شخصی سازی محتوا رویکردی برای موفقیت در بازاریابی محتوا

شخصی سازی محتوا

شخصی سازی محتوا

دستیابی به مصرف کنندگان امروزی سخت تر و سخت تر می شود. تقریبا هر بازاریاب همه روزه در حال ایجاد و به اشتراک گذاشتن محتوای جدید درباره نام تجاری خود است. یک استراتژی محتوایی خوب با یک طرح توزیع موثر، دیگر تضمین نمیکند که محتوای شما توسط مخاطبان مورد نظر شما دیده شود. پس چگونه مطمئن شوید محتوائی که تولید می کنید در رقابت برای جلب توجه مشتری موفق خواهد بود؟ جواب بسیار ساده است؛ با شخصی سازی محتوا .

با در اختیار داشتن محتوای مناسب در مقابل افرادی که در زمان مناسب از کانال های مناسب استفاده می کنند، می توانید مخاطبین مورد نظر خود را به مشتریان خود تبدیل کنید.

برای مطالعه بیشتر: شخصی سازی وبسایت برای موفقیت تجارت الکترونیک ضروری است

شخصی سازی چیست؟

شخصی سازی در واقع هدف قرار دادن محتوایی است که برای افراد بر اساس نیازها و منافع آنها طراحی شده است. به عبارت ساده تر شخصی سازی یعنی ارسال محتوا طبق سلیقه ی مخاطب!. چرا این مهم است؟ با وجود سیل محتوا، افراد فقط چیزی را می خوانند که مربوط به آنها بوده و برای آنها ارزشمند است. و متأسفانه بقیه مطالب نادیده گرفته خواهند شد و هرگز خوانده نخواهند شد.

چگونه می توان شخصی سازی را در بازاریابی محتوا پیاده سازی کرد؟

شخصی سازی در هنگام بازاریابی محتوا بسیار دشوار است. بازاریابی محتوا به نوعی طولانی تر از دیگر فعالیت های بازاریابی شخصی سازی شده مانند تبلیغات بنری یا ایمیلی و در مقایسه با آنها کمتر خودکار است.

بنابراین این سوال پیش می آید که اگر فردی با بودجه و منابع بسیار کمی کار می کند، آیا شخصی سازی بازاریابی محتوا برایش امکان پذیر است؟ خبر خوب این است که بله امکان پذیر است!

در اینجا چند نکته و ایده برای کمک به شروع به شخصی سازی بازاریابی محتوا وجود دارد:

مخاطب خود را درک کنید

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ چالش ها و نقاط ضعف آنها چیست؟ چه موقع، کجا، چرا و چگونه آنها به دنبال راه حل و دسترسی به محتوا هستند؟

انجام تحقیقات خارجی و تجزیه و تحلیل رقابتی به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان بالقوه تان کمک خواهد کرد، اما شما همچنین می توانید از داده های مشتریان فعلی و بینش های آنها استفاده کنید تا بتوانید استراتژی شخصی سازی محتوا را غنی بسازید.

حتی با افرادی که در شرکت های مورد هدف شما کار می کنند، صحبت کنید. سعی کنید بفهمید به چه چیزی بیشتر توجه دارند و چه چیزی واقعا مربوط به آنها است. نوع زبان مورد استفاده آنها را یاد بگیرید در اینصورت هنگامی که محتوای خود را ایجاد می کنید، می توانید از زبان مورد استفاده آنها استفاده کنید.

در نهایت باید درک عمیقی از کسی که با نام تجاری شما ارتباط دارد، و اینکه چه نوع موضوعات و محتوایی را مخاطبان مورد نظر شما می خواهند و به آن نیاز دارند، به دست آورید، و هنگامی که این دیدگاه ها را دارید، می توانید شخصی سازی را از طریق موضوعات و فرمت ها، کانال ها و پلتفرم های مختلف بر اساس ترجیحات آنها، پیاده سازی کنید.

کوچک شروع کنید و هوشمندانه مقیاس بندی کنید

شخصی سازی محتوا به خصوص با فناوری های مناسب کار می کند. و شما نباید عنصر شخصی سازی را از دست داده و به رویکرد بازاریابی سنتی بازگردید.

همانند بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری (ABM) ، اساسا به تعدادی از حساب های با ارزش بالا که می خواهید هدف قرار دهید و می توانید مدیریت کنید، محدود شده و تلاش های بازاریابی خود را در ایجاد و پیاده سازی محتوای شخصی سازی شده و ارتباطاتی که بسیار ویژه و مربوط به چشم انداز و نیازهای آنها است، متمرکز کنید.

برای رشد و مقیاس بندی کارهای خود، به بازاریابان توصیه می شود ۱ الی ۳ محتوای  قالب بندی شده را که ستون فقرات را فراهم می کند توسعه دهند، سپس آنها می توانند براساس بینش هایی که از یک مشتری خاص جمع آوری کرده اند، محتوا را سفارشی سازی کنند. این کار به سرعت بخشیدن به پروسه ایجاد محتوا بدون نیاز به شروع از ابتدا برای هر حساب و به خطر انداختن کیفیت محتوای شما، کمک می کند.

از اهرم داده ها و فناوری استفاده کنید

داده ها را نمی توان از یک استراتژی شخصی سازی محتوا تفکیک کرد. نه تنها داده ها برای درک بهتر نیازها و منافع مخاطب مورد نظر استفاده می شوند، بلکه می توان از آنها برای پیش بینی روند و الگوهای رفتاری آینده استفاده کرد، بنابراین می توانید محتوای شخصی سازی شده ای را ایجاد کنید که نه تنها روابط موجود شما را ایجاد و گسترش دهد، بلکه تعامل با مشتریان بالقوه و فعلی شما را در هر نقطه از تعامل به طور موثری عمیق می سازد.

شخصی سازی محتوا به شما این امکان را می دهد تا مشتریان بالقوه را با استفاده از توجه و مشارکت آنها، در سرتاسر فرآیند بسیار سریع تر تحریک کنید، به جای اینکه یک یا دو هفته پس از ارسال محتوای معمولی انتظار بکشید تا آنها تصمیم بگیرند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام تکنیک های بازاریابی شما، از جمله ابزار تجزیه و تحلیل وب شما، سیستم مدیریت محتوا و سایر منابع داده، می توانند با هم ارتباط برقرار کنند تا بینش های عمیق تری از مشتریان بالقوه و فعلی تان به دست آورید، بنابراین می توانید مطالب و ارتباطات بیشتری را بر اساس این بینش شخصی سازی کنید.

داده ها و تکنولوژی با همکاری با یکدیگر می توانند در ارائه یک تجربه ی کاملا یکپارچه و شخصی سازی شده برای مشتریان فعلی و بالقوه تان در هر نقطه از تعامل با محتوای شما، بر اساس نیازها، منافع و ترجیحات شان، به شما کمک کنند و موجب می شوند نام تجاری شما از رقبای تان پیشی گرفته و مخاطبان هدف شما را به صورت عمیق تر درگیر کرده و در نهایت آنها را تبدیل به مشتری می کنند.

آیا شخصی سازی محتوا اولویتی مهم برای تیم بازاریابی شماست؟ چگونه شخصی سازی را در کارهای بازاریابی محتوای خود پیاده می کنید؟ من دوست دارم از بهترین شیوه ها، راهنمایی ها و تجارب شما مطلع شوم، پس لطفا ایده های خود را در پدیده فکر مهتر به اشتراک بگذارید!

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar