سنجش هوش احساسی در مصاحبه استخدامی چگونه صورت می گیرد ؟

سنجش هوش احساسی در مصاحبه استخدامی

 

سنجش هوش احساسی در مصاحبه استخدامی

الگوی مصاحبه ها در دنیای تجارت امروز دچار تحویل عظیمی شده است. این تغییر تبدیل شدن آن از حالت خیلی رسمی به یک فرمت کاملا دوستانه و راحت می باشد.
امروزه، کارفرمایان بیش تر از اینکه به دنبال یک ماشین اتوماتیک باشند در پی شخصی هستند که از هر لحاظ متعادل و مناسب باشد.

همین امر باعث می شود تا مصاحبه کننده بیش تر سوالاتی را مدنظر داشته باشد که با دریافت پاسخ های آن بتواند به سطح هوش احساسی افراد (که نشان دهنده ی دانش فرد است) دست یابد.

هوش احساسی تلفیقی از انگیزه ی فرد، مهارت های اجتماعی، صبر و دلسوزی، خودآگاهی و سایر شرایط می باشد. مصاحبه ای که این شرایط را به خوبی مدیریت کند توانایی و پتانسیل کار کردن تحت هر شرایطی را داشته و نتایج موردانتظار سازمان را حاصل خواهد آورد.

به گفته ی Jenna Goudreau در Business Insider : هوش احساسی، کلید دستیابی به موفقیت واقعی ست.
امروز با ۵ مورد از این سوالاتی که به بهبود پاسخ داوطلبان در مصاحبه های استخدامی کمک می کند آشنا می شویم. ادامه ی آن در پست های آینده ارائه خواهد شد. همراه باشید.

سوالات هوش احساسی و نحوه پاسخ به آن ها

 

۱- چه چیزی در مورد دیگران شما را بیش تر آزار می دهد؟

گاهی اوقات، مممکن است مصاحبه کننده تجربیات شخصی خود را درباره ی مسائلی که مربوط به شخص خاصی بوده که علاقه ای به او نداشته را برای شما تعریف کند و از شما درباره ی چیزهایی که در محل کار قبلی خود در ارتباطات تان آزارتان می داد سوال کند.
اگر پاسخ شما به این سوال به گونه ای باشد که نوعی راهکار را برای حل کردن این وضعیت (استرس زا و آزاردهنده) ارائه دهد نشان دهنده ی هوش بالای شما خواهد بود.

به یاد داشته باشید که این نوع از سوالات به گونه ای طراحی شده اند که بینش درونی شما را استخراج کنند تا بدین وسیله بدانند که چگونه درباره ی ارتباطات قضاوت کرده و به آنها اهمیت می دهید. همینطور اینگونه از سوالات رفتار شما را با همکاران تان نیز نشان می دهد.

 

۲- روزی که همه چیز در نظر شما بهم می ریزد …

مصاحبه کننده با پرسیدن چنین سوالاتی قصد دارد مهارت حل مسائل شما را بسنجد. در واقع، برای بسیاری از شرایط در بحث تجارت امروز، “توانایی حل مسئله” شما می تواند کارساز باشد.

روزهایی را توضیح دهید که به مصاحبه کننده کمک کنید تا به درون شما راه یابد. به او نشان دهید که چگونه با مشکلات زیاد درگیر می شوید، وقتی غرق مشکلات هستید آیا تبدیل به یک آدم عصبی می شوید؟ یا …

این سوال یکی از سوالاتی ست که به استخدام کننده کمک می کند تا فرد صحیحی را از بین کاندیداها انتخاب کند. کسی که بتواند در شرایط غیر قابل پیش بینی به آرامی و خونسردی راهکارهای خوبی ارائه دهد.

 

۳- با ” شکست ” چگونه دست و پنجه نرم می کنید؟

برخی افراد با شکست نابود می شوند. این سوال هم به نوبه ی خود باعث می شود تا مصاحبه کننده دریابد که شما شکست خود را چگونه مدیریت می کنید. از شکست خود درس هایی را می آموزید؟ یا خودتان را برای همیشه بازنده می دانید و به ناراحتی خود ادامه می دهید؟
شخصی برای تجارت مفید است که بتواند در هر شرایطی به راهش ادامه دهد. پاسخ شما هم اگر راهکاری را شامل می شود که پیشنهاد ادامه ی روند را دارد نتیجه ی بهتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

۴- چه نوع رفتار سازمانی را انتظار دارید که درون تیم خود ایجاد کنید؟

مصاحبه کننده این سوال را برای دریافت میزان دانش رهبری شما می پرسد. شما چگونه تیم را مدیریت خواهید کرد؟ رفتار سازمانی (فرهنگی) که انتظار ایجاد آن را درون تیم تان دارید چگونه خواهد بود؟ چگونه نتیجه خواهد داد؟
این سوال نشان می دهد که داوطلب تا چه اندازه در کار با دیگران مهارت دارد. به هنگام پاسخ دادن به این سوال، می توانید از سایر استراتژی هایی که نشان دهنده ی شخصیت و کارتان هستند استفاده کنید.

 

۵- ” تغییر ” را چگونه مدیریت می کنید؟

همه می دانیم که در دنیای امروز و برای موفق شدن در آن “تغییر” اولین قدم برای هر فردی ست. شرکت ها هم به دنبال افرادی هستند که همواره در جهت تغییر حرکت کرده و همزمان بتوانند آن را با جنبه ی مثبت مدیریت کنند.
پاسخ شما به این سوال، به شرکت ها نشان می دهد که تا چه اندازه می توانید نقش یک بازیکن مثبت را در این مسیر داشته باشید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar