چگونه توجه شبکه های اجتماعی را به کسب و کار خود جلب کنیم؟

شبکه های اجتماعی ، محتوایی که در آن به اشتراک می گذارید و نوع مدیریت آن به شما در دستیابی به موفقیت کمک می کند.

 

چگونه توجه شبکه های اجتماعی را به کسب و کار خود جلب کنیم؟

 

 

 

چگونه توجه شبکه های اجتماعی را به کسب و کار خود جلب کنیم؟

بزرگ ترین مشکل کسب وکار شما ناشناخته بودن است. اگر مردم شما را نشناسند با شما کار نمی کنند. محصولات شما باید چشم گیر باشند، خدماتی که ارائه می دهید باید مشتری را هیجان زده کنند، ولی اگر آنها ندانند که شما وجود دارید اصلاً این نکات به شما کمکی نخواهد کرد.

شبکه های اجتماعی یکی از راه های موثر برای ایجاد آگاهی و شناخت است و راهی است تا شما را از ناشناس بودن نجات دهد. این کانال های فوق العاده ی ارتباطی و رایگان برای تمام ما در دسترس هستند ولی متاسفانه بسیاری از ما آنها را به راحتی از دست می دهیم.
اگر از میزان توجه در شبکه های اجتماعی راضی نیستید باید در این باره کاری انجام دهید. در اینجا چند راه حل قابل توجه در شبکه های اجتماعی ارائه شده است. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- به اندازه کافی مطلب پست نمی کنید

هنگامی که برنامه ای برای ارسال پست دارید به خاطر داشته باشید که نه فقط باید مطلب ارسال کنید بلکه باید برای خودتان و برندتان جلب توجه کنید.
در اینجا راهنماهایی برای شبکه های اجتماعی ارائه شده ولی در عین حال پاسخ صریحی برای اغلب آنها وجود ندارد. نکته مهم در آخر این که هر چقدر بیشتر پست بگذارید امکان تعامل بیشتری با طرفداران خود خواهید داشت.
من با اطمینان صد درصد به شما خواهم گفت که به اندازه کافی پست نمی گذارید. من معمولاً یک یا دو پست در توییتر ارسال می کردم و تاثیر بسیار خوبی گرفتم. سپس تعداد پست ها را به پنج تا هفت مرتبه تغییر دادم و تاثیر بیشتری بدست آمد. اگر بخواهید در سطح گرنت کاردون مشهور باشید باید حدود پنجاه پست در روز ارسال کنید.
اگر بدنبال راهی آسان برای توجه بیش تر کاربران هستید تعداد دفعات پست های خود را افزایش دهید.

۲- در زمان نامناسب پست ارسال می کنید

اگر دوست دارید در ساعت دو صبح در شبکه های اجتماعی پست بگذارید و کاربران شما اکثرا تا ظهر آنلاین نشوند آنگاه توجه زیادی به شما نخواهد شد. اگر زمانی که برای LinkedIn پست میگذارید با زمان پست مطلب برای فیس بوک و اینستاگرام یکسان باشد اصلا تعجب نکنید که نتایج متفاوتی را خواهید دید. هرکدام ازاین رسانه ها کاربران متفاوت و الگوهای متفاوتی دارند که باید به آنها توجه کرد.
استفاده از برنامه هایی مانند Buffer یا Hootsuite که قبلاً در پست های مجزا به معرفی پرداختیم برای ارزیابی زمان های مختلف ارسال مطلب و نوع مطلب ارسالی به شما کمک خواهند کرد. شما می توانید با استفاده از این داده ها تصمیم گیری کنید ولی به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که برای شخص دیگری مفید است ممکن است برای شما نتیجه خوبی نداشته باشد. همانطور که به تست و بررسی ادامه می دهید الگوهای مخصوص به خود را پیدا می کنید و زمان های طلایی و زمان های بد را برای ارسال مطلب و جلب توجه کاربران خواهید یافت.
به یاد داشته باشید هرچقدر پست بیش تری ارسال کنید بیشتر در مورد کسب وکارتان حرف زده می شود. اگر فقط یک بار پست ارسال کنید فقط یک بار فرصت صحبت درباره خودتان را به مخاطبان می دهید. اگر ده بار پست ارسال کنید ده بار فرصت می یابید که برای رسیدن به الگوی خاص خودتان تست کنید و حجم بیش تری از فضای مجازی را به خود اختصاص دهید.

 

۳- به یاد ماندنی نیستید

به یاد ماندنی شدن از مسائل مختلفی به وجود می آید. پیوستگی قطعا یکی از آنهاست، هرچه بیش تر چیزی را ببینید و بشنوید بهتر در ذهن تان می ماند. برای مثال من می دانم که Geico حدود ۱۵ درصد یا بیشتر در بیمه اتومبیل به من تخفیف می دهد چون این پیام را در روح و روان من حک کرده است.
به طور متوسط پنج تا هفت بار لازم است تا یک برند در یاد بماند. حال ببینید با این تعداد زیاد که برندها را می بینید و می شنوید چه اتفاقی می افتد.
بنابراین برای پایدار شدن برندتان تلاش کنید. داستان ایجاد کار خود را با کاربران در میان بگذارید و کمی شخصی تر مطلب بگذارید. به دنبال راه هایی باشید که طرفداران تان از آنها لذت ببرند. بطوری که وقتی نام تجاری شما را می بینند احساس مثبتی به آنها دست بدهد. تمام این کارها باعث می شود دفعه بعد که درباره کار شما فکر می کنند ارتباط ایجاد کرده و تماس بگیرند.

۴- استفاده بیش از حد از اپلیکشن ها

اتوماتیک کردن پست ها با استفاده از اپلیکیشن ها بسیار عالی است. من از Buffer برای زمان بندی ارسال پست ها استفاده می کنم. قبلا از دستور IFTTT برای به اشتراک گذاری مقالات به محض انتشار استفاده می کردم. ولی شبکه های اجتماعی بدلیل خاصی به این نام هستند. تمام آن از روابط و انسانیت ساخته شده است. اگر شما از ابزارهای خودکار بیش از حد استفاده کنید تا در زمان خود صرفه جویی کنید ارتباطات اصلی با مخاطبان را از دست خواهید داد و جذب مخاطب شما از این طریق خواهد بود.
بدنبال فرصت هایی برای ارتباط با مخاطب باشید. اگر شخصی مقاله شما را Retweet کرد از وی تشکر کنید. اگر از مطلب دیگران خوش تان آمد به آنها بگویید از کدام قسمت خوشتان آمده. سوال ها را جواب دهید. سوالاتی بپرسید و در مکالمات آنلاین شرکت کنید. این یعنی قرار دادن ارتباط اجتماعی در شبکه های اجتماعی.

 

۵- تمام تخم مرغ ها در یک سبد

شما تمام تحقیق ها و بررسی ها را انجام داده اید. می دانید که مخاطبان شما از چه الگوهایی در کدام شبکه استفاده می کنند. حال تمام تمرکز خود را روی یکی دو شبکه اجتماعی می گذارید و برای بقیه نه چندان! اشتباهی که من خودم مرتکب شدم. به شما می گویم که به واقع نمی توانید بدون امتحان کردن، نظر قطعی در مورد استفاده مخاطبان خود از شبکه های مختلف اجتماعی بدهید.

 

 

اصول تبلیغات و ترویج محصولات

اگر روزی برنامه ای را اختراع کرده و به ثمر رساندید، اما در ارتباط با مردم و ترویج برنامه در شبکه های اجتماعی شکست خوردید، و توجه هیچ یک از مخاطبان را جلب نکردید چطور عمل می کنید؟

تمام شرکت ها، و مراکز تجاری باید پاسخ این سوال را بدانند و آماده مواجهه با چنین رویکردی را داشته باشند. موسسه های کوچک روابط عمومی خوبی با مشتریان خود نداشته و این مشکل می تواند آنها را با بحران روبرو سازد. در حال حاضر بیش تر مردم سعی می کنند تکنیک های جدیدی را بیاموزند تا از آن ها برای کسب و کار خود بهره ببرند به طور مثال نشریات مانند سابق اخبار را فقط در روزنامه ها منتشر نمی کند و از شبکه های اجتماعی هم بهره می برند. متاسفانه روابط عمومی به تنهایی نمی تواند باعث ترویج و جذب مشتریان شود. برای ترویج و جذب مشتریان گروهی تشکیل دهید تا مانند ابزار یک دستگاه الکتریکی کامل باعث تکامل کسب و کارتان گردند.

 

حقایق کسب و کار خود را بازگو نکنید، فقط داستان تعریف نمایید.

بیش تر موسسه ها قصه هایی درباره محصولات برای مشتری بازگو می کنند. در واقع می خواهند محصولات خود را برای مشتریان وصف کنند. تمرکز روی استراتژی های تبلیغاتی به تجربیات متعددی نیاز دارد این تجربیات می تواند باعث توسعه و پیشرفت شرکت و افراد گروه شود. شوق و اشتیاق کارکنان را حفظ کنید. موسسه ها در ابتدای راه خود مخصوصا هنگامی که برای کسب و کارشان تبلیغات انجام می دهند هیجان و استرس سراسر وجودشان را فرا می گیرد، اما شما باید چه کاری انجام دهید؟ باید از زاویه دیگری به کار خود نگاه کنید و هیجان کار خود را حفظ نمایید. مشتریان و نشریات با دیدن اشتیاق شما بیش تر جذب خواهند شد. با زنده کردن اشتیاق باعث ترویج محصولات خود شوید. هیچ کس به دنبال اخبار قدیمی نیست، نشریات در روزهای نه چندان دور فقط چند خبر را در نشریات منتشر می کردند. اما در حال حاضر در هر ساعت خبر جدیدی به گوش شما خواهند رساند. وسایل جدیدی چون شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، سایت ها و … جدید ترین خبرهای روز دنیا را در اختیار شما قرار می دهند. همه موسسان شبکه های اجتماعی سعی دارند میزان ارتباط مردم را در این شبکه ها افزایش دهند تا روابط گسترده تری را بنا سازند.

 

در اخباری که ارائه می دهید تجدید نظر کنید

وب سایت شما باید جدیدترین خبرها را به بینندگان ارائه دهد حتی اگر خبرهای جدیدی ندارید تبلیغات جدید، مقاله ها، اطلاعات آموزشی را برای مخاطبان منتشر کنید. روی نوع مطالب تمرکز کنید نه تعداد آن ها، ممکن است در روز مطالب مختلفی را منتشر سازید اما هیچ کدام از آن ها نیاز مخاطب را برآورده نکند. در جستجوی مطالبی باشید که مردم را جذب کند، مطالبی را که به وب سایت شما و کار شما مربوط نیستند انتشار ندهید. روی نوع خبر تمرکز کرده تا روز به روز بازدید کنندگان محصولات تان افزایش یابد. موقعیت های مختلف نشریات را مد نظر قرار دهید. بیش تر مردم به سختی کار نشریات پی برده اند. نشریات روزانه هزاران ایمیل را از مردم دریافت می کنند و هر کدام از این پیام ها متفاوت و متغییر است. با ارائه پیام های درست به نشریات یا شبکه های اجتماعی کار خود را راحت تر کنید.

 

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar