سرمایه گذاری یک بیلیون دلاری تویوتا در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک

AK-Service-Online-Landing-Page-Toyota

شرکت ژاپنی غول پیکر ماشین تویوتا، حدود یک بیلیون دلار در هوش مصنوعی و رباتیک با ایجاد دو مرکز در ایالات متحده به دلیل همگام بودن با دیگر شرکت های تکنولوژی که به دنبال اختلال در کسب و کارش هستند، سرمایه گذاری کرد.

صنعت سنتی خودرو به وضوح برای ایجاد اختلال توسط شرکت هایی مانند اپل، گوگل و تسلا نگران است. جای تعجب نیست که یک شرکت مانند تویوتا، که به دنبال حفاظت از موقعیت خود که به عنوان بزرگترین خودرو ساز جهان است چنین سرمایه گذاری بزرگی انجام دهد. یک بیلیون دلار، سرمایه گذاری ۵ ساله در یک مرکز عالی در خیابان Silicon که با ۲۰۰ مهندس،  مشغول به کار است، دومین مرکز در مؤسسه تکنولوژی ماساچوست در کمبریج تاسیس خواهد شد.

با توجه به بیانیه ای که این شرکت اعلام کرد: این شرکت، یک شرکت جدید به نام مؤسسه تحقیقات تویوتا (TRI) به عنوان تحقیق و تمرکز اولیه بر روی هوش مصنوعی و رباتیک را راه اندازی کرد. شرکت گفت:«تویوتا معتقد است هوش مصنوعی، پتانسیل قابل توجهی برای حمایت از فناوری های صنعتی آینده و ایجاد یک صنعت کاملا جدید دارد. تمرکز اولیه تحقیقات شرکت به ایمنی خودرو تخصص داده می شود. شرکت به دنبال پایین آوردن ۱/۲ میلیون مرگ و میر ناشی از تصادفات ماشینی است که هر سال اتفاق می افتد.

دکتر Gill Pratt، مشاور فنی اجرایی تویوتا و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جدید گفت:«اهداف اولیه ی ما این است که برای بهبود ایمنی، به طور مداوم  به دنبال کاهش احتمال یک تصادف ماشین و رساندنش به صفر، قابل دسترس کردن رانندگی برای همه و صرف نظر از توانایی، به درخواست تکنولوژی تویوتا آن را برای حرکت در فضای باز و محیط های داخلی آماده می کند.

هم زمان با سرمایه گذاری توسط تویوتا، دیگر شرکت های خودروسازی در حال گذاشتن سرمایه های مهم در تکنولوژی ماشین های خودکار هستند. مانند شرکت Ford که اکنون در حال تست ماشین خودکار خود است و تصور می شود سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد.

با این حال شرکت هایی مانند تسلا، گوگل و اپل ممکن است بزرگترین تهدید برای خودروسازان سنتی باشند. اخیرا تسلا ویژگی های خودرو بدون راننده ی خود را، زمانی که خودروی خودکار گوگل در حال تست شدن در محدوده ی خیابان های Palo Alto است، اعلام کرد.

اپل که پروژه ی خودرو خود را، با کدی به نام پروژه ی Titan، به طور رسمی اعلام کرده است و اعتقاد بر این است که در سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شود.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar