سبک زندگی : ویژگی افرادی که تنها سفر می کنند

سبک زندگی یا همان لایف استایل چیزهای زیادی برای آموختن نزد خود دارد. در این پست، به زندگی افرادی که تنها سفر می کنند نگاهی می اندازیم:

 

سبک زندگی : ویژگی افرادی که تنها سفر می کنند

 

سبک زندگی

 

یکی از بزرگ ترین جذابیت های مسافرت قدرتی ست که رشد روانی فرد را دربرمی گیرد. وقتی از یک سفر خوب برمی گردید تغییر کرده اید. این امر خصوصاً اگر تنها سفر کنید بیش تر صدق می کند.

در هر سنی که هستید، چه زن چه مرد و با هر زمینه ای که دارید، به تنهایی سفر کردن از شما فرد بهتری می سازد. نه تنها با خاطرات خوب برمی گردید و البته شاید هم دوستان جدیدی بدست آورده باشید، بلکه تنها سفر کردن برای افزایش قدرت ذهنی شما بطور جدی اهمیت دارد.

 

همه کسانی که تنها سفر می کنند، یک ویژگی مشترک دارند

این ویژگی مشترک، قدرت بالای ذهنی آنهاست. چرا؟ برای اینکه دریابیم چرا تنها سفر کردن قدرت ذهنی افراد را افزایش می دهد ادامه ی این مطلب را همراهمان باشید:

 

سفر انفرادی یعنی :

قادرید بدون اینکه به کسی متکی باشید، از خودتان لذت ببرید

وقتی دریابید بدون اینکه به شخص خارجی (کسی جز خودتان) برای تولید ایده و اثبات انتخاب های خودتان نیاز داشته باشید قادرید با خودتان ساعات خوبی را سپری کنید یعنی فوق العاده قدرتمند شده اید. حتی شاید ترجیح بدهید که زمان قابل توجهی را بجای اینکه با انتخاب های فرد دیگری سپری کنید فقط با خودتان همراه باشید. افرادی که فقط با خودشان به سفر می روند، برای ایجاد ساعات خوب به هیچ کسی متکی نیستند.

 

شما می دانید که می توانید به خودتان اعتماد کنید

برای سفر، لازم است بدانید مقصد کجاست؟ قرار است چه کاری انجام دهید؟ چه میزان هزینه برای این سفر درنظر گرفته اید؟ کجا اقامت خواهید کرد؟ و …همانطور که می بینید سفر کردن، تصمیم گیری های زیادی به همراه دارد. آزادی داشتن برای همه ی این تصمیم گیری ها باعث می شود خودتان را وادار کنید تا تصویر خودتان را به عنوان یک انسان معتمد و شایسته ایجاد سازید.

 

شما فردِ سازگار و وفق پذیری هستید

اگر شما زمانی را صرف کشف کردن کشورها و فرهنگ های جدید می کنید، بدین معنی ست که فرد سازگاری هستید. روبرو شدن با شرایطی خارج از فضای راحتی خودتان، همیشه ریسک است و اگر قرار است از تجربه ی خود بطور کامل لذت ببرید پس لازم است به هنگام رویارویی با دریچه های جدیدی از زندگی منعطف بمانید.

این نوع از تجربه ها بدین معنی ست که در سایر جوانب زندگی، ترس کم تری از “تغییر” دارید و همین باعث می شود تا به ریسک پذیری های بیش تر علاقه مند باشید.

 

یاد گرفته اید که به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید

اگر تنها سفر کنید گاهی اوقات با مواردی مثل موانع زبانی یا تفاوت فرهنگ روبرو می شوید که باید بتوانید با کمی نبوغ و شکیبایی بر آن غلبه کنید. این اتفاق تاثیر مثبتی را برا شوق و تمایل شما می گذارد تا با دیگران دیدار کنید. خواه در کشور خودتان باشید خواه در کشورهای بیگانه. به احتمال زیاد، نتیجه ی آن یافتن دوست های جدید خواهد بود.

 

فرصت خوبی برای درون بینی و تفکر دارید

به تنهایی سفر کردن، زمان و فضایی را در اختیارتان قرار می دهد تا درگیر درون اندیشی عمیقی شوید. بدون یک همراه و همسفر، وابسته به خود شماست که بخواهید مفهوم خاصی را به سفر خود القا کنید. این خود اندیشی اگر اسباب ناراحتی شما را هم فراهم آورد سازنده است. این زمان باعث می شود تا با دقت، به زندگی شخصی، تجربیات شخصی و خود واقعی تان نگاه کنید و سبک زندگی خاصی را رقم بزنید.

پس در سفر انفرادی بعدیِ خود، به خودتان تبریک بگویید و بدانید که با هر سفر ارتجاع ذهنی خود را افزایش می دهید و مجموعه ای از مهارت های روانی مفید را ایجاد می کند که به رشد شخصی شما در همه ی جوانب زندگی تان کمک می کند.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar