سه دلیل اصلی ترک شغل افراد از سازمان ها

ترک شغل دلایل متعددی می تواند داشته باشد. با توجه به شرایط کارکنان مختلف، در این پست ببینید که چه عاملی محرک این تصمیم شان شده است.

 

سه دلیل اصلی ترک شغل افراد از سازمان ها

 

ترک شغل

 

تعادل بین زندگی و کار را فراموش کنید: این فاکتورها (که در پست معرفی می شود) بیش ترین تأثیر را روی حفظ کارکنان دارند!

بسیاری از مردم آمریکا از شغلی که دارند رضایت ندارند. به همین دلیل تصمیم به ترک شغل شان می گیرند. (یا حداقل شروع می کنند به دنبال یافتن شغل دیگر!)

مطالعه ای که توسط Glassdoor انجام شده پیشنهاد می دهد که خیلی دقیق تر به انگیزه ی کارکنانی که اقدام به ترک شغل می گیرند نگاه کنید. با توجه به تحلیل رزومه های بیش از ۵ هزار کارمند که در طول ۹ سال اخیر شغل شان را تغییر داده اند محققان چندین گرایش را شناسایی کردند. برخی از این گرایشات کاملاً واضح است مثل ترک شغل بخاطر رفتن به یک شرکت دیگر یا ترک آن بدلیل جابجایی منزل. اما چه چیزی به تصمیمات کارکنان برای ترک شغل ، تعجب آور است؟

پس از بررسی این گرایشات، تحلیل آماری Glassdoor سه فاکتور را که مهم ترین عوامل برای حفظ کارکنان است عنوان کرد:

۱- فرهنگ سازمان

۲- حقوق کارکنان

۳- گیر کردن در همان جایگاه شغلی به مدت طولانی

 

اقتصاددان ارشد و کارشناس داده Glassdoor ، آقای Andrew Chamberlain و Morgan Smart می گوید چندان شگفت انگیز نیست که یک فرهنگ سازمانی خوب باعث می شود مردم در همان محل کار بمانند. (به اعتبار برخی از شرکت های برتر برای کار کردن فکر کنید: مثل گوگل و فیسبوک)

این اشخاص درباره ی اینکه چه مقدار حقوق کارکنان را راضی در کنار شرکت حفظ می کند نوشته اند: بطور میانگین دریافتیم که افزایش ۱۰ درصد حقوق ثابت  ۱.۵ درصد احتمال بیش تر ایجاد می کند که کارمند در محل کار باقی بماند.

تحقیقات Glassdoor می گوید برای هر ۱۰ ماهی کارمند در همان جایگاه شغلی باقی بماند ۱ درصد احتمال بیش تری هست که شرکت را بخاطر نقش دیگری ترک کند که به گفته ی محققان، تأثیر قابل توجهی ست.

 

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar