• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و کاربرد آن در ایجاد روابط مشتری

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

داشتن شناخت خوب از مشتریان، شما را قادر می سازد تا استراتژی های بازاریابی را توسعه داده و سپس نیازهای خاص آنها را برآورده کرده و در نهایت فروش خود را افزایش دهید. اما از کجا می توان اطلاعات مشتری را دریافت ، ذخیره  و دسته بندی کرد؟ استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می تواند با تامین این اطلاعات درآمد شما را افزایش دهد.

مزیت های سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری می تواند یک ابزار قدرتمند در زرادخانه بازاریابی شما باشد. با ثبت محصولات محبوب و غیر محبوب مشتری، الگوهای هزینه ای و محل آنها، سن و جنسیت مشتریان، نرم افزار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری شما را قادر می سازد تا یک تصویر دقیق از سلیقه ها، نیازها و عادات خرید آنها داشته باشید.

این کار به نوبه خود شما را قادر می سازد تا پایه مشتری خود را به گروه هایی از خریداران با سلایق و بودجه های مختلف تقسیم کنید. برای مثال شما می توانید مشتریان سودآور و مشتریان بالقوه خود را شناسایی کنید، و آنها را با پیام های بازاریابی و پیشنهادات مخصوص هدف قرار دهید. اگر پیام – و زمانبندی آن – درست باشد، می توانید نرخ تبدیل فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی کسب و کار مشتری محور است که برای بهینه سازی درآمد، سود و رضایت مشتری طراحی شده است. هرچه بیشتر مشتریان خود را درک کنید، هدف قرار دادن مشتری های جدید و افزایش فروش آسان تر است.

اگر پایگاه داده های بازاریابی خود را داشته باشید، خط فروش و تحویل تان از طریق سیستم مدیریت ارتباط با مشتری  انجام خواهد شد، و در نتیجه  می توانید بر رابطه نظارت داشته باشید و بازگشت سرمایه گذاری خود را به دقت اندازه بگیرید. با استفاده ی موثر داده ها، می توانید فروش را از یک پایگاه مشتری هدایت نمایید، و در عوض مقدار زیادی پول را در راستای جذب مشتری جدید مصرف نکنید.

ارزش پولی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری فقط برای شرکت ها نیست. کسب و کارهای کوچکتر لزوما نیازمند یک بسته پیچیده ی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نیستند. اما اگر این بسته به درستی اجرا شود، اکثر سیستم ها می توانند ظرف دوازده ماه هزینه ی مصرفی خود را دوباره بازگردانند.

امروزه بسیاری از کسب و کارها استفاده از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر را انتخاب می کنند. این کار تعدادی مزیت دارد: سیستم های مبتنی بر ابر را می توان به سادگی و به راحتی در دسترس کارکنان فروش که خارج از دفتر کار می کنند، قرار داد. برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر اغلب ارزان ترند؛ زیرا نیازی به سرمایه گذاری بزرگ ندارند. و کسب و کارها می توانند اشتراک ماهانه داشته باشند.  ارتقای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری آنلاین راحت تر است.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه می توان ارتباطات موثر با مشتری ساخت؟

آشنایی با اصطلاحات CRM

یک کسب و کار کوچک می تواند کمترین پرداخت را برای سطح ورودی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر،  برای هر کاربر در هر ماه داشته باشد(تقریبا۳ پوند). از این رو انتظار می رود ، کسب و کارهایی که حدودا ۱۰ کارمند دارند، برای یک سیستم مبتنی بر ابر مناسب حدود ۵۰ پوند برای هر کاربر در هر ماه پرداخت کنند.

به علاوه، شرکت ها می توانند یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را خریداری و در شبکه کامپیوتری خود راه اندازی کنند. در آغاز احتمال دارد هزینه به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر باشد، زیرا پشتیبانی از فناوری اطلاعات و هزینه های اولیه ی مجوزهای نرم افزاری را شامل خواهد شد. پشتیبانیIT  خود را بررسی کنید تا ببینید چه مواردی را پوشش می دهد.

انتخاب بسته سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

با داشتن سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در بازار، می توانید تصویر واضحی از آنچه که باید انجام دهید، داشته باشید. برای مثال آیا به چیزی نیاز دارید که به طور یکپارچه با نرم افزار موجود شما کار کند؟ آیا می خواهید تماس فروش یا ارسال ایمیل های خودکار را برای تایید سفارشات مشتریان زمان بندی کنید؟

باید سعی کنید از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری با کاربری آسان استفاده کنید. بعضی سیستم ها با پلتفرم های رایج رایانه ها سازگار هستند – کارکنان بیشترین استفاده را از این سیستم ها می کنند زیرا با آنها آشنا هستند.

هر بسته ای که انتخاب کنید، قرار دادن آن در دسترس همه، بسیار ضروری است. اغلب، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری فقط برای راحتی و ارتقای کارکنان فروش استفاده می شود و فرصت های دیگر در سراسر سازمان نادیده گرفته می شوند، فرصت هایی که با آنها می توانید اطلاعات لازم برای ایجاد وفاداری مشتری را جمع آوری کنید. برای آنکه سیستم مدیریت ارتباط با مشتری موثر باشد ، همه کارکنان باید در فرآیند باشند.

[تعداد: 4   میانگین:  3.5/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
مهدیان
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدیان
مهمان
مهدیان

خوب بود. ولی فقط دو مورد رو بیان میکرد.