شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت چگونه امکان پذیر است؟!

شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت

رویای شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت شاید دور از دسترس بنظر برسد. گاهی وسوسه می شویم که صد درصد از زمان و تلاش خود را برای برنامه ریزی جهت راه اندازی کسب و کار جدید صرف کرده و از صفر شروع کنیم. اما شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت دشوار به نظر می رسد، چرا که زمان کافی برای برنامه ریزی نداریم. بهترین کار، ادامهی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت بر روی کسب و کار نوپایتان است. برای مدتی محدود و موقت! در اینجا نکاتی برای شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت ارائه می شود. که حاصل تجربه ی کارآفرینانی است که موفق به ایجاد کسب و کار شده اند در حالیکه تمام وقت کار می کردند.

شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت

۱. فقط شروع کنید

مایوس شدن و ترس از شکست ، هنگام شروع کسب و کار، دو مانع متدوال هستند. راه حل اینست که هر روز چیزی کوچک انجام بدهید. و بر آن تمرکز کنید. اندکی پیشرفت روزانه بهتر از عدم پیشرفت است.

همچنین برای جلوگیری از فرسودگی شغلی، سعی کنید کمی هم برای سرگرمی برنامه ریزی داشته باشید. زیرا شما احتمالا شبها و تعطیلات آخر هفته را برای کسب و کار جدید خود صرف خواهید کرد.

ذهنیت خود را عوض کنید. و به کار عنوان تفریح نگاه کنید. در اینصورت هیجان زده می شوید. و برای ادامه کار انگیزه و علاقه خواهید داشت.

۲. از درگیری با شغل فعلی خود اجتناب کنید

اگر کسب و کارتان در حوزه کاری غیر مرتبط با کار شما است، نیازی نیست قبل از شروع کار با رئیس خود صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است درگیری وجود داشته باشد، بخش منابع انسانی خود را چک کنید. تا متوجه شوید که آیا پیمان نامه عدم افشا یا توافقنامه عدم رقابت امضا کرده اید یا نه. در صورتیکه امضا کرده باشید نمی توانید برای یک رقیب یا مخالف شرکت خود کار کنید.

برای مطالعه بیشتر:

راه اندازی کسب و کار جدید نیازی به ترک شغل فعلی نیست!

کسب و کار نیمه وقت را چگونه می توان شروع کرد؟

۳. تعهد و استانداردهای کاری را رعایت کنید

توجه داشته باشید که باید بالاترین اخلاق و استانداردها را برای مجزا کردن کسب و کار خود از کارهای روزانه رعایت کنید. در نتیجه درصورتیکه لازم باشد در مورد کسب و کار جدید خود صحبت کنید، آن مکالمات را به زمان های مناسب ، مانند در حین ناهار و یا در خارج از ساعات کاری، محدود کنید. شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت نیازمند رعایت تعهد و استانداردهای کاری است.

۴. اهداف را کوتاه مدت و واقع بینانه ترسیم کنید

اهداف قابل دستیابی به شما کمک می کند انگیزه و دلگرمی خود را حفظ کنید. به جای اینکه اهداف بلند مدت سالانه داشته باشید می توانید اهداف را تقسیم کرده و اهداف کوتاه مدت ماهانه و هفتگی ایجاد کنید. در این صورت وقتی در آخر هر هفته یا هر ماه به هدفی دست پیدا می کنید انگیزه شما برای ادامه کار بیشتر می شود. و با انرژی بیشتری هفته یا ماه بعدی را آغاز می کنید.

۵. زمان مناسب برای ترک شغل خود را بدانید

اگر از کسب و کار جدید خود درآمد کافی کسب می کنید و می توانید هزینه های زندگی خود را بپردازید. یعنی زمان آن رسیده که کار قبلی را کنار بگذارید.

همچنین برای شروع کسب و کار با حفظ کار تمام وقت عواملی نظیر اینکه آیا شما منابع درآمد دیگر، پس انداز کافی و پوشش بیمه درمانی دارید. را مورد توجه قرار دهید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar