیقا سئوی ضعیف و اشتباه هم می تواند وبسایت شما را به عمق تاریکی ببرد – جایی که تواناییِ دیدن به حداقل میل می کند! –

علاوه بر در دسترس قرار دادن محتوا در موتورهای جستجو، سئو می تواند به کسب رنک بهتر نیز کمک کند. بنابراین، محتوای شما در جایی قرار می گیرد که جستجوگران به راحتی بتوانند آن را بیابند. اینترنت، به سرعت در جهت رقابتی تر شدن پیش می رود و شرکت هایی که از سئو استفاده می کنند مزایای غیرقابل قیاسی را در میان بازدیدکنندگان و مشتریان خواهند داشت.

آیا می توانم سئو را خودم انجام دهم؟

دنیای سئو بسیار پیچیده است؛ اما بسیاری از مردم هم به راحتی قادرند اصول اولیه ی آن را درک کنند. حتی یک دانش بسیار کم از این علم گسترده، تفاوت بی شماری را ایجاد می کند.
آموزش های رایگان سئو مانند همین مقاله ای که در حال مطالعه ی آن هستید در سطح اینترنت گنجانده شده است. این آموزش ها را با کمی تمرین ادغام کنید تا خودتان مسیر موفقیت خود را هموار کرده باشید.
بخاطر زمان اندکی که در اختیار دارید، اشتیاق تان برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت تان شاید تصمیم گرفته اید که به یک کارشناس در این زمینه مراجعه کنید تا همه ی اینها را برای شما مرتب کند. ما در پدیده فکر مهتر معتقدیم که اگر هرکس با علاقه، به سمت یادگیری برود بدون شک موفقیت را از آن خودش ساخته است. اما با این وجود، اگر زمان کافی ندارید یا نیاز فوری به سئو را بر وبسایت خود ضروری می دانید تماس با مشاوران و کارشناسان ما را فراموش نکنید!!!
در کنار شما هستیم تا وب سایت تان را به رتبه های عالی برسانیم.

چه مقداری از این مقاله را باید بخوانم؟

اگر برای بهبود ترافیک وبسایت خود مصمم بوده و با مفهوم سئو آشنایی ندارید مطالعه ی این مقاله را از ابتدا تا انتهای آن به شما پیشنهاد می کنیم.
در این مقاله که به طور روزانه خدمت شما ارائه می شود، سعی کرده ایم تا حدامکان به ساده ترین و قابل فهم ترین نوع بیان ابراز کنیم. پس هیچ واهمه ای به هنگام دیدن عبارات سنگین به خود راه ندهید! هر بخش از این مقاله بسیار مهم می باشد. امیدواریم که با این مقاله قدم وسیعی را برای موفقیت آغاز کرده باشیم.

همراهمان باشید …

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar