سلامت شغلی را پشت میز نشستن تهدید می کند!

سلامت شغلی امر مهمی است که می تواند موفقیت های شما را پایدار و یا فانی کند. در این مطلب قصد داریم به سلامت شغلی بپردازیم و بگوییم چگونه تهدید می شود.

 

سلامت شغلی را پشت میز نشستن تهدید می کند!

 

سلامت شغلی

براساس تحقیقاتی که توسط واشینگتن پست انجام شده، افراد با تحصیلات کمتر به مراتب، تمایل بیشتری به کار در محیط ناسالم دارند که این امر می تواند امید به زندگی را در افراد کاهش دهد. بخشی از این امر، بدلیل این حقیقت است که افراد با تحصیلات کمتر مشاغلی با دستمزدهای کمتری دارند، همینطور انتظار بیمه حفظ سلامتی هم ندارند! مشاغلی هم وجود دارد که در عوض تحصیلات بالا؛ تنها به مهارت بالا نیاز دارد. البته با درآمد خوب!

شغل هایی مانند آتش نشانی و یا پلیس، فعالیت های بدنی قدرتی داشته (خصوصاً در صورت مکرر بودن فعالیت) و وابسته به سلامت فرد نیز می باشند. همینطور افرادی که در این مشاغل هستند ریسک هایی را نیز پذیرفته اند. یعنی “بخشی از کارشان است.”

از شرایط کاری سخت برای افراد با تحصیلات کمتر گفتیم؛ اکنون نوبت به خصوصیات مشاغلی می رسد که شاید بسیاری از شما خوانندگان درگیرش هستید.

مطالعات بسیاری انجام شده که بر مضرات و اذیت های ناشی از غیرمتحرک بودن اشاره دارند. یکجا ثابت نشینی نه تنها احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی را افزایش می دهد بلکه پشت میز نشستن، کمردرد و کوفتگی بدن را نیز به همراه دارد.

امروز راه هایی را به شما می گوئیم که با انجام دادن آنها، پشت میز نشستن کمتر سلامتی تان را به خطر می اندازد. با ما همراه باشید:

 

 

این پیشنهادات از جانب انجمن پزشکی آمریکا بوده و نحوه ی صحیح قرار گرفتن پشت میز را در محیط کاری آموزش می دهد.

  • برای جلوگیری از کشیدگی عضلات پشت،‌ صاف بنشینید. خمیدگی و قوز کردن تنها از شما یک گوژپشت عالی می سازد!
  • پاهای خود را صاف بر روی زمین بگذارید. این کار به بهبود حالت بدنی شما کمک کرده و شما را در صاف نشستن یاری می دهد.
  • مانیتور کامپیوتر هم سطح با چشمانتان باشد تا عضلات گردن تان برای بهتر دیدن تحت هیچ فشاری قرار نگیرد.
  • آرنج هایتان را در نزدیکی بدن خود قرار داده و مچ را خم نکنید. (خصوصاً به هنگام استفاده از ماوس!!) در صورتیکه قادر به انجام اینکار نیستید، ابزارهای کوچک و مختلفی وجود دارد تا به کمک آنها بتوانید مچ دست خود را بطور صحیح قرار دهید.
  • هر ۳۰ دقیقه موقعیت فیزیکی خود را تغییر دهید. اگر کار شما به گونه ای ست که ایستاده فعالیت می کنید هر نیم ساعت بنشینید و بالعکس! اگر پشت میز می نشینید قطعاً هر ۳۰ دقیقه باید از جا برخیزید.
  • قدم بزنید. بجای آسانسور، از پله ها استفاده کنید. بجای ارسال ایمیل، خودتان پیاده به دفتر همکارتان بروید.

 


استرس خود را کاهش دهید

مطالعه ای انجام شده که ارتباط بین “داشتن ساعت استراحت منظم” و “بهبود بخشیدن سلامت جسمی و عاطفی” را نشان می دهد. در این آزمایش، ۸۵ درصد از کارکنان بیان کردند که استراحت های منظم در ساعات کاری، موجب بروز خلاقیت بیشتری در آنها می شود.

اما حالا تصور کنیم که شما در یک محیط کاری سالم قرار دارید. محیطی که عادات خوب در شما پرورش داده و ساعات استراحت منظمی هم دارد. فکر می کنید در این شرایط، از کلیه عوارض فعالیت های ناسالم در امان مانده اید؟ خیر!

شاید بطور کلی زندگی خوبی داشته باشید اما همچنان، زندگی تان ممکن است پراسترس باشد.. راه حلی که جیسون گارنر برای این موضوع پیشنهاد می دهد مدیتیشن و تمدد اعصاب است که می توان از طریق شرکت در کلاس های یوگا (بطور منظم) و حتی انجام تمرین های منظم تنفس به آن دست یافت.

دانشگاه John Hopkings، درباره ی مدیتیشن ذهنی بیان کرد که کلیه ی آزمایش های چندگانه ی تصادفی شان بر بهبودی قابل توجه افراد در برابر استرس، درد و عصبانیت تأکید داشته است.

job_meditation.412by274

 

بازنشستگی تنها شاید از نظر مالی خوب باشد، اما احتمالاً برای سلامتی تان خوب نیست!

براساس یک مطالعه ی اتریشی، احتمال مرگ در مردانی که در سنین زیر ۶۷ سال بازنشسته می شوند بیش تر است! پس شاید خبر خوبی باشد برای زنان اگر بدانند که این احتمال برای آنها کمتر است! 🙂

اما برای همه ی زنان و مردان (کارمندان شرکت) که هیچ خط مشی برای حفظ سلامت شغلی در محیط کار ندارند کاملا‍ً خطرناک خواهد بود.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar