سه اهمیت خدمات پاسخگویی برای کسب وکارهای کوچک

خدمات پاسخگویی شرکت ها همانطور که می دانید- در موفقیت کلی کسب وکار اهمیت بسیار دارند و ما در این پست قصد داریم سه راهکاری که مزایای خدمات پاسخگویی را برای کسب وکارهای کوچک ثابت می کنند بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 

سه اهمیت خدمات پاسخگویی برای کسب وکارهای کوچک

 

خدمات پاسخگویی

 

خدمات پاسخگویی به کسب و کارها اجازه می دهد تا تمام کانال های ارتباطی خود را به طور سازمان یافته و موثر ، مدیریت و بهینه سازی کنند.

در دنیای کسب و کار، یک روز کامل را می توان برای فیلدینگ و هدایت تماس های دریافتی و یا ایمیل ها صرف کرد. اگرچه همه ما تعامل با مشتریان، ارباب رجوع ها و دیگر مخاطبین کسب و کار را دوست داریم، اما همیشه پای تلفن یا لپ تاپ نشستن برای پاسخ به سوالات  باعث می شود زمان زیادی برای مسئولیت های دیگر باقی نماند.

یکی از راه های مدیریت و یا جلوگیری از این موضوع ، سرمایه گذاری روی سرویس پاسخگویی است. خدمات پاسخگویی به کسب و کار ها اجازه می دهد تا تمام کانال های ارتباطی خود را به طور سازمان یافته و موثر مدیریت و بهینه سازی کنند.

خدمات پاسخگویی چه در قالب خدمات اتوماتیک باشند (سرپرست های خودکار، سیستم های پست صوتی و یا سیستم های پاسخگویی صوتی تعاملی)، چه در قالب مسئول پذیرش مجازی زنده، و یا خدمات پلت فرم اینترنتی (پاسخ به ایمیل خودکار، نظارت بر رسانه های اجتماعی و یا وب چت زنده)؛ می توانند مزایای لجستیکی تاثیرگذاری را برای کسب و کار کوچک داشته باشند.

این مزایا در سه حوزه ی به هم پیوسته ظاهر می گردند: بهره وری زمانی، انعطاف پذیری و خدمات به مشتریان.

 

۱- بهره وری زمانی

زمان هم یک منبع مشترک و هم یک منبع انحصاری است. در یک دنیای ایده آل، مشتریان و مخاطبان ، زمانی تماس می گیرند که برای شما راحت تر باشد، و شما نیز زمان کافی برای رسیدگی به موضوعات مورد نظر آنها داشته باشید. متاسفانه در واقعیت و یک جهان غیر ایده آل ، آنها این کار را انجام نمی دهند؛  بنابراین غیر ممکن است که به همه ی آنهایی که به کسب وکار شما دسترسی پیدا کرده اند  توجه برابر و تقسیم شده داشته باشید. اگرچه خدمات پاسخگویی به پرسش ها اجازه نمی دهد که توجه کامل و غیر تقسیم شده ی شما را به خود اختصاص دهد، اما اجازه می دهد که کسب و کارتان با تمام سوال ها با یک پاسخ سازگار و مناسب روبرو شود.

مهم تر از همه، سرویس پاسخگویی زمان را برای کسب و کارهای کوچک به منظور پرداختن به نگرانی های دیگر ، آزاد می کند. زمان و منابع ذخیره شده با استفاده از سرویس پاسخگویی مستقیما به ارزش دریافتیِ کسب وکار ها که بخاطر خدمات پاسخگویی است، کمک می کند.  تحقیقات اخیر Clutch نشان می دهد که کاربران شدیدا از سرویس پاسخگویی خود راضی هستند. کم تر از یک درصد از صاحبان کسب وکارها ادعا می کنند که ارزش کم تر از متوسط” را از سرویس پاسخگویی شان دریافت می کنند.

 

۲- انعطاف پذیری

آنچه که مستقیما به مدیریت زمان ارزشمندِ فراهم شده توسط خدمات پاسخگویی مربوط می شود، انعطاف پذیری سازمانی آنهاست. بسیاری از خدمات پاسخگویی ماهانه و وابسته به کاربرد هستند (یعنی وابسته به میزان دقایقی هستند که استفاده می شوند). این یک مزیت بسیار مهم برای کسب و کارهای کوچک است، زیرا از هدر رفتن منابع غیرضروری که همیشه برای سرویس نیاز هست جلوگیری می کند. به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است تنها در طول دوره ی بسط کسب و کار از خدمات پاسخگویی استفاده کند، مانند یک خرده فروش در طول فصل تعطیلات.

 

۳- خدمات مشتری

خدمات به مشتریان نیروی حیاتی کسب و کارهای کوچک است. بسیاری از کسب و کارهای کوچک در درجه اول با اهمیت دادن های شخصی و صمیمی به مشتریان و مخاطبین خود، رشد می کنند.

مقدار زمان بهره وری و ارزش، همراه با انعطاف پذیری سازمانی که در نهایت برای کسب وکار به دست می آید، یک سیستم خدمات به مشتریان پیشرفته برای کسب و کارهای کوچک می باشد. همانطور که در بالا گفته شد، استفاده از سرویس پاسخگویی می تواند پاسخگویی کسب و کار شما را استاندارد کند که تضمین می کند هیچ ارتباطی ورودی از دست نمی رود، و از هر گونه ناامیدی آنهایی که به کسب و کار دسترسی پیدا کرده اند، جلوگیری می کند؛ تضمینی که در نهایت از ظرفیت خدمات به مشتریان یک کسب و کار حمایت می کند.

بنابراین، ترکیب این سه حوزه مزیتی- بهره وری زمان و منابع، انعطاف پذیری کسب و کار و بهبود خدمات مشتریان-  خدمات پاسخگویی را به یک سرمایه گذاری تبدیل می کند که کسب و کارهای کوچک باید در نظر بگیرند، به خصوص در عصر ارتباطات سریع و آنی. به این ترتیب، تمام کانال های ارتباطی را می توان تحت کنترل داشت و در عین حال در شرایط مطمئن بهینه سازی شده ای که تمام ارتباطات ورودی بررسی می گردند، امکان انعطاف پذیری برای اختصاص زمان کافی به جنبه های دیگری از کسب و کار فراهم می شود.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar