سازگاری ، بزرگترین راز موفقیت است

مزیت سازگاری بزرگترین راز موفقیت است

سازگاری

سازگاری با شرایط متغیر، یکی از ضروری ترین بخش های جریان زندگی و کسب و کار شماست. چشم انداز کسب و کار دائما در حال تغییر است و شما باید برای مواجهه با آن آماده باشید. بدون سازگاری، شما خودتان را غرق در مشکلات جدی خواهید یافت.

سازگاری فقط یک مشکل مختص شما نیست. مشکلی است برای تمام افراد. این راهنما به شما کمک خواهد کرد که متوجه برخی مزایای سازگار بودن شوید.

بیشتر شناخته شوید

چه در محل کار و چه در مواجهه با تغییرات عمده در خانه، اگر به درستی عکس العمل نشان دهید شناخت بیشتری پیدا خواهید کرد. چرا این موضوع اهمیت دارد؟ به دلیل مزایای پنهان آن.

مردم زمانی به شما بیشتر اعتماد می کنند که عکس العمل شما را در شرایط سخت ببینند. آنها متوجه می شوند که شما در سازگاری با شرایط جدید چقدر خوب عمل می کنید. هیچ کس به فردی که همیشه کاری جز ترس و هراس ندارد توجهی نمی کند. شناخت بیشتر به معنی اطمینان بیشتر است و این یعنی مسئولیت های اضافه!

 

وحشت نکنید

شما ممکن است با دوستان خوبی که می توانند شما را درشرایط سخت کمک کنند احاطه شده باشید، اما این رفتار یک فرد مستقل که آماده ی مواجهه با دنیاست نیست! اگر سازگاری را یاد بگیرید با تغییرات در زندگیتان بهتر مواجه خواهید شد. پس از آن، وقتی که برنامه ها آنطور که انتظار داشته اید پیش نرفتند، وحشت نخواهید کرد و در پیچ و خمی از نگرانی ها گیر نمی کنید.

 

رشد کنید

اولین دلیلی که مردم رشد نمی کنند این است که آنها نمی توانند یا نمی خواهند وارد زمینه های جدید شوند. تنها راه، رشد در جهت مثبت مواجهه با چالش های جدید است. در بعضی موارد، شما ناخودآگاه رشد می کنید چرا که این تغییرات بر شما فشار آورده و تغییرتان می دهد. اما در بیشتر مواقع شما خودتان هستید که تصمیم می گیرید با شرایط جدید سازگار شوید و یا وضع موجود را حفظ کنید.

بیشتر افراد موفق دنیا در هر زمان و مکان ممکن در پی موقعیت هایی برای رشد هستند. آنها صبر نمی کنند تا شرایط  برای تغییر پیش بیاید بلکه در هر زمانی در پی آن هستند.

 

تفکر خلاق را تشویق کنید

کسی که می داند چگونه یک مشکل را حل کند همیشه یک متحد خوب است. اما اگر شما آن متحد باشید چطور؟ اگر شما آن فردی باشید که پیش از همه و در وهله اول راه حل می یابید؟

مردم با توانایی تفکر خلاقانه به دنیا نیامده اند. آنها این قابلیت را در طول زندگی و تجاربی که کسب می کنند به دست می آورند. تنها راهی که شما تجربه کسب می کنید این است که عادات همیشگی تان را ترک کنید. تفکر خلاقانه یافتن راه هایی برای پیاده سازی ایده هاست.

با سازگاری مداوم، جنبه های بیشتری از زندگی را خواهید دید. تجربه های جدیدی کسب می کنید. این ها همه باعث می شوند شما به فرد انعطاف پذیرتری تبدیل شوید.

 

ابتکار به خرج دهید

تغییراتی در زندگی وجود دارند که غیر قابل اجتناب هستند. اکثریت قریب به اتفاق تغییرات باید به عنوان فرصت دیده شوند. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا از این فرصت ها استفاده کنید یا خیر. استقبال از تغییرات و سازگاری با آن فرد را به ابتکار عمل وا می دارد. هم در خانه و هم در کار، اولین گام را بردارید. شما از فردی که دنباله رو جمعیت هستید به فردی که جمعیت به دنبال تان حرکت می کنند تغییر خواهید یافت. اینگونه افراد در دنیای امروز کمیاب اند.

 

شما چگونه شروع به سازگاری می کنید؟

سازگاری با حفظ یک ذهن باز شروع می شود. سازگاری یعنی تغییرات را در آغوش بگیریم و ذهن مان را برای چیزهای جدید باز کنیم. بدون داشتن ذهنی باز، شما فرصت هایی که به سمت تان می آیند را نادیده خواهید گرفت.

بهترین توصیه ای که از این راهنمایی می توانید دریافت کنید این است که بیشتر از قبل به تغییرات “بله بگویید. بیشتر از قبل در تاریکی و زمینه های جدید وارد شوید. با قرار دادن خودتان در جای مناسب برای کسب تجارب بیشتر، به طور پیوسته شما در طول زمان سازگار تر خواهید شد.

 

این موضوع زمانبر است

این یک فرآیند مادام العمر است و هر چه زودتر شما زندگی خود را به دست گیرید بهتر است. از تغییرات استقبال کنید و پشت سر گذاشتن وضع موجود را چیز بدی ندانید. شاید به نظر ساده بیاید که که ذهن خود را در این راه تغییر دهید ولی در عمل نیاز به جسارت، شجاعت و بی پروایی دارید.

حالا که از مزایای سازگاری آگاه شدید، باید تصمیم بگیرید. آیا امروز می خواهید خود را در شرایط جدیدی قرار داده و سازگاری پیدا کنید؟

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar