• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

سه عامل توقف رشد کارآفرینان که می بایست از آنها دوری کرد

عامل توقف رشد کارآفرینان ممکن است برای خودکارآفرینان در ابتدا ملموس نباشد.کارآفرین با مشغله های گوناگونی دست و پنجه نرم می کند. و همین موضوع باعث می شود که او از عوامل رشد خود غافل بماند.

عامل توقف رشد کارآفرینان

استفاده از تجربیات دیگران

با وجود اینکه ممکن است از طریق فروش محصولات و خدمات، در کسب و کار خود پول هنگفتی به دست آوریم، اما مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر، بالا و پایین های بسیاری را تجربه می کنیم. در چنین موقعیتی، این فقط تجربیات ما نیست که می تواند کمک کند تا در آن زمان پیش برویم. بلکه می توانیم از تجربه سایر کارآفرینان – به ویژه از شکست آنها – استفاده کنیم. که به ما فرصتی برای یادگیری سخت ترین درس ها را می دهد. بدون اینکه مجبور باشیم همان اشتباهات را مرتکب شویم.

اِعمال این درس ها در کسب و کارمان موجب ایجاد تفاوت هایی می شود که راه را برایمان هموار می کند. برای هدایت شدن به سوی موفقیت و اجتناب از اشتباهات پر هزینه نیاز به تجارب دیگران داریم. با گنجاندن افراد متفکر و انسانهای موفق در کسب و کار خود، می توانیم از تجربه ی یکدیگر استفاده کنیم. و بنابراین می توانیم رشد کرده و از بسیاری از مشکلات تجاری که دیگران تجربه کرده اند، جلوگیری کنیم. عامل توقف رشد کارآفرینان عدم توجه به اینگونه درس هاست.

به تجربه ثابت شده است همه ما کارهایی انجام می دهیم که موجب توقف رشد یا شاید بهتر باشد بگوییم موجب از بین رفتن رشد ما در کسب و کار و حتی سایر جنبه های زندگیمان می شود.

سه عامل توقف رشد کارآفرینان

در این مطلب قصد داریم به سه عامل توقف رشد کارآفرینان اشاره کنیم. با دوری جستن از این عوامل می توانید به روند رشد کسب و کار خود ادامه دهید. در ادامه به این سه عامل می پردازیم، با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- وقت زیادی را صرف تمرکز روی چشم انداز فردا می کنیم

اگر به فردا تمرکز کنید، تصور می کنید که زمان بیشتری دارید؛ با در نظر گرفتن اینکه زمان زیادی دارید، اجرای برنامه های امروز را متوقف خواهید کرد. داشتن چشم انداز خوب است. زیرا زمانی که همه چیز سخت است، چشم انداز به شما انرژی مورد نیاز برای حرکت به جلو را می دهد. با این حال، اگر به تمرکز بر زندگی دلخواه آینده ادامه دهید، زندگی کردن در امروز را فراموش خواهید کرد. عمل کردن در حال بسیار مهم است. و داشتن چشم انداز به تنهایی نمی تواند زندگی دلخواهتان را بسازد. صرف زمان بیش از حد برای چشم انداز و خیالپردازی، فرصت های شما را برای انجام کارهای مورد نیاز جهت دستیابی به دیدگاه نهایی تان، کاهش می دهد.

۲. رشد خود را با رشد دیگران مقایسه می کنیم

ما زمان زیادی را صرف مقایسه موفقیت های خود با موفقیت افراد دیگر می کنیم. رسانه های اجتماعی و تلویزیون این احساسات را با نشان دادن کارآفرینان موفق تداوم می بخشند. ما آنها را موفق می بینیم و حسرت می خوریم که چرا ما اینگونه نیستیم. وقت آن است که خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. و کار خود را انجام دهید. با تمرکز هر روزه روی آن مفاهیم ذهن شما یک الگوی منفی ایجاد می کند. و شما باور می کنید که به اندازه کافی موفق نیستید. و این امر موجب می شود انرژی خلاق که باعث رشد می شود، متوقف گردد.

برای مطالعه بیشتر:

استراتژی رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

۳. به افسوس ها و فرصت های از دست رفته تمرکز می کنیم

هر یک از ما خاطره ای از زمانی در زندگی خود داریم. که در آن می توانستیم کاری انجام دهیم که ما را در زندگی بسیار موفق سازد. اگر ما روی آن فرصت سرمایه گذاری کرده بودیم، امروز وضعیت مان کاملا متفاوت بود. تمرکز بر افسوس و پشیمانی، شما را از مسیر موفقیت منحرف می کند. این انرژی منفی مانع می شود ذهن شما فرصت های جدید موجود در زندگی را ببیند. از فرصت های از دست رفته عبرت بگیرید. تا اعتماد به نفس خود را به دست آورید. و بتوانید از فرصت دیگری که برایتان پیش می آید به نحو احسن استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر:

رازهای موفقیت برای کارآفرینان

وضعیت کنونی کارآفرینی در کشور از زبان دکتر مرتضی عماد زاده

ویژگی های کارآفرینان که آنها را از دیگران متمایز می کند

موفقیت در کسب وکار با استفاده از ۴ تکنیک

تغییر الگوهای ذهنی

غلبه بر این عامل توقف رشد کارآفرینان نبردی است که بسیاری از آنها در برخی مواقع در سفر موفقیت خود با آن مواجه هستند. کنترل ذهن غیرممکن است. اما آگاهی از الگوهای خود ممکن است. بنابراین می توانید راهی برای شکستن آن الگوها پیدا کنید.

در اینجا لیستی از کارهایی که می توانید انجام دهید آورده شده است. تا این الگوها را شکسته و شروع به رشد کنید:

  • یک چشم انداز دراز مدت و یک برنامه عملی کوتاه مدت ایجاد کنید. قرار دادن اهداف کوتاه مدت را در مقابل چشم، مسیری را برای دیدگاه نهایی شما ایجاد می کند. اهداف کوتاه مدت کمک خواهد کرد. که به یاد داشته باشید مراحل روزانه خود را برای دستیابی به چشم اندازتان طی کنید.
  • هنگامی که متوجه شدید زندگی تان را با دیگران مقایسه می کنید، بر پیشرفتی که در گذشته داشته اید، متمرکز شوید. اگر می خواهید رشد کنید، باید از نیاز به کمال بیرون بیایید. و ذهن خود را برای خو گرفتن به پیشرفت، تمرین دهید.
  • از فرصت های از دست رفته برای جذب فرصت های جدید استفاده کنید. به یاد آوردن اینکه چگونه فرصت های بزرگ را از دست دادید، می تواند تسهیل کننده دستیابی به فرصت بزرگ دیگر باشد. از تلخی حاصل از فرصت از دست رفته برای شکار فرصت بعدی عبرت بگیرید. تا مانع ضایع شدن آن شوید.

برای مطالعه بیشتر:

مدلسازی و الگوبرداری در NLP

اصل مدل سازی در NLP چگونه عمل می کند؟

چیزهای که درباره تفکر خلاق نمی دانید!

چگونه یک ذهن خلاق داشته باشیم؟

امیدوارم با شناسایی سه عامل توقف رشد کارآفرینان ، به روند رشد خود ادامه دهید.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۹/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar