شخصی سازی وب سایت برای موفقیت تجارت الکترونیک ضروری است

شخصی سازی وب سایت

خرده فروشان آنلاین از شخصی سازی وب سایت برای بازاریابی به مشتریان به صورت جداگانه استفاده می کنند در اینجا به چند مزیت این تکنیک بازاریابی می پردازیم.

امروزه دیگر شرکت های B2B اهمیت شخصی سازی وب سایت و مزایای آن را متوجه شده اند. بخش قابل توجهی از بازار تجارت الکترونیک به شخصی سازی وب سایت موفق بستگی دارد، که یکی از روش های اصلی بهینه سازی در سایر صنایع است. خرده فروشان آنلاین از شخصی سازی وب سایت برای جمع آوری داده های مشتری، توصیه های محصول، ارسال پیام های شخصی و غیره استفاده می کنند . این تکنیک همچنین مزایای متعددی را برای صاحبان کسب و کار فراهم می کند.

شخصی سازی وب سایت یعنی استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در مورد بازدیدکنندگان وب سایت برای ایجاد محتوای مربوطه است که برای هر یک از بازدیدکنندگان سفارشی و منحصر به فرد است. به همین دلیل است که خریداران B2B  چنین تجربه هایی را تقاضا می کنند که از طریق یکپارچه سازی تکنولوژی بسیار عالی ایجاد شده اند. تکنولوژی هایی که می تواند فرایندها و ساختارهای سازمانی را یکجا شکل دهند.

در ادامه به ۸ مزیت شخصی سازی وب سایت برای صاحبان کسب و کار در تجارت الکترونیک نگاهی خواهیم داشت.

مزیت های شخصی سازی وبسایت

  1. افزایش تبدیل

کامل کردن شخصی سازی وبسایت در تجارت الکترونیک به افزایش فروش دیجیتال و نرخ تبدیل تبدل می شود. چرا که لیدها (مشتریان راغب) با محتوای هدفمند تغذیه می شوند. شرکت های B2B که از این استراتژی استفاده می کنند شاهد افزایش ثبت نام، تولید مشتری راغب، فروش و تبدیل کلی هستند. این افزایش زمانی اتفاق می افتد که با وجود کم بودن توجه و دقت کاربران معمولی اینترنت در این دوره، به اندازه کافی موفق به جلب توجه خریداران خود شده باشید. هر شرکت B2B که شخصی سازی وب سایت را انجام می دهد علاوه بر ارائه ی آنچه که خریداران می خواهند، به تولید لیدهای شایسته دست خواهد یافت.

  1. بهبود تعامل

    شخصی سازی وب سایت به معنای دانستن سلایق و نگرانی های خریداران درست در زمانی است که در موقعیت ارائه ی خدمات بهتر برای آنها قرار می گیرید. مشتریانی که می توانند به سایت شما ارتباط داشته باشند، زمان بیشتری را در آن صرف می کنند و دوست دارند که در آینده نیز به سایت شما بازگردند. بسیاری از مشتریان وب سایت های تجارت الکترونیکی را ترجیح می دهند که نه تنها جزئیات آنها ، بلکه اطلاعات خرید آنها را نیز به یاد می آورند. این افزایش تعامل با سایت می تواند شما را از پرداخت هزینه های اضافی برای تبلیغات هدفمند بی نیاز کند.

هنگامی که شرکت های B2B  ،   دعوت به خرید (call to action) را در سطوح مختلف فرایند خرید سفارشی سازی کنند، می توانند الگوهای رفتاری را بیاموزند و بهترین پیشنهادات ارزشمند، پیام ها و محرک های احساسی را شناسایی کنند.

  1.  توصیه دقیق محصولات

این مورد شاید یکی از بزرگترین مزایای شخصی سازی وب سایت است. موتورهای توصیه کننده نتایج دقیقی را بر اساس جمع آوری داده های موثر تولید می کنند. این موتورها وقتی اطلاعات بیشتری را در رابطه با رفتار بازدیدکنندگان جمع آوری می کنند، پیش بینی های بهتری انجام می دهند. پیش یبنی هایی که در نهایت منجر به تنظیم سیستمیک محصولات ، مطابق با ترجیح دقیق بازدید کننده ، می شوند.

سیستم توصیه کننده با بررسی تاریخچه ی وبگردی بازدیدکنندگان، اطلاعات زمان واقعی را ذخیره کند و همچنین به طور سیستماتیک رفتارهای فردی آنها را در طول جلسه وبگردی بخاطر می سپارد. بنابراین، هر بازدید کننده با مجموعه ای از محصولات مرتبط روبرو می شود که با ترجیحات و خواسته های وی تناسب دارد. در نتیجه امکان فروش سریع محصول برای شما فراهم می شود.

  1. اطلاعات انتخابی

کاربران آنلاین دوست ندارند که با معرفی صدها محصولی که نمی خواهند، بمباران شوند. این مسئله معمولا باعث می شود که کاربران وب سایت را ترک کنند. در این حالت، ممکن است آنها را برای همیشه از دست بدهید، مگر آنکه شانس بیاورید و در آینده باز گردند. شخصی سازی وب سایت با اضافه کردن محتوای اصلاح شده و شخصی سازی شده که برای درک آسان تر است. از میزان این اطلاعات اضافی می کاهد. نمایش هدفمند محصولات مربوطه فرایند تبدیل را بهبود می بخشد. در حالی که محتوای اصلاح شده بجای خسته کردن کاربران، آنها را تحریک می کند.

برای مطالعه بیشتر:

ضرورت وب سایت حرفه ای و ۸ دلیل اثبات نیاز آن برای کسب و کار

نکات بازاریابی برای کسب و کارهای تجارت الکترونیک

درس هایی که می توان از سایت های مشهور برای طراحی وبسایت یاد گرفت

  1. ارتباطات کارآمد

ارتباط کارآمد و موثر  زمانی ممکن است که شرکت شما مناسب ترین محتوای شخصی سازی شده را به مشتریان مناسب در زمان مناسب ارائه می دهد. پیام های شخصی سازی شده باعث افزایش شهرت شما می شوند، زیرا این محتواها تعاملات معناداری با هر خریدار ایجاد می کنند.

  1. بهبود وفاداری مشتری

براساس تحقیقی که توسط Exact Target و Forrester Consulting، انجام شد، ۹۶ درصد از بازاریابان اعتقاد دارند که شخصی سازی وب سایت نقش مهمی در حفظ و وفاداری مشتری دارد. کاربران احساس عزت و احترام زیادی خواهند داشت.  اگر متوجه شوند که یک کسب و کار تلاش می کند تا با گوش دادن و اهمیت دادن به مشتریانش ، خدمات بهتری به آنها ارائه دهد. مشتریان وفادار ترجیح می دهند داد و ستد بیشتری را با برندی که به آن اعتماد دارند انجام دهند. در نتیجه به طرفداران دائمی و پر شور آن برند تبدیل می شوند و به دیگران نیز توصیه می کنند.

  1. مشتریان در کنترل تجربیات خود هستند

یکی از دلایل اینکه شخصی سازی بسیار موفقیت آمیز به نظر می رسد، این است که با تمایل ذاتی مردم برای مسئول بودن در ارتباط است. اکثر افراد دوست دارند در کنترل تجربیات خود باشند و این موضوع حتی تا انتخاب هایی که ما در هر جنبه ای از زندگی خود انجام می دهیم، گسترش می یابد.

با تجارت الکترونیک شخصی سازی شده، بازدیدکنندگان تنها محصولاتی را می بینند که به خواسته هایشان مربوط است؛ بدون آنکه محصولات دیگر که به خواسته های آنها مربوط می شود در معرض دید آنها قرار بگیرد. اگر خریداران با تبلیغات آزار دهنده اذیت و فریفته نشوند ، تبدیل های تجارت الکترونیک ساده تر، روان تر و سریعتر می شوند.

  1. قابلیت های جستجوی پیشرفته تر 

شرکت های B2B نیاز به سازگاری با خواسته های مشتریانی دارند که می خواهند محصولات و خدمات ارائه شده را بررسی کنند. این مسئله برای آنکه شرکت ها بتوانند خود را به رقابت برساند، ضروری است. از این رو نیازمند توانایی ارائه جستجوهای آنلاین با معیارهایی مانند جزئیات محصول، قیمت، دسترسی و رتبه بندی است. با چنین جستجوهایی ، ارائه شخصی سازی آسان می شود، زیرا بر مبنای وبگردی و همچنین تاریخچه خرید مشتریان ساخته خواهد شد.

کنسرسیوم شخصی سازی

شخصی سازی وب سایت در تجارت الکترونیک ضروری است. زیرا به طور طبیعی، توجه مشتریان را به محصولاتی که مربوط به آنها است، معطوف می کند. با این حال، از آنجا که شخصی سازی به جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربر متکی است، مسائل مربوط به حریم خصوصی باعث نگرانی می شود. برای راهنمایی و ارتقاء شخصی سازی بازاریابی اخلاقی ، کنسرسیوم شخصی سازی که یک گروه حمایت کننده جهانی است، ایجاد شده است. اعضای بنیانگذار این کنسرسیوم شامل خطوط هواپیمایی آمریکایی،  PricewaterhouseCoopers  و DoubleClick هستند.

کنسرسیوم شخصی سازی، مدیریت اطلاعات حریم خصوصی و اهداف اطلاعات اخلاقی را تنظیم کرده است. که شامل اطلاع دادن به کاربران در مورد جمع آوری داده ها و دلایل آن است. در یک نظرسنجی از بیش از ۴۵۰۰ کاربر آنلاین که کنسرسیوم چندین سال پیش انجام داد نشان داده شد که ۷۳ درصد از شرکت کنندگان هیچ مشکلی با سایت هایی که اطلاعات شخصی آنها را حفظ کرده اند ، ندارند؛ ۶۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از نیاز دوباره به وارد کردن اطلاعاتی که قبلا ارائه داده اند ناراحت بودند. در حالی که تنها ۱۵ درصد مخالف به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین بودند.

البته این میزان درصد موافق و مخالف بسته به مناطق مختلف متفاوت است. و در هر صورت حفظ اطلاعات باید با مجوز و رضایت مشتریان صورت گیرد. و تنها اتکا به این آمار که فقط مختص به یک منطقه خاص است نمی تواند مبنا قرار گیرد. پس برای آنکه شخصی سازی وب سایت تان موفق عمل کند ابتدا با مشتریان دائمی و یا مشتریان جدید الورود که تمایل به ادامه ی ارتباط با شما و سایت شما دارند در این باره گفتگو کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
رویا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
رویا
مهمان
رویا

با تشکر از سایت خوبتون.لطفا منبع این متن رو برای من بفرستید

رویا
مهمان
رویا

با تشکر از سایت خوبتون.لطفا منبع این متن را برای من بفرستید