شرح کامل بازاریابی گوگل Adwords

بازاریابی گوگل Adwords

بازاریابی گوگل Adwordsبازاریابی گوگل Adwords یکی از معروف ترین بازاریابی الکترونیکی به شمار می رود که در این مقاله سعی کردیم به شرح کامل این بازاریابی بپردازیم.

شروع و استفاده از Adwords

در ابتدا و شروع از این برنامه باید یک کمپین جدید را برای این کار راه اندازی کنید تا به وسیله آن تمام گروه ها را برای محصولات و خدمات خود مورد هدف قرار دهید. برای این کار باید منطقه جغرافیایی مورد نظر و ابزارهایی که می خواهید به وسیله آن ها تبلیغات خود را شروع کنید انتخاب کنید. همینطور، باید متوسط پولی که به طور روزانه قصد صرف کردن برای این کار دارید را نیز درنظر بگیرید. سپس، به صفحه تبلیغات و انتخاب کلمات کلیدی منتقل می شوید. هر یک از کمپین های تبلیغاتی از نظر اهداف بازاریابی متفاوت هستند و هر کدام روش های خاص خود را دارا می باشند.

عناصر کلیدی Adwords

گوگل Adwords تبلیغاتی به مجموعه هایی تقسیم می شود که به آن Ad_Groups گفته می شود. این مجموعه ها حاوی کلمات کلیدی و تبلیغات خاص خود می باشند. با این مجموعه می توانید تبلیغات خود را به بخش های متفاوتی تقسیم کنید.

چگونه کلمات کلیدی را انتخاب کنیم

برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب شرکت گوگل آزمایشات خاصی را برای تبلیغات شما در اختیارتان خواهد گذاشت. همچنین به شما کمک می کند کلماتی را انتخاب کنید که در جستجو کردن بیشتر به شما کمک کند، بازدید شما بیشتر شود و به این صورت فرصت های شغلی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

قوی ترین روش های تبلیغات با گوگل Adwords

ادغام گوگل Adwords با سئو

در این مرحله بازدید کنندگان وبسایت شما به مشتری تبلیغاتی وبسایت تبدیل می شوند. برای به دست آوردن نتیجه بهتر بین گوگل Adwords و سئو ، باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که وبسایت شما نتایج اصلی را هنگام جستجو صادر کند. بدون اینکه پولی هزینه کنید صدرنشین صفحات اول می شوید!
استفاده از گوگل Adwords برای کسانی است که در اینترنت در جستجوی محصول شما هستند و می خواهند از محصول یا محصولات شما استفاده کنند. چون محصول شما را مقابل چشم دیگران قرار می دهد ( و یا مشتری را برای خرید محصول شما نزدیک می کند) جذاب به نظر می رسد .
گوگل همیشه برنامه های خوبی به تبلیغات خود اضافه می کند تا باعث پیشرفت محصولات شود.

 

خاصیت RLSA

این کلمه، حالت اختصاری عبارت Remarketing Search Ads می باشد. با این برنامه می توانید بازدید کنندگانی را که از طریق گوگل در جستجوی چیز معینی هستند (یعنی کلمات وبسایت شما نیز جزء این کلمات باشد) برای افراد به نمایش بگذارد تا شما مخاطب مورد هدف خود را بیابید. تمایزی که این تبلیغات دارد این است که هزینه کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

هدف قرار دادن مشتریان حال Customer Match تبلیغات گوگل

این روش یکی از بهترین راه های مورد هدف برای تبلیغات شرکت گوگل به شمار می رود، این روش دیگری ست که گوگل برای رسیدن به مردمی که شرکت شما را می شناسند استفاده کرده است. این روش به سادگی انجام می پذیرد و شما با نوشتن ایمیل های مشتریان خود در یک لیست و قرار دادن آن در گوگل می توانید تبلیغات شرکت خود را را برای کسانی که محصولات گوگل را از طریق ایمیل استفاده می کنند ارسال کنید.

تبلیغات Gmail

تبلیغات gmail در صفحات خاصی ظاهر می شود که کاربران را بر اساس فعالیت های شخصی خود مورد هدف قرار می دهد. یکی از بزرگ ترین کلیدهای موفقیت استفاده از تبلیغات Gmail نوشتن عنوان موضوع برای جذب تعداد زیاد کلیک، است و هر چقدر کلیک های خاص شما بیشتر باشد کمتر هزینه می کنید.
پیشنهاد: به وسیله این تبلیغات می توانید از کلمات کلیدی یا علامت تجاری مخصوص رقبای خود استفاده کنید. اگر مشتریان شما به فکر خرید محصولی از رقبای شما هستند پس این بدین معناست که آن ها به محصولات شما هم اهمیت می دهند.

تبلیغات در یوتیوب

در یوتیوب بیشتر از ۶ میلیارد ساعت ویدئو برای مشاهده وجود دارد پس این فرصتی ست برای رسیدن به مخاطبان خاص شما! چگونه؟

با انتخاب True View می توانید به مخاطبانی که ویدئو را مشاهده می کنند دست پیدا کنید.
استفاده از True View هزینه ای برای شما نخواهد داشت؛ مگر اینکه دیگران ۳۰ ثانیه از ویدئوی تبلیغاتی شما را مشاهده کنند و اگر کسی به اشتباه روی تبلیغ شما کلیک کرد تا کلیپ به اتمام نرسیده هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar