سرگرمی های موسس آمازون چه چیزهایی هستند ؟

سرگرمی های موسس آمازونسرگرمی های موسس آمازون

موسس آمازون در ساعات فراغتش چه کارهایی انجام می دهد ؟

Jeff Bezos  موسس آمازون، برای بسیاری از صاحبان کسب و کار که در پی رونق دادن به کار خود هستند بیگانه نیست!

طرفدار او باشید یا نباشید؛ نمی توانید موفقیت او را در کسب و کارش نادیده بگیرید.
جف بزوس، اخیراً در لیست ثروتمندترین افراد جهان رتبه ی پنجم را با ارزش سهام ۴۵٫۲ بیلیون دلار به خود اختصاص داده است.

آشنایی با اینگونه افراد، ممکن است سوالاتی را در ذهن ما ایجاد کند و در پی یافتن پاسخ آنها کنجکاومان نماید. شاید شما هم مثل من دوست دارید بدانید که این کارآفرین بیلیونر در ساعات آزادش که کار نمی کند به انجام چه فعالیت هایی مشغول است؟ سرگرمی هایش چیست؟ علایق او غیر از بازاریابی و خرید و فروش آنلاین چه چیزهایی ست؟ ما چه چیزهایی را می توانیم از زندگی و کارهای او یاد بگیریم؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این کنجکاوی هایمان را در ادامه مطلب بیابیم.

۱- جف بزوس زیاد می خوابد!

Jeff Bezos در مصاحبه ای که با وال استریت ژورنال داشت درباره ی اهمیت “خواب” صحبت کرد. او گفت؛ همواره از اینکه ۸ ساعت خواب کامل (با چشمان بسته) در شب را دارد اطمینان حاصل می کند.
جف بزوس معتقد است که “خواب” بهترین کار برای کاهش استرس و دوری از زیاده کاری است. نقل قول های زیادی هم درباره ی جف بزوس وجود دارد مبنی بر اینکه کیف خوابش را در روزهای سخت کاری به دفترش می برد تا چرت های کوتاه بین فعالیت هایش را از دست ندهد! نکته ی جالب اینکه بزوس از ساعت هشدار (آلارم) برای بیدارشدن استفاده نمی کند و برایش مهم است که به صورت طبیعی و به خواست خودش از خواب برخیزد.

۲- او تفریح های جالبی دارد

سرگرمی های جف بزوس، بسیار گران، خاص و ویژه هستند به طوریکه، گویی تنها برای او ساخته شده اند.
جف بزوس، اقیانوس ها را ترکیب می کند تا آنها را از موشک های ناسا پاک گرداند! او حتی ۳ هفته را در یک زیردریایی سپری کرده است. این کار او کاملاً دلیل علمی و منطقی دارد که در صورت تمایل شما عزیزان مقاله ای را به آن اختصاص خواهیم داد.

۳- او پروژه های جانبی برای خودش مهیا می کند

مدیریت آمازون، به طور کامل رضایت شخصی اش را فراهم نمی کند به همین دلیل پروژه های جانبی را برای خود ایجاد کرده است.
او، واشنگتن پست را که یکی از موفق ترین روزنامه های آمریکاست خریداری کرد اما تمایل نداشت تغییر زیادی را در آن ایجاد کند. تنها، زمان لود شدن آنلاین آن را دستخوش تغییراتی کرد.
شاید شنیده باشید که جف بزوس پیرو ساده تر کردن کارهای آمازون، تصمیم داشت از طریق هواپیماهای بدون سرنشین بسته ها را تحویل گیرنده ها دهد که اگر دولت با این قضیه موافقت کند شاید اجرا شود.

۴- او صبح ها را صرف کاری که دوست دارد می کند

برخلاف استیو جابز، که هر روز یک چیز ثابت را برای صبحانه می خورد (نوعی قانون که در مقالات آینده به تشریح جزئیات آن خواهیم پرداخت) جف بزوس، سعی می کند چیزهای تازه ای را در صبحانه تجربه کند. یک نقل قولی که از جف بزوس هست درباره ی سفارش دادن صبحانه که اختاپوس دریای مدیترانه با نوعی گوشت نمک زده شده بعلاوه ی سیر! بوده است.
صبح های روتین و تنظیم شده برای هرکسی نیست! جف بزوس یک حامی قوی ست برای اینکه ثابت کند صبح ها را باید کاملاً طبیعی و آزاد سپری کرد. – این یکی از دلایلی است که جف هیچ جلسات کاری را برای صبح درنظر نمی گیرد و ترجیح می دهد که این ساعات را با عزیزانش سپری کند.

۵-  او یک مردِ خانواده دوست است

پدر جف بزوس، به تازگی دریافته است که پسرش جف، زنده به سر می برد!!! اما خوشبختانه خود جف، پدر بهتری ست. او هم مانند الون ماسک اولویت اصلی خود را “خانواده” قرار داده است.

همانطور که مطالعه کردید جف بزوس ساعات زیادی را برای خانواده اش صرف می کند (خصوصاً در طول صبحانه) یعنی تا جایی که قادر است خود را وقف آنان می نماید.
حتی می توان گفت که جف بزوس، همه چیز را حتی بهتر از آنگونه که می خواسته انجام می دهد.

– اگر قرار باشد تنها یک چیز از زندگی شخصی او بیاموزیم این است که حتی اگر موفق ترین مرد جهان نیز باشید می توانید همچنان یک انسان و یک پدر خوب باقی بمانید. در قالب یک جمله می توان گفت که جف بزوس، موسس شرکت موفق آمازون هر روز، خانواده و سلامتی اش را در کوله پشتی خود قرار داده و راهی محل کار می شود. شما چطور؟

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar