ساخت برند و مدیریت دارایی آن – همخوانی برند

همخوان برند هر چیزی است که مستقیم یا غیرمستقیم در ذهن مشتری به یک برند مرتبط می‌شود.

همخوانی برند

همخوان‌های یک شرکت و برندهایش می‌توانند از دارایی‌های بادوام کسب‌وکار باشند، چراکه منعکس‌کننده موقعیت استراتژیک برند هستند. یک همخوان برند هر چیزی است که مستقیم یا غیرمستقیم در ذهن مشتری به یک برند مرتبط می‌شود.

ویژگی‌های محصول و مزایای مشتری ازجمله همخوان‌هایی هستند که ارتباط آن‌ها بدیهی است، چون دلیل خرید تلقی می‌شوند و بنابراین مبنایی برای وفاداری برند در نظر گرفته می‌شوند. جگوار شیک است، ولوو بادوام و مطمئن است و وال- مارت ارزش ارائه می‌کند.

مشکلات متعددی از چنین جزئی پردازی‌هایی حاصل می‌شوند. اول، موقعیتی که بر پایه بعضی از خصیصه‌ها بناشده باشد در مقابل نوآوری‌ای که به رقیب شما سرعت بیشتر، فیبر بیشتر یا محدوده بزرگ‌تری می‌بخشد، آسیب‌پذیر خواهد بود.

دوم، زمانی که شرکت‌ها مسابقه توجه به جزئیات را آغاز می‌کنند، تمام آن‌ها درنهایت اعتبار خود را از دست می‌دهند.

سوم، افراد معمولاً بر اساس مشخصات خاص تصمیم‌گیری نمی‌کنند. آن‌ها ممکن است احساس کنند تفاوت‌های کوچک در برخی از ویژگی‌ها اهمیت ندارند یا صرفاً انگیزه یا توانایی کسب اطلاعات در سطوح دقیق‌تر را ندارند.

گزاره‌های ارزش توصیف‌شده در فصل گذشته به‌علاوه ویژگی‌ها و مزایا طراحی، راه‌حل‌های سیستم، برنامه‌های اجتماعی، ارتباط با مشتری، متخصص گوشه بازار، کیفیت ارزش، همگی نامزدهای برجسته‌ای برای همخوان‌های واقعی یا رویایی محسوب می‌شوند. چندین مورد دیگر که همگی توانایی به حرکت درآوردن شرکت‌های موفق را به اثبات رسانده‌اند، برای حس بهتر گستره همخوان‌های بالقوه توضیح داده خواهد شد.

مطالب مرتبط:

ساخت برند و مدیریت دارایی آن 

ساخت برند و مدیریت دارایی آن-آگاهی برند

ساخت برند و مدیریت دارایی آن – وفاداری برند

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar