• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

ساخت نیروگاه هسته ای روسیه در ایران!

 

ساخت نیروگاه هسته ای

 

یک مقام ارشد انرژی اتمی در روز سه شنبه توسط خبرگذاری مهر به نقل از ایران گفت: روسیه هفته ی آینده ساخت دو نیروگاه هسته ای را در ایران آغاز می کند.

بهروز کمالوندی، معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: صنعت هسته ای ایران با همکاری خارجی ها رشد کرده است. سال گذشته، روسیه معامله ای را با ایران مبنی بر ساخت دو راکتور اضافی در بوشهر، جایی که کشور اسلامی اولین بار نیروگاه هسته ای خود را با کمک روسیه ساخت، وضع کرد.

یک مقام ارشد صنعت دفاعی روسیه در ماه گذشته گفت: کشور تعداد نامشخصی موشک S-300 به ایران ارسال می کند. روسیه و ایران در سال ۲۰۰۷ قراردادی برای تحویل سیستم های S-300 امضا کردند اما روسیه معامله را به دلیل تحریم های سازمان ملل متحد علیه تأمین سلاح برای جمهوری اسلامی، منع کردند.

در همین حال وزیر صنعت و تجارت روسیه، Denis Manturov، در روز سه شنبه گفت که کشورش سال آینده احتمالا می خواهد وام ۵ میلیارد دلاری به ایران به عنوان بخشی از یک بازار تجارت آزاد بزرگ بین دو کشور، بدهد.

آقای Manturov، با توجه به خبرگزاری دولتی RIA Novosti گفت: ما در حال صحبت کردن در مورد فراهم کردن اعتبار دولت تحت تضمین دولت ایران هستیم.

اسناد اولیه برای اعطای وام ۵ میلیارد دلاری به ایران در طول سفر رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به تهران در اواخر نوامبر به امضا رسید.

پوتین ۲۳ نوامبر در طول مذاکرات با حسن روحانی، گفت: اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا (بلوک کشورهای پس از فروپاشی شوروی)، بررسی امکان ایجاد یک منطقه آزاد تجاری با ایران شروع خواهد شد و همچنین همکاری ما در صنعت بیشتر خواهد شد. 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
Avatar

سپیده خرازی

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar