سرمایه گذاری برای پروژه جدید چگونه صورت می گیرد؟

سرمایه گذاری برای پروژه جدید چگونه صورت می گیرد؟

 

سرمایه گذاری برای پروژه جدید

آیا شما پروژه جدیدی دارید که نمی دانید چگونه منابع مالی آن را تامین کنید؟ راه های گسترده ای برای جمع آوری سرمایه کسب و کار و پروژه شما وجود دارد در این مقاله قابل اطمینان ترین منابع جمع آوری سرمایه را برای پروژه شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

 

۱- بودجه جمعی

بودجه گروهی یا جمعی به عنوان یکی از مشهورترین راه های جمع آوری سرمایه برای پروژه به شمار می رود، به صورتی که این روش روز به روز مشهورتر می شود، بودجه گروهی به معنای سرمایه چند شخص در یک گروه برای پروژه موردنظر است. ابتدا ایده پروژه مورد نظر را خلق کنید سپس سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که چه مبلغی را صرف این پروژه کنند.

۲- سرمایه گذاری با وام گرفتن از شرکت

کارآفرینان در انتظار پروژه هایی هستند که از راه آن ها ثروتمند شوند. بزرگ ترین پروژه های جهانی مانند فیس بوک، توییتر، اسکایپ و… از راه مشارکت در سرمایه گذاری های متفاوت به موفقیت رسیده اند. فایده هایی که از شریک سرمایه گذار به شما می رسد فقط مالی نیستند؛ شراکت با آشنایان و یا دوستان می تواند مزایای دیگری هم برای شما داشته باشد.

۳- خانواده و دوستان

دوستان و خانواده شما همیشه آرزوی موفقیت شما را دارند ممکن است آن ها سهامی از پروژه شما را هم برای خود در نظر بگیرند اما جمع کردن سرمایه از دوستان و خانواده ممکن است برخی از مشکلات را هم برای شما به همراه داشته باشد این کار ممکن است به اندازه ای بد باشد که باعث به هم ریختن رابطه های بین شما و خانواده شود. ۵۰ درصد پروژه هایی که سرمایه آن ها از جای دیگری تامین می شود و اختیار پول آن ها را ندارید شکست خواهند خورد. پس باید مطمئن شوید در صورت شکست پروژه مجبور نباشید پولی را که از خانواده گرفته اید بازگردانید. پس قراردادی تنظیم کنید که تمام شرط های قرار داد در آن ذکر شود.
پروژه های فراوانی با قرض گرفتن به موفقیت دست پیدا کردند اما باید تمام احتمالات و خطرات این سرمایه ها را در نظر بگیرید.

۴- کارت های اعتباری

کارت های اعتباری راه حلی موقت برای حل مشکلات در ابتدای پروژه است تا بتوانید از بانک وام دریافت کنید سود این کارت ها بسیار بالاست حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد و مصدری خوب برای قرض به شمار نمی روند اما تحقیقات نشان می دهد که بیش تر کارآفرینان در شروع کار خود از این کارت ها استفاده کرده اند.

۵- تامین مالی از بانک ها

یکی از راه های جمع کردن پولْ وام گرفتن از بانک هاست. بانک ها و موسسه های دولتی برای وام دادن از شما ضامن می خواهند. موسسه های دولتی ۸۰ درصد این وام ها را به مردم برای کسب و کار تضمین می دهند اما معیارهایی را نیز برای این کار در نظر گرفته اند.

۶- شریک سرمایه گذار

پولی برای پروژه خود ندارید اما شخصی را می شناسید که سرمایه کافی را برای این کار دارد؟ هنگامی که شریکی برای کار خود انتخاب می کنید باید اهداف آن ها را شناسایی کنید. آیا اهداف آن ها مانند اهداف شماست؟ شریک شما هم این حق را دارد که در پروژه ای که با شما سرمایه گذاری کرده تحکم داشته باشد پس قراردادی را برای جلوگیری از بروز مشکلات امضا کنید.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar