• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

سلامت کارکنان را چطور کنترل کنیم؟

سلامت کارکنان را چطور  باید تأمین کرد؟

 

سلامت کارکنان را چطور کنترل کنیم؟

 

سلامت کارکنان

آیا رهبران به سلامت کارمندان خود اهمیت می دهند؟ سلامت هر یک از کارکنان می تواند در بهره وری بهتر او تاثیر داشته باشد در این پست ببینیم چطور می توان راه هایی را برای سلامت کارکنان ارائه داد.
به کارکنان خود که دچار چاقی هستند هشدار دهید بیشتر مردم خطر چاقی که شایع ترین خطر در تمام جهان است را درک نمی کنند آیا می دانید خطرات ناشی از چاقی در کارکنان چیست؟ پوکی استخوان، فشار خون، دیابت، سرطان، عوارض قلبی و … برای کارکنان خود در طول روز دوره های آموزشی سلامت را در نظر بگیرید تا بخشی از مشکلات حل شود. به کارکنان پیشنهاد دهید از برنامه غذایی سالم بهره ببرند و ورزش را فراموش نکنند. یک ضرب المثل معروف می گوید “تا میانگین چیزی را نسنجید نمی توانید آن را توسعه ببخشید” این ضرب المثل با سلامت و پرهیز غذایی کارکنان مطابقت دارد برای تشویق کارکنان و اهمیت دادن آن ها به سلامتی، به آن ها کتاب، مجله و برنامه های متنوع سلامتی را هدیه دهید.

 

مطلب پیشنهادی: چرا سلامت کارکنان برای کارفرما باید مهم باشد؟

ایجاد دفتر و فضاهای کاری جدید

نشستن طولانی کارکنان در یک جای ثابت باعث چاقی آن ها خواهد شد. در طول زمان خواهید دید که کارکنان دچار بیماری های مختلف می شوند. پس برای کارکنان خود دفترهای خاصی را در نظر بگیرید که باعث تغییر روحیه آن ها شده و بتوانند چند ساعتی را در آن جا استراحت کنند.

تعامل اجتماعی بین کارکنان را آسان تر کنید. ارتباط و تعامل کارکنان با یکدیگر را سهولت ببخشید.

مطلب پیشنهادی: افزایش انرژی مثبت بین کارکنان

 

با نشستن طولانی مدت در یک جا احساس تنهایی و عصبی بودن به فرد دست می دهد. فعالیت های خود را با همکاران خود در میان بگذارید. با داشتن تحرک حتی در فضای داخلی از چاق شدن خود جلوگیری کنید. با مدیر شرکت صحبت کنید تا در نظام غذایی شرکت از محصولات غذایی تازه و سالم بهره ببرند و بهداشت غذایی را کنترل نمایند. از شیرینی جات، قهوه، نوشابه های گازدار دوری کنید.

میزان مصرف شکر و نمک را در سفره غذایی خود کاهش دهید. کارکنانِ خود را به ورزش کردن و انجام تمرین های متفاوت تشویق کنید در صورت امکان از یک اتاق در شرکت استفاده کرده و وسایل ورزشی متفاوتی در آن قرار دهید. روزانه حدود یک ساعت را مشغول ورزش با همکاران باشید. انجام این کار هم سلامتی آن ها را افزایش می دهد هم انرژی آن ها را برای کار کردن افزایش خواهد داد. از شبکه های اجتماعی برای زندگی سالم تر کارکنان استفاده کنید. مطالب مفیدی را برای کارکنان خود در شبکه های اجتماعی ارسال کنید تا برای سلامتی خود بکار ببرند. ساعت های کاری کارمندان خود را کنترل کنید و ساعات تفریح و استراحت برایشان در نظر بگیرید.

 

[تعداد: 4   میانگین:  4.3/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar