چطور شبکه های ارتباطی خود را گسترش دهیم؟

استراتژی های شبکه سازی که در این پست گردآوری شده را دنبال کنید. این استراتژی ها توسط موفق ترین کارآفرینان آمریکایی بکار گرفته شده اند. شما هم با انجام آنها، شاهد رشد و ترقی کسب و کار خود باشید.

cstland-networking

داشتن شبکه ی ارتباطی در سطح جهانی برای بسیاری از کارآفرینان، چیزی ست که معتقدند یا باید آن را ایجاد کنند، یا باید به کل اهمیت ندهند! اگر شبکه ای قوی دارید، کسب و کار شما در مقابل همه چیز مقاومت خواهد کرد و فرصت ها همیشه سرِ راه شما سبز خواهند شد. حتی در مقابل برخی از این فرصت ها، شما نمی توانید حدس بزنید که باید چه کاری کنید! و البته اگر شبکه ای در سطح جهانی نداشته باشید هم در هر صنعتی که باشید، کمی سختی مجزایی را متحمل خواهید شد.

 

همیشه در حال برقراری ارتباط باشید

 Kevin Harrington از کارآفرینان برنامه تلویزیونی Shark Tank در این کار، مهارت ویژه دارد. به گفته ی خودش او در طول یک سال در بیش از ۱۰۰ رویداد حضور بهم می رساند که شامل نمایشگاه ها، سخنرانی ها، کنفرانس ها و … می باشد. با چنین شبکه ی گسترده ای که ایجاد کرده همچنان در پی شبکه سازی ست.

اگر امروز کارآفرین جدید به میان بیاید و احساس کند که نیازی به شبکه سازی نیست، بهتر است با موفق ترین کارآفرینان روی سیاره تماسی برقرار کند و بداند که آنها هم چنان در حال برقراری ارتباط اند.

اگر خود شما هم تا به این لحظه، به تشکیل شبکه ی خود اقدام نکرده اید، هرچه زودتر شروع کنید. بسیاری از موفق ترین کارآفرینان جهان، کیفیت شبکه ها و مردمی که در اطراف شان هستند را برای موفقیت نهایی خود درنظر می گیرند.

جاهایی که باید شبکه سازی کنید

  • سمینارها

اگر در صنعت خود به خوبی شناخته شده اید، اگر در سمینارها صحبت می کنید و یا اگر رابطی دارید که می تواند شما را به بهترین افراد معرفی کند سمینارها قابل صرف زمان هستند. اما اگر هیچ رابطی ندارید بهترین اقدام ریسکی که می توانید انجام دهید این است که از سایر حضار بپرسید چه فرد ارزشمند دیگری هست که شما باید با آن ملاقات کنید.

  • اشخاص برجسته

شاید در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد اما تا حد امکان پول خود را بدین منظور صرف کنید. هرچه پول بیش تری صرف کنید، فرصت های بهتری برای ملاقات با افراد برجسته و موفق خواهید داشت. رویدادهایی هست که شما توسط مقدار پولی که قرار می دهید قادرید در رویدادی شرکت کنید که افراد موفق و برجسته حضور دارند.

  • معارفه های شخصی

راهی را بیابید که با افراد بسیار موفقی که شناخت خوبی دارید همکاری کنید. بهترین کسب و کار، از معارفه های سطح بالا حاصل می شود. اگر خدماتی را هم از این به فروش رساندید می توانید کمیسیون هم به آنها پیشنهاد دهید. از بهترین مخاطبان خود بخواهید شما را به سه نفری که فکر می کنند باید با شما آشنا شوند معرفی کنند. شما هم همینکار را برایشان انجام دهید. اگر این درخواست را نداشته باشید، این اتفاق ها هرگز رخ نمی دهند! به یاد بیاورید، بدترین نتیجه ای که می تواند داشته باشد یک “نه” است!

 

پیگیری کردن، بسیار مهم است

شبکه سازی تنها به معنی داشتنِ یک مرحله آشنایی و ملاقات نیست. برای ایجاد کیفیت روابط، به مکالمات زیادی نیاز دارید. مطمئن شوید که با ارسال مقالات جالب، ریتوییت کردن توییت های مهم شان و … بطور مداوم بر ارزش آنها می افزایید.

اما نکته ای که همواره باید بخاطر داشته باشید این است:
همیشه قبل از اینکه کسی را به کسی دیگر معرفی کنید، از آنها کسب اجازه کنید. یکی از آزاردهنده ترین چیزها در جهان، حضورِ افرادی ست که بدون اینکه از شما بپرسند قصد معرفی شدن دارید یا نه، شما را به دیگران معرفی کنند.

 

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar